En İyi Kolajen Takviyesi Markaları ve Fiyatları

118
En İyi Kolajen Takviyesi

En İyi Kolajen Takviyesi

Cildimize güzel bir şekilde bakmamız çok önemlidir. Doğal olarak konu cilt bakımı olduğunda karşımıza birçok seçenek çıkmaktadır.Kozmetik dünyasında cildinizin güzel görünmesi için satılan birçok farklı ürün var. Bugün ise cildimiz için çok önemli olan en iyi kolajen takviyesi hakkında konuşacağız. Kolajen takviyesi, sağlıklı ve genç bir cildin yapı taşıdır. Kolajenin faydaları ve merak ettiğiniz tüm sorular bu yazımızda sizlerle olacak.

Kolajen Nedir?

Temel olarak kolajen, aslında bir proteindir. Vücudumuzun hemen hemen üçte birini oluşturmaktadır. Bu protein kemiklerimizden kaslarımıza, dişlerimizden gözümüze birçok yapıda bulunmaktadır. Kolajenin birçok alt türü vardır ve bu alt türler vücudumuzun farklı bölgelerinde yer alır. Her birinin ayrı görevi vardır. Aynı zamanda kolajen bütün dokuları bir arada tutma görevi de üstlenmektedir.

Kolajeni her ne kadar vücudumuz üretse de yaş ilerledikçe kolajen üretimi azalır. Dolayısıyla ek bir kolajen takviyesi almak bu noktada çok önemlidir. Ek alacağımız kolajen takviyesi daha genç ve sağlıklı bir görünümü bize kazandırmaktadır. Aynı zamanda kolajen yaşlanma belirtisi olan kırışıklık ve sarkmaların da önüne geçmektedir.

Kolajen Nedir?

Kolajenin Faydaları Nelerdir?

Öncesinde de söylediğimiz gibi kolajen vücudumuz için çok önemli bir protein. Hemen hemen vücudumuzda her alanda bir görevi vardır. Doğal olarak kolajenin vücudumuz için olan faydaları da saymakla bitiremeyeceğimiz kadar çok. İşte kolajenin fayadalarından birkaçı:

  • Eklem ağrıları ile mücadele eder. Bundan dolayı eklem iltihaplanmasını önler.
  • Kemiklerin güçlenmesini sağlar.
  • Kemik kaybının önüne geçer.
  • Kırık ve çatlak oluşumlarında kullanıldığında daha hızlı iyileşme sunar.
  • Kolajen bir protein olmasından ötürü kas kütlesini korur ve daha da artmasını sağlar.
  • Saçlarda sağlığı arttırır ve dökülmeye karşı etkilidir.
  • Yaşlanma belirtilerinden kırışıklığı ve sarkmaları azaltır.
  • Kıkırdak yapısını korumaktadır.
  • Cildin elastikiyetisini arttırır.
  • Metabolizmanın hızlanmasını sağlar.

En İyi Kolajen Takviyesi Markaları ve Fiyatları Listesi

En iyi kolajen takviyesi, vücudumuzun kolajen üretimi azaldığında devreye giriyor. Ek gıda takviyesi olarak kullanılabileceği gibi serum olarak da kolajen takviyesi satılmaktadır. Listemizde en çok tercih edilen kolajen takviyesi markalarını sizler için sıraladık. Sizler de bu kolajen takviyelerinden birini alıp kullanabilirsiniz.

Solgar Hyaluronic Acid collagen Complex Kolajen Takviyesi

Solgar Hyaluronic Acid Collagen Complex Kolajen Takviyesi

Bildiğiniz üzere Solgar markası birçok ek takviye hapları ile gündeme gelmektedir. Solgar bu kolajen takviyesini hyaluronic asit ile zenginleştirmiştir. Dolayısıyla kemik, diş ve cilt sağlığı üzerinde olumlu etkileri yanı sıra reflü gibi hastalıkları karşı da iyi gelmektedir. Buna ek olarak yorgunluğu azaltmada da yardımcı olmaktadır. Saç dökülmesi sorunlarınıza da iyi geldiğini belirtmeden geçmeyelim. En iyi kolajen takviyesi listemizde ilk sırada olan Solgar’ın satış fiyatı ise 173 TL olarak birkaç internet sitesinde mevcut. Satış fiyatında farklılıklar olabilir.

