En İyi Saç Açıcı

172
En İyi Saç Açıcı

En İyi Saç Açıcı

Saçlarımızın bizim için ne kadar önemli olduğunu söylemeye gerek yok! Bilhassa kadınlar için saç bakımı her şeyden önce gelir. Bu noktada, saç bakımı yaparken kullanacağınız çok sayıda araç bulunuyor. Bunlardan birisinin de saç açıcı olduğunu söyleyebiliriz. Yazımız sayesinde hem en iyi saç açıcı hakkında hem de saç açıcının ne olduğuna dair çok fazla şey öğrenebilirsiniz.

En İyi Saç Açıcı Nasıl Kullanılır?

En İyi Saç Açıcı Nasıl Kullanılır?

Saç açma; kadınlar arasında popüler bir eylem! Ancak, birçok kişi saç açmanın nasıl yapılması gerektiğini dahi bilmiyor. Youtube’da saç açma videolarının milyonlarca kez izlendiğini söylemeliyiz. Kadınların saçlarının rengine yönelik olarak yapılan işleme saç açma adı veriliyor. Siz de saç renginizi birkaç tonla hafifletmek istiyorsanız saç açmanın nasıl yapıldığını mutlaka öğrenmelisiniz. Fakat, saç açma konusunda birtakım hatalar yapılabilir. Siyah gibi koyu renge sahip saçlarınız varsa saçlarınızı bir anda sarı renge dönüştüremezsiniz. Bu tür işlemlerde istenilen renk tonunu elde etmek neredeyse imkansızdır. Ayrıca, saçlarınızın zarar görme ihtimali bir hayli fazladır.

Saç açma işleminin yapılması için en uygun saçların hiç boyanmamış ve tedavi edilmemiş saçlar olduğunu söyleyebiliriz. Yıpranmış ve defalarca boyanmış saçlarınız varsa rengine dair bir değişiklik yapmanız tavsiye edilmez. Bu noktada, saçınızın eski sağlığına kavuşmasını beklemelisiniz. Ardından, saç rengini açmak için çalışmanız gerekli olacaktır.

Saç açma işlemi ise iki farklı yöntem ile yapılır. Saçları boya açmanın yanı sıra bir de saçları oryal ile açma yöntemi uygulanabilir. Boya ile saç açmak istiyorsanız saçınızın boyanması şart değil! Bunun yanı sıra, saç açıcı kullanırken bazı hususlara dikkat etmeniz gerekiyor. Her şeyden önce, dipten uçlarınıza kadar tüm saçlarınıza uygulamanız şart! Buna ek olarak, saç köklerinize uygulamaktan kesinlikle kaçınmalısınız. Tarak sayesinde tüm saçları eşit olarak boyamaya çalışmalısınız. İşlemin ardından yarım saat geçmesiyle beraber saçlarınızı yıkamalısınız.

Saç Nasıl Açılır?

Daha önce de söylediğimiz üzere saçlarınızı açmak için iki farklı yöntem bulunuyor. İlk olarak, oryal kullanarak saçların nasıl açılacağı hakkında bilgi verelim!

  • Her şeyden önce, oryal ile açılacak olan saçın sağlıklı olması şart. Buna ek olarak, saçın çok temiz olmaması da gerekiyor. Bir başka deyişle, birkaç gün önce yıkanmış olan saça uygulandığı takdirde daha iyi verim alınabilecek bir işlemdir.
  • Saçınızın uzunluğunu düşünerek oryal ve oksidan karışımını hazırlamalısınız. İçeriğin kimyasal maddelerden oluştuğu için ağır bir kokuya sahip olacağını söylemeliyiz. Bundan sonrası ise çok basit.
  • Bir önceki maddede de hazırlamış olduğunuz karışımı saçınıza düzgün bir şekilde sürmelisiniz. Bunun için kalın dişli bir taraktan yardım alabilirsiniz. Ancak, oryalin saç derinize temas etmemesi konusunda dikkatli olmalısınız.
  • Uygulamanın ardından 35-40 dakika kadar beklemelisiniz. Hemen ardından saçlarınızı yıkamalısınız. Karışımı saçınızda daha uzun süre beklettiğiniz takdirde saçınızın zarar göreceğini söyleyebiliriz.

Oryal dışında bir de boya ile saçlarınızı açabilirsiniz. Ancak, bu konuda bir uyarı yapmalıyız. Boya ile açmayı düşündüğünüz saçlarınızın daha önceden herhangi bir işlem görmemesi şart! Bir başka deyişle, boyanmış saçları boya ile açamazsınız.

Saçınızın yukarıdaki iki yöntem ile açtıktan sonra işiniz bitmiyor. Saç bakımına dikkat etmeniz şart diyebiliriz.

  • Saç açma işleminin ardından keratin içeren saç bakım ürünlerini saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Saçınızın nemlendiren, besleyen ve parlaklık veren bu tür ürünlerin faydalı olacağı konusunda herhangi bir şüpheye düşmemelisiniz.
  • Bazı saçların hassasiyetlerinden dolayı aşırı nem kaybetmesine rastlanır. Bu noktada, saçınıza zeytinyağı sürerek nem kaybını telafi edebilirsiniz.
  • Saçınızı beslemek ve nemlendirmek adına B ve E vitamini takviyesi alabilirsiniz. Badem ve susam yağı ile karıştıracağınız vitaminleri saçınıza uygulayabilirsiniz.

