Himalaya Çamur Maskesi Üstelik Arındırıcı Etkili!

7600
Himalaya Çamur Maskesi ve Arındırıcı Etkisi

Himalaya Çamur Maskesi : Maske uygulaması binlerce sene öncesinde bile kadınların cilt ve saç problemlerine çözüm olmuştur. Tabi o zamanın teknolojisi doğal besinlerin karıştırılmasından ibaretti ve bunu sadece kendiniz yapabilirdiniz. Her cilt sorunu için doğanın ayrı nimetlerinden faydalanan insanlar artık bu karışımları kendileri yapmak zorunda kalmıyor.
Nitekim günümüzde cilt bakımı öyle bir seviyeye ulaştı ki artık her şeyin hazırı var ve sadece satın alıp uygulamak yeterli oluyor. Öyle ki tek kullanımlık maskelerden tutun da tüp içerisine hazırlanan birkaç defa uygulayabileceğiniz pek çok maske artık her yerde satılıyor.

Maske uygulamasına şöyle bir giriş yaptıktan sonra bugünkü inceleyeceğimiz ürün olan Himalaya Arındırıcı Çamur Maskesinin özelliklerinden bahsetmek istiyorum. Açıkçası bir anne olarak cilt bakımında maske yapmak için uğraşacak pek vaktim olmuyor. Cildim hassas ve aynı zamanda yağlıya yakın karma bir cilt (kendisini bende çözebilmiş değilim) olduğundan her ürünü de alıp kullanamıyorum. Bende bitkisel oluşuna güvendiğim bir ürünü alıp denemek istedim.

Himalaya Çamur Maskesi Aynı Zamanda Arındırıyor!

Himalaya Arındırıcı Çamur Maskesi; cildi derinlemesine arındırmak, gözenekleri temizlemek ve en önemlisi siyah noktaları yok etmek amacıyla üretilmiş olan bir ürün. Karma ve yağlı ciltlerin baş belası olan gözenek ve siyah noktaların temizliği malesef sanıldığı kadar kolay olmuyor. Bu yüzden de pek çok kimyasal içerikli ürün ile siyah noktalardan kurtulma operasyonlarımız da hüsran ile sonuçlanıyor.

Himalaya çamur maskesi, Fuller Toprağı ve ceviz özü sayesinde bizi siyah noktalarımızdan kurtarırken aynı zamanda cildimizi de kurutmuyor, yumuşatıp ferahlatıyor. Ürünün güzel yanlarından biri de siyah noktaları yok ederken düzenli kullanımda tekrar oluşumunu da engelliyor olması.

Yine yapısındaki doğal antioksidan kaynağı ceviz sayesinde hücrelerimizi yeniliyor ve kan dolaşımını hızlandırıyor. Böylece gözeneklerimiz de kirli yağlar birikmemiş oluyor ve daha sağlıklı bir cilde sahip olabiliyoruz.

Fuller Toprağı Nedir?

Daha önce hiç duydunuz mu bilmiyorum ama ben ilk defa Fuller Toprağını bu ürün sayesinde keşfettim. Arkadaşlar, Fuller Toprağı kil bazlı bir materyal ve cildinize uygulayabileceğiniz en temiz topraklardan birisi. Kil bazlı olduğu için bu toprağı birkaç damla gül suyu ile karıştırıp cildinize bile uygulayabilirsiniz. (Buyurun size kil maskesi) Ancak hiç uğraşmanıza gerek yok. Çünkü Himalaya çamur maskesi Fuller torağını sizin için içeriğine eklemiş.

Cildinizdeki leke, siyah nokta, yağ birikimi gibi istemediğiniz ne var ise temizliyor. Yani doğanın bir mucizesi de diyebiliriz kendisine!

Himalaya Arındırıcı Çamur Maskesi Nasıl Uygulanır?

Himalaya Çamur Maskesi Nasıl Uygulanır?

Çamur Maskesi denilince akla gelen yapış yapış çamurlu balçık gibi birşey olsa da bu maske yapısal olarak oldukça ince. Rengi çamur rengi ile ten rengi arasında olduğu için ilk uygulamada ürünü cildinizde görmek bile zaman alıyor. (İnceliğini anlatabilmişimdir umarım:D)

Maskelerin etkisini artırmak ve en iyi şekilde uygulayabilmek için maskeleri her daim temizlenmiş bir cilde uygulamak gerekiyor. Bu yüzden temizlenmiş cildinize (nemli olmasa da olur) göz çevresi hariç tabaka şeklinde uyguluyoruz. 20 dakika kadar bekletmek yeterli olacaktır. Diğer maskeler gibi uygulamadan sonra cildinizi kurutmuyor ve kaskatı cildinizin kaskatı kesilmesine nedne olmuyor. Bu yüzden hassas ciltli takipçilerimizde bu maskeyi güvenle kullanabilir.

Himalaya çamur maskesi Gratis Mağazalarında satılıyor. Fiyatları oldukça uygun. Özellikle indirim zamanlarında yarı fiyatına kadar düşebiliyor.

Dipnot: Son zamanlarda scrublar ile maskeler son derece karıştırılmaktadır. Yine Himalaya firmasına ait olan Himalaya Ceviz Özlü Scrub ürününü inceleyerek maske ve scrub arasında ki farklılıkları öğrenebilir ve kullanım amaçlarına göre ihtiyaçlarınıza göre alışveriş yapabilirsiniz.

İyi Alışverişler, Sıhhatli Günler!

Bir önceki yazımız olan Penaten Bebek Bakım Ürünleri E-Bebek'te başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

DEĞERLENDİRME
Kalite
Kullanım kolaylığı
Kullanım Ömrü
Kalıcılık
Fiyat
Önceki İçerik2017 Sonbahar – 2018 Kış Makyaj Trendleri
Sonraki İçerikSudocrem Pişik Kremi ile Pişiğe Son

5 YORUMLAR

  1. Teşekkür ederiz, sunduğunuz içerikler kesinlikle çok önemli. İçeriklerinizi mümkün olduğunca takip ediyoruz ve gelecekteki yazılarınızı dört gözle bekliyoruz.

    • İdeal olan haftada 1 kez uygulanması fakat yağlı ve problemli cildiniz var ise haftada 2 kez uygulanabilir.
      Haftada 2 defadan fazla uygulanmasını tavsiye etmiyoruz.

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.