En İyi Açık Parfüm

93
En İyi Açık Parfüm

En İyi Açık Parfüm

En iyi açık parfüm terimini özellikle son yıllarda daha çok duyuyoruz. Her markanın mutlaka çok beğenilen bir kokusu vardır. İşte bu markaların kokularının birtakım açık parfüm markaları tarafından tekrar üretilmesiyle açık parfüm meydana gelir. Ancak, bu üretim sırasında çok fazla şeye dikkat edilir. Üretimin insan sağlığına uygun olması şarttır. Ayrıca, kalite standartları gözetilir. Açık parfüm sayesinde başka markaların kokularını çok daha uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Açık parfüm ile ilaç sektörünü birbirine benzetebiliriz. Bir ilaç; farklı firmalar tarafından aynı etken maddeler kullanılarak üretiliyor. Açık parfüm bayileri de aynı çalışma prensibine sahip! Kokuları ve içerisinde bulunan hammaddeleri kullanan açık parfüm bayileri de parfümlerin benzerini üretiyorlar.

Açık Parfüm Nedir?

Açık Parfüm Nedir?

Açık parfüm denildiği zaman aklınıza sahte parfüm olduğuna dair düşünceler gelebilir. Çok bilinen bir kavram olmadığı için böyle düşünmeniz doğaldır. Ancak, açık parfüm kesinlikle sahte parfüm satışı anlamına gelmez. Çünkü, bu iş yasal olarak yapılır. Açık parfüm; bildiğimiz parfüm markaların ürünlerinin daha ekonomik olarak satılması olarak özetlenebilir. Parfüm markasının kokusunu üretmesi sırasında bazı aşamaların olduğunu söylemeliyiz. Bu noktada, her parfüm markası; belirli bir kar payı koyarak ürününü satar.

Marka parasının yanı sıra AR-GE çalışmaları, reklam giderleri önemli olur. Bunun yanı sıra, ihracatçıların ve perakende satış yapan bayilerin üzerine koydukları kar payı da vardır. Bir başka deyişle, normal parfüm satışlarında ciddi bir fiyat yükselmesi söz konusudur. Açık parfümde ise yukarıda bahsettiğimiz etmenler olmadığı için fiyatları daha düşüktür. Bu sayede, istediğiniz markanın kokusunu son derece uygun bir fiyata satın alabilirsiniz.

Açık Parfümün Avantajları Nelerdir?

Açık Parfümün Avantajları Nelerdir?

En iyi açık parfüm sayesinde aynı parfümü en uygun fiyat seçeneğiyle alabilirsiniz. Bir başka deyişle, ekonomik avantajının olduğunu söylemeliyiz. Bunun yanı sıra, marka parfümlerde kullanılan maddeler açık parfümde de bulunur. Kalite açısından hiçbir farkına rastlayamazsınız. Ayrıca, insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde üretimin yapıldığını da aktarmalıyız. Bu konuda da içiniz rahat olmalı! Çünkü, açık parfüm üretilirken ciddi kalite kontrol aşamalarından geçer. En beğenilen kokuların emsallerini içermesi; açık parfümü cezbedici yapan detaylardan yalnızca birisi! Bu sayede, kendinize uygun kokuyu bulabilirsiniz. En sevdiğiniz kokuyu en uygun fiyattan almanız ciddi bir avantaj!

Açık parfümü nereden satın alabiliriz sorusunu da muhakkak soruyorsunuzdur! Bu noktada, açık parfüm bayilerine yılın her döneminde ulaşabilirsiniz. Ancak, açık parfüm alırken kalite belgelerine kesinlikle bakmalısınız. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı bir parfüm almanız şart! Son olarak, açık parfüm alırken hem güvenlik hem de kalite bakımından aklınızda hiçbir soru işareti olmamalı.

Açık parfüm hakkında bilgi verdikten sonra çok işinize yarayacak olan en iyi açık parfüm tavsiyeleri vermeliyiz. Hadi başlayalım!

Satın Almanız Gereken En İyi Açık Parfümler

Açık parfüm konusunda önünüzde çok sayıda seçenek bulunuyor. Ancak, dediğimiz gibi en kaliteli ürünü bulmalısınız. Bu noktada, sevdiğiniz bir koku olmasına çok dikkat etmelisiniz. Sizler için bu bölümü üç farklı başlığa ayırmak istedik. İlk olarak, kız çocukları için en iyi açık parfüm önerileri ile başlayalım!

