Sivilce Maskesi

271
en etkili sivilce maskesi yapımı

Sivilce Maskesi Nasıl Yapılır?  En Etkili Sivilce Maskeleri

Sivilce, erkek kadın ayrımı yapılmaksızın her cinsin şikayet ettiği konuların başında gelmektedir. Sivilcelerin kalıcı iz bırakması, yüzün doğal güzelliğini bozmaya neden oluyor. Her ne kadar kapatıcılara başvurulsa da iyileşmemiş sivilceye yapılan bu müdahale cildin yapısında bozulmalar daha fazla sebep oluyor. En fazla ergenlik döneminde sivilceler ortaya çıksa da ilerleyen yaşa rağmen bile ciltte görülebiliyor.

Yanlış beslenme, düzensiz uyku, sivilce çıkaracak besinleri tüketmek, stres gibi faktörlere bağlı olarak sivilce oluşabiliyor. Fakat sivilcelerden kurtulmanız için artık deneyebileceğiniz pratik yöntemler bulunuyor. Bunların başında sivilce maskesi geliyor. Her ne kadar farklı şekilde uygulanabilen sivilce maskeleri olsa da burada önemli olan en etkilisini cilde uygulamanız olacaktır. Bu sayede düzenli uygulamalar sonucunda rahatsız olduğunuz sivilcelerden kurtulmuş olacaksınız.

Çok Kolay Uygulayabileceğiniz Evde Sivilce Maskesi

İnsanların yaşam sevincini alan sivilceyle mücadele etmeniz çokta zor değil. Yalnızca sivilceyi çok fazla gözünüzde büyütmenizden kaynaklı oluyor. İnsanlar cildinde çıkan sivilcelere kalıcı gözüyle bakıyor. Fakat olay tam da böyle değil. Evde deneyeceğiniz çok basit sivilce maskeleriyle istenmeyen sivilceleri yok etmeye başlayabilirsiniz. Evde uygulayabileceğiniz doğal sivilce maskesi içerisinde ilk sırada limon yer alıyor.

Önce Sivilcelerin Şişliğini ve Kızarıklığını alın

Sivilcelerin çıkmaya başlayacağı noktalarda kızarmalar oluşuyor daha sonra da de yavaşça şişmeye başlar. Bu kızarıklıkların ve şişmelerin önüne geçebilmenin en hızlı ve etili yolu o noktalara buz uygulamaktır. Pamuğu direk temas ettirmemek için buzu bir kumaş parçası ile kaplayıp sivilce olan noktaya 9-10dk tutabilirsiniz

Sivilcelerin İçerisindeki Bakterileri Kırın

Limon, sivilcelerin yok olmasını sağlıyor. Bakıldığında cilt bakımların en önemli malzemelerinden biri olduğu biliniyor. Mikrop kıran özelliğinin haricinde sivilce içinde iyi gelen yanı var. Bu yüzden cildinizde var olan sivilcelerin üzerine limonu sürerek yaklaşık 10 dakika kadar bekletebilirsiniz. Bunu hafta da 2-3 kere tekrarlamanız işe yaramasına neden olacaktır.

sağlıklı sivilce maskesi

En Sağlıklı Yöntem Salatalık ve Yoğurt Maskesiyle Sivilceden Kurtulun

Salatalığı yalnızca salata yapmak için kullanmayın. Çünkü cilde de çok fazla faydası var. Yoğurt ve salatalık karışımıyla hazırlayacağınız pratik sivilce maskenizi cildinize sürebilirsiniz. Yoğurdu rendeleyin ve süzme yoğurdu ile birlikte güzelce karıştırın. Bu ikili ciltte yer alan sivilcelerin yok edilmesinde son derece önemli bir katkıya sahiptir.

 

en etkili sivilce maskesi

En Etkili Sonuç için Karbonat Maskesi Sivilce Yok Edicisi

Sivilcelere karbonat oldukça iyi geliyor. Sadece sivilce değil aynı zamanda sivilce izlerininde yok olmasını sağlayan bir özelliği var. Bu yüzden cildinizde kötü görünüme sebebiyet verecek sivilce lekelerinden de kurtulmuş olacaksınız. Daha pürüzsüz cilde sahip olmak adına karbonat en iyi seçeneklerden biri olarak biliniyor. Cildinizde rahatsız olduğunuz siyah noktalarınız varsa siyah noktalar içinde karbonat kullanabilirsiniz. Karbonatlı maske yapmak için şunlar gerekiyor.

  • Bir yemek kaşığı yeterli olacak karbonat hazırlayın
  • Bir yemek kaşığı kadar sıktığınız limon suyu ( hazır limon suyu olmasın)
  • Bir yemek kaşığı su ilave edilmeli

Tüm bu belirtmiş olduğumuz karışımı birbirine harmanlayarak sivilce maskesini hazırlamış olursunuz. Karışımın mutlaka krem kıvamında olmasına dikkat edin. Bu yüzden iyice karıştırmalısınız. Karışımı cildinize sürmeden önce ise cildinizin mutlaka temiz olması gerekir. Bu yüzden ilk olarak cildinizi güzelce yıkadıktan sonra hazırladığınız maskeyi uygulamaya koyulabilirsiniz. Ne kadar sıklıkla maskeyi cildinize sürmeniz gerektiği de önemli bir konudur. Haddinden fazla cilde sürmek yarardan çok zarara dönüşebilir. Bu sebepten dolayı haftada bir kere yapmanız yeterli olacaktır.

yağlı ciltler için yüz maskesi

Yağlı Ciltlere Çilek Maskesi

Yağlı bir cilt varsa sivilce oluşumu daha çabuk çıkacaktır. Çünkü yağlı ciltlerde sivilceler daha fazla yer yapar. Sivilceyi arttırmamak adına doğru cilt maskesini uygulamalısınız. Yağlı ciltler için en iyi maske karışımı çilek ve yoğurt olacaktır. Bu karışım sivilceleri yok ettiği gibi bir o kadar da cilt rengini sabitlemeye yardımcı oluyor. 4-5 adet çileği iyicene ezin ve bir yemek kaşığı doğal yoğurdun içerisinde güzelce karıştırarak sivilce ve lekelerine sürebilirsiniz. Maskeyi uyguladıktan sonra cildinizin yumuşak ve daha güzel göründüğüne şahit olacaksınız.

Herkesin cilt özelliğinin farklı olduğunu unutumamak gerekir. Bu sebeple bu yazımızda paylaşmış olduğumuz maskelerin herkese etkisinin aynı olmadığını belirtmekte fayda vardır. Eğer biri size fayda göstermediyse sonraki gün diğerini deneyiniz. Eğer bu yazımızdaki maskeler fayda sağlamadıysa bir de Sivilce Giderici Maske yazımızdaki maske tarifini deneyebilirisiniz.

Bir önceki yazımız olan En iyi Fondöten başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.