Sudocrem Pişik Kremi ile Pişiğe Son

1068
Sudocrem Pişik Kremi ile Pişiğe Son

Sudocrem Pişik Kremi : Bebeklerin hassas ciltleri çok çabuk tahriş olabiliyor. Özellikle popo kısımları çoğu zaman nemli ve bez ile kapalı olduğundan çok daha çabuk kızarıyor. Bu kızarıklık bazen öyle boyutlara geliyor ki ne kullanırsanız kullanın tahriş olan bölgede ki tahribatı iyileştirmek o kadar kolay olmuyor.

Sudocremi doğum sonrası hastaneden çıkarken, hastanenin verdiği setin içerisinde keşfettim. Ozamana kadar böyle bir kremden haberim yoktu ama iyi ki o zamanlar bu krem ile tanışmışız diyorum bazen. Oğlum son derece hassas bir cilde sahip ve devamlı kabızlık yaşayan bir bebek. Bu yüzden poposu çoğu zaman pişik olabiliyor. Peki pişiğe yol açan ve bunu arttıran etkenler neler?

Pişiğe Neden Olan Etkenler Nelerdir?

Sudocrem Pişik Kremi Mucizesi

 • Kumaş alt bezi kullanımı
 • Islak Mendiller
 • Sentetik esaslı giyecekler
 • Diş çıkarma dönemi
 • Egzama
 • Antibiyotik tedavisi dönemleri

Sudocrem bebeğimin doğduğu ilk zamanlardan beri her zaman en iyi çözüm ortağımız oldu. Arasındaki farkı görebilmek ve daha iyi bir çözüm bulabilmek adına başka pişik kremleri de alıp denedim. Gözle görülür ve en çabuk sonuç veren ürün yine sudocrem pişik kremi oldu. Peki nedir bu kremin sırrı ve neden bu kadar etkili?

 

Nedir Bu Sudocrem Pişik Kremi?

Sudocremi diğer pişik kremlerinden ayıran en önemli özelliği koruyucu bir bariyer oluşturan su itici tabana sahip olması. Bu taban bebeğinizin cildine temas ettiğinde tahriş olmuş bölgedeki tahrişe sebebiyet veren etken maddeyi durdurmak için adeta bir bariyer görevi görmektedir.

Özellikle hassas ve tahriş olmuş ciltlerde koruyucu taban devreye girerek kızarıklığı ve pişikleri önler. Bunun yanı sıra bebeğinizin cildini sakinleştirir ve yumuşatır.  En sevdiğim özelliklerden biri ise kesinlikle kortizon içermiyor olması. Böylece oradaki kızarıklığı en güvenli şekilde önlemiş oluyoruz.

Bebek cilt bakımı denildiğinde bundan sonra sudocrem pişik kremi aklınıza gelecek ilk ürünlerden biri olacaktır. Aslında tam anlamıyla bebek cilt bakımı için kullanılabilir denilemez. Ancak bebeğinizin cildini iyileştirir ve korur.

Sudocrem pişik kremi sadece tahriş kızarıklık veya pişik için kullanılmıyor. Ciddi bir tahribat kremi olarak ta kullanabilirsiniz. Örneğin güneş yanıkları ve küçük yaralanmalarda bebeğinize ve kendinize güvenle uygulayabilirsiniz. Sudocrem ince bir tabaka halinde uygulanır. Bu yüzden çokça sürmenize gerek kalmadan problemli bölgeyi iyileştirebilir. Peki böyle güzel bir kremi başka nerelerde kullanabilirsiniz?

 • Pişik
 • Tahriş ve Cilt Kızarıklığı
 • Kesik ve Sıyrıklar
 • Küçük yanıklar
 • Güneş Yanıkları

Sudocrem Nerelerde Bulunur?

Sudocrem 10gr. 60 gr. 125gr. ve 400 gr. olarak tüm eczanelerde satılıyor. Aynı zamanda tüm e-bebek mağazalarından da ürüne ulaşabilirsiniz.

Tüm Evlatlarımız için Sağlıklı Bir Hayat Diliyoruz!

Bir önceki yazımız olan Himalaya Ceviz Özlü Scrub (Peeling Etkili) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 YORUM

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.