Hangi Saç Açıcıları Kullanabilirsiniz?

Saçlarınızı yalnızca birkaç ton açmak istiyorsanız yapmanız gereken en iyi saç açıcı boya kullanmaktır. Bunun yanı sıra, saç açıcı krem de kullanabilirsiniz. Saç açıcı içeren boyaların faydası çok fazla! Her şeyden önce, saçlara bakım yaparak saçların çok daha açık renkli bir görünüm elde etmesini sağlıyor. Bu noktada, aşağıdaki ürünleri gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

L'oreal Colorista Saç Açıcı

L’Oreal Colorista Saç Açıcı

Güzellik ve bakım ürünleri denildiği zaman akla ilk olarak L’Oreal geliyor. Siz de L’Oreal Colorista saç açıcı ürününü gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Kullanımı son derece kolay olan bu saç açıcıyı evinizde kendi başınıza uygulayabilirsiniz. İstediğiniz takdirde yalnızca saçlarınızın uçlarına uygulayarak ombre yapabilirsiniz. Buna ek olarak, saçlarınızın tamamını açarak birbirinden ilginç saç renklerini deneyebilirsiniz.

L'oreal Saç Açıcı Jel

L’Oreal Saç Açıcı Jel

L’Oreal markasının en çok tercih edilen ürünlerinden birisi de hiç şüphesiz saç açıcı jel! Paris Casting Sunkiss Renk Açıcı Jel olarak da bilinen bu ürünü kesinlikle kullanmalısınız. Birçok saç açıcı ürünün saçlarda kuru ve mat bir görünüm bıraktığını söyleyebiliriz. Fakat, saç açıcı jellerin böyle bir etkisi yok! Bir başka deyişle, saçlarınızda gayet yumuşak bir etki bırakan bu jele hayran kalacaksınız. Kullanımı da son derece kolay! Yalnızca saçlarınızın açılmasını istediğiniz bölgesine saç açıcı jel sürmelisiniz. Kurumasını bekledikten sonra jelin yüzde yüz etkili olduğunu siz de fark edeceksiniz.

Palette Deluxe Oil Ultra Yoğun Renk Açıcı

Palette Deluxe Oil Ultra Yoğun Renk Açıcı

Uygun fiyatının yanı sıra özellikleriyle de dikkat çeken bir üründür. Her şeyden önce, saçlarda ve saç derisinde hiçbir şekilde yanmaya sebep olmayacağını söylemeliyiz. Ayrıca, saçları koparması ve yıpratması da ihtimal dahilinde bile değildir. Saçları yedi tona kadar açıyor olması ciddi bir avantaj! Yoğun ve parlak bir sarı renge sahip saçlarınızın olmasını hayal ediyorsanız bu ürün tam size göre! Şişesindeki tüm karışım hazırlandıktan sonra saçlara sürülmeli ve 45 dakika beklenmelidir.

Koleston Set Yoğun Renk Açıcı

Koleston Set Yoğun Renk Açıcı

Saçlarının normalden daha açık bir renge dönmesini isteyenlerin saç açıcı kullandığını söylemeliyiz. Yoğun ve uzun süreli sarı renge sahip sarı saçlar hayal ediyorsanız bu ürün tam olarak size göre! Saçlarınızı 4-5 tona kadar açma özelliğinin olması; bu ürünü ayrıcalıklı kılan detaylardan yalnızca birisi!

Agiss Love Colors Yoğun Saç Açıcı

Agiss Love Colors Yoğun Saç Açıcı

Fiyatı en uygun ürünlerin başında gelir. Kullanımı da çok basittir. Saç rengini üç beş tona kadar açması mümkündür. Yalnızca reklamlarda bahsedilen ipeksi yumuşaklığı saçlarınızda hissetmek adına bu ürünü kullanmalısınız. Ayrıca, yoğun parlaklık ve kalıcı etkisinin olması bu ürünü farklı kılar.

Organic Naturlite Güçlü Toz Saç Açıcı

Organic Naturlite Güçlü Toz Saç Açıcı

Piyasada bulunan en iyi saç açıcılardan birisidir. Saçlarınızı yedi tona kadar açma özelliğinin olması ciddi bir avantajdır. Formülünde viyole pigmentler olması sayesinde saçları beslemesi ve güçlendirmesi söz konusudur. Ayrıca, pantenol katkısıyla saçları nemlendirmesi de mümkün!

Olaplex Saç Yakmayan Açıcı

Olaplex Saç Yakmayan Açıcı

Eczanelerde bulabileceğiniz bu ürünü aynı zamanda internetten de satın alabilirsiniz. Saçlara hiçbir şekilde zarar vermemesiyle dikkat çeker. Saç açıcı tozların ve kremlerin saça zarar verdiği bilinen bir gerçek! Bu noktada, Olaplex’in saçlara herhangi bir zararı yok! Yıpranan saçları onarması, canlandırması, parlatması; ürünün sahip olduğu harika özelliklerden yalnızca birkaçıdır.

Sonuç olarak, özellikle ilk kez saç açma deneyimi yaşayacaksanız yukarıdaki ürünleri gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan En İyi Zayıflama Çayı başlıklı makalemizde en iyi zayıflama çayı hakkında bilgiler verilmektedir.

Önceki İçerikİstanbul En İyi Kahvaltı Mekanları
Sonraki İçerikNar Maskesi Güzelliğin Doğal ve Organik Sırrı!

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.