Kız Çocukları İçin En İyi Açık Parfüm

Kız Çocukları İçin En İyi Açık Parfüm

 • Candy: 6-15 yaş arası kız çocukları için harika bir seçenek! Bu yaşlarda bir kızınız varsa ve çilek kokusunu seviyorsa bu parfümü alıp ona hediye etmelisiniz.
 • Mid Night Fantasy: Tatlı şekerli parfümlere bayılan bir kızınız varsa bu parfüme hayran kalacak. Bu parfümün diğer adı pamuk şekeri olarak biliniyor.
 • Escada Collection: Vanilyalı tatlı bir parfüm kokusu olduğunu söylemeliyiz. Hem kız çocukları hem de yetişkin kadınların hayran olacağı bir ürün!
 • Lolita Lift: Beyaz çikolatanın tadını her çocuk sever. Beyaz çikolata kokusuna sahip bu parfümü alıp kızınıza hediye edebilirsiniz. Yoğun kokusuyla sizi büyüleyebilir.
Kadınlar İçin En İyi Açık Parfüm

Kadınlar İçin En İyi Açık Parfüm

 • Good Girl: Vanilya ve çiçek kokularından oluşan bu parfüm; 18 yaş üzeri her kadına hitap ediyor.
 • Afrodit: Meyve kokulu parfümleri seviyorsanız bu ürün tam size göre! Genç kızlar için olduğu kadar olgun kadınlar için de iyi bir tercih!
 • Paris Hilton: Adının tam aksine doğal ve ferah bir koku vaat ediyor. Temiz kır çiçeklerinin kokusuna hayransanız bu ürünü tercih edebilirsiniz. Bilhassa yaz ayları için bu parfümü kullanabilirsiniz.
 • Be Delicious: Adının birçok yerde Hürrem kokusu olarak geçtiğini söyleyebiliriz. Yeşil elma kokusunu seviyorsanız bu ürün tam size göre! Ancak, kokusunun ağır olduğunu söyleyebiliriz. Kalıcılığı fazladır. Uzun süre üstünüzden çıkmayacak bir kokudur.
 • Euphoria: Türkçe anlamı mutluluktan uçma olan bu kelime parfüm içeriği hakkında size bilgi veriyor. Yoğun bir çiçeksi kokusunun olduğunu söylemeliyiz. Kesinlikle hayran kalacağınız bir kokudur.
 • Celebre: Avon’un ürünü olan bu açık parfüme hayran kalmamak elde değil! Çiçeksi kokusuyla yaz aylarının en iyi parfümü olduğunu söyleyebiliriz.
 • Bombshell: Victoria’s Screet ürünü olan bu parfümün kokusuna yüzde yüz hayran kalacaksınız. Çiçeksi kokusuyla sizi büyüleyecek. Ayrıca, tam olarak yaz aylarına hitap ediyor.
 • Olympia: Vanilyalı kokusuyla özellikle olgun kadınlara hitap eden bir parfüm!
 • Chanel Chance: Egzotik bir koku arıyorsanız kesinlikle tavsiye ediyoruz. Ancak, olgun kadınlar için daha uygun bir seçenek olduğunu söylemeliyiz.
 • Lacoste Femme: Pudra kokusuyla sizi büyüleyecek! Kaliteli kokusu olsa da sizi ve diğer insanları asla rahatsız etmeyecek türden bir açık parfüm! Hatta, yukarıda adını verdiğimiz tüm parfümler içerisindeki en hafif kokudur.
 • Absolute: Bir diğer adının bihter kokusu olduğunu söylemeliyiz. Hem yaz hem de kış aylarında rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 • Burberry: Hem şeftali hem de kayısı çiçeği kokusudur. Bu yüzden, meyve kokusu seviyorsanız kesinlikle tercih etmelisiniz. Ancak, yaşınız 40 ve üzeri ise size çok uygun olmayabilir.
 • Boss Intense: Çiçeksi kokulardan hoşlanıyorsanız doğru yerdesiniz! Son derece yoğun bir kokusu bulunur. Kalıcılığı da son derece fazla! Hatta, geçtiğiniz yere kokunuzu bırakabilirsiniz.
Erkekler İçin En İyi Açık Parfümler

Erkekler İçin En İyi Açık Parfümler

Kadınlar için açık parfüm önerileri verdikten sonra sıra erkeklerde! Evet, onlar için de çok sayıda açık parfüm bulunuyor.

 • Eros