2017 Sonbahar – 2018 Kış Makyaj Trendleri

816
2017 Sonbahar 2018 Kış Makyaj Trendleri

Eylül ayının son günlerini yaşıyorken 2018 kış makyaj trendleri hakkında bir şeyler söylemeden önce 2017 sonbahar makyaj trendlerine şöyle bir bakalım istiyorum. Geçtiğimiz yaz oldukça abartılı makyaj ürünlerinin piyasada olduğu ve tercih edildiği, sanki adeta bir ressamın elinde çizilmiş resim gibi detaylı makyajların yapıldığı bir makyaj trendi vardı.

Özellikle yüz hatlarımızı belirginleştiren kontür ve yüzümüzü aydınlatan Highlighter (Aydınlatıcı) ile baya bir haşır neşir olduk sanırım. Bunun yanı sıra nude tonlarındaki rujlar ve farlar da abartısız doğal bir görünüm verdi yüzümüze. Peki bu sezon 2017 sonbahar ve 2018 kış makyaj trendleri neler?

İşte Sizler İçin 2018 Kış Makyaj Trendleri!

1-Metalik Ruj In Mat Ruj Out!

2018 Kış Makyaj Trendleri - Metalik Ruj in Mat Ruj Out

Geçtiğimiz yazın en çok kullanılan makyaj ürünü kuşkusuz mat rujlar oldu. Özellikle ten rengi ve açık tonların favori olduğu tüm markalar ve en sevilen numaraları çoğu mağazada yok satar durumdaydı. Bu sene tam tersi oluyor. Yani mat rujlar yerini metalik, parlak renklere bırakıyor.

Dikkat ederseniz şuan da pek çok marka mat serilerinin yanı sıra metalik ruj serilerini de piyasaya sunmuş durumda. Sosyal medyada görsel tanıtımlarının başlamış olduğunu görebilirsiniz. Pek çok renk seçeneği barındıran bu rujlardan bu sene mutlaka bir tane edinmelisiniz.

2-Neon Farlar ile Ben Buradayım Diyoruz!

2018 Kış Makyaj Trendleri - Neon Farlar

Bu senenin geçtiğimiz yaza oldukça tezat olacağını gösteren bir başka değişiklik ise Neon far paletleri oluyor. Nude renkleri bu kış geride bıraksanız iyi olur çünkü onların yerini derin maviler, ışıltılı pembeler hatta kırmızılar alıyor! Seksenli yıllara geri mi dönüyoruz sorusunu sormuyor değilim aslında. Kim bilir, belki de bu renkli akım sizin de sanatsal kişiliğinizi ortaya çıkaracaktır.

3-Eyeliner Çekemiyorsak Eğer..

2018 Kış Makyaj Trendleri - Eyeliner

Geçtiğimiz sezonun klasikleşmiş makyaj trendlerinden biri de kusursuz eyeliner çekimi olmuştu. Eyeliner göz makyajının vazgeçilmez bir parçası olduğu için bu sezonda raflardaki yerini aldı. Merak etmeyin bu defa kusursuz olmak zorunda değil! Aksine istediğiniz gibi sürebilirsiniz. İster ince ister kalın ister alta ister üste! Öyle görünüyor ki 2018 kış makyaj trendleri bu sene makyaj konusunda bizlere kolaylık sağlayacak.

4-Doğal Kaşlarınıza Merhaba Diyin !

2018 Kış Makyaj Trendleri - Doğal Kaşlar Modası

Geçtiğimiz yaz oldukça düzgün çizilmişcesine bir kaş modası vardı. Hal böyle olunca kaş farı, kaş maskarası gibi kaş renginize uygun pek çok ürün ile tanışmış olduk. Eğer elinizde hala var ise onları bir sonraki modaya kadar saklayabilirsiniz. Çünkü bu yıl hiç alınmamış gibi doğal kaşlar moda olacak! Yani kuaför randevunuzu kaçırdıysanız şimdiden söyleyelim ki üzülmenize hiç mi hiç gerek yok 🙂

5-Renkli Gözünüz yoksa bile Çerçeveniz var 

2018 Kış Makyaj Trendleri - Renkli Göz Kalemleri Modası

En renkli göz kalemlerinizi çıkartma zamanı geldi! Turuncudan mora bu kış tüm gözler panda misali rengarenk kalemlerle çerçevelenicek. En sevdiğiniz renklerle gözlerinizi bu kış boyamayı unutmayın!

6-Parlak ve Seksi Kırmızılara Alışın

2018 Kış Makyaj Trendleri - Parlak Kırmızı Ruj Modası

Geçtiğimiz kışın mat bordoları ve kırmızıları bu sezon yerini oldukça parlak ve çekici kırmızılara bırakıyor. Öyle ki bu sene dudaklarınızda adeta yansıma görünümü yapacak olan bu rujlar parlak sevenleri reyonlarında bekliyor!

7-Uçuk pembe ve Şeftali Allıkları Görelim!

2018 Kış Makyaj Trendleri - Uçuk Pembe ve Şeftali Allık Modası

Kışın ten rengimiz oldukça açık olacağından genelde koyu renkli allıklar tercih edilir. Bu sene bilinenin dışına çıkıyoruz ve yazın bronz tenimize uyguladığımız uçuk pembe, şeftali tonundaki allıklarımızı kışında kullanmaya devam ediyoruz. Aydınlık ve doğal bir görünüm ile bu sene kışa merhaba diyoruz.

8-Kirpiklerinizde Örümcek Etkisini Yakalayın

2018 Kış Makyaj Trendleri - Kirpiklerde Örümcek Modası

Dolgun gösteren kirpiklerinize bu kış elveda demenin zamanı geldi. İstemeyerek de olsa bir kenara koyuyoruz çünkü bu sezon dolgun ve ayrılmış kirpiklerin yerini kalıp gibi tek tek ayrılmış (alt kirpiklerde buna dahil) örümceğimsi bir görünüm  alıyor. Ülkemizde ben dahil çok fazla tercih edileceğini sanmadığım bir uygulama olsa da yine de makyaj trendlerini takip edenler için yazmak istiyorum. 2018 kış makyaj trendleri bizleri alışılagelmişin dışına taşıyacak gibi.

9-Ombre ile bu sene Dudaklar Çok Farklı!

2018 Kış Makyaj Trendleri - Dudak Ombre Modası

Kore güzellerinin kozmetik dünyasına kazandırdığı trendlerden birisi de kuşkusuz ki ombre görünümlü dudaklar oldu. Saçlarımızda bile alışmamızın zaman aldığı ombre (renk geçişi görünümü) bu kış dudaklarımızda boy gösteriyor olacak. Özellikle fuşya-mor tonlardan kırmızı ve bordolara geçişin uygulanacağı paletler piyasaya sunuldu bile.

Bu sezonun makyaj trendlerini sizler için derledim arkadaşlar. Gördüğünüz gibi bu sene bambaşka bir kış olacak. Rengarenk bir sezon bizleri bekliyor.

Görüşmek üzere 🙂

Bir önceki yazımız olan Cilt Bakımı Hakkında En Önemli Detaylar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.