New Essentials Kolajen Serum

New Essentials Kolajen Serum

Listemize hız kesmeden devam ettiğimizde karşımıza New Essentials markası çıkıyor. En iyi kolajen takviyesi araasında yer alan bu ürün en popüler cilt bakım ürünlerinden. Ayrıca hap şeklinde değil serum şeklinde bir ürün. Yaşlanma belirtisi olan kırışıklık ve sarkmaların önüne geçerek daha genç bir cildi sizlere sağlıyor. Ayrıca bu kolajen takviyesi içerisinde nemlendirice de içermektedir. Dolayısıyla vücudun protein ihtiyacını karşılarken nemlendirme ihtiyacını karşılamaktadır. New Essentials Kolajen Serum piyasa fiyatı ise 54 TL olarak karşımıza çıkmakta.

Voonka Collagen Beauty Hyaluronic Acid Kolajen Takviyesi

Voonka Collagen Beauty Hyaluronic Acid Kolajen Takviyesi

Voonka markası en iyi kolajen takviyesi üreten bir diğer markadır. En çok tercih edilen markalardan olan Voonka kolajen takviyesi de içerisinde hyaluronic asit içermektedir. Dolayısıyla vücutta görülen diğer rahatsızlıklara da çok iyi gelen bir kolajen takviyesi. Tıpkı diğer kolajen takviyelerinde olduğu gibi kemiklerin güçlenmesinde, cilt yenilenmesinde çok etkilidir. Voonka Collagen Beauty Hyaluronic Acid Kolajen Takviyesi piyasa satış fiyatı ise 76 TL olarak karşımıza çıkıyor.

Herbaderm Superserum Collagen Vitamin C Serum

Herbaderm Superserum Collagen + Vitamin C Serum

En iyi kolajen takviyesi dediğimizde Herbaderm Superserum’dan bahsetmezsek olmaz. İçerisinde ek olarak C vitamini bulundurmaktadır. Dolayısıyla cildinize kolajenin vermiş olduğu etkilere ek olarak C vitamini etkilerini de sunar. Cilt tonunu aydınlattığı da birçok müşteri tarafından söylenmektedir. Kullanımı oldukça basit bir serumdur. Sabah akşam bir kere 2-3 damla, temiz ve kuru cilte masaj yaparak kullanmalısınız. Cildiniz serumu emdikten sonra nemlendirci sürebilirsiniz. Herbaderm Superserum Collagen fiyatı ise 75 TL olarak karşımıza çıkıyor.

Day2Day The Collagen All Body Kolajen Takviyesi

Day2Day The Collagen All Body Kolajen Takviyesi

Listemizin sonuna geldiğimizde Day2Day markasının kolajen takviyesini görüyoruz. Bu kolajen takviyesi hap ya da serum şeklinde değildir. Toz olarak su ile tüketebileceğiniz bir ek gıda şeklindedir. İçerisinde hyaluronik asit vitamin ve mineral kompleksi içerir. Ekstra içerisinde şeker yoktur. Aynı zamanda D ve C vitamini barındırmasından ötürü bağışıklık için çok etkilidir. Day2Day The Collagen All Body Kolajen Takviyesi satış fiyatı 145 TL olarak karşımıza çıkıyor.

Sizler de en iyi kolajen takviyesi olan bu ürünlerden birini kullanabilirsiniz. Kolajen vücudumuz için oldukça önemli bir protein. Dolayısıyla eksikliğini hissettiğiniz an sizler de bu ürünlerden birini kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Vücut Tipine Göre Kıyafet Seçimi başlıklı makalemizde vücut tipine göre kıyafet seçimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Önceki İçerikVücut Tipine Göre Kıyafet Seçimi
Sonraki İçerikEn İyi Çiçek Gönderme Sitesi Hem De Aynı Gün Teslim!

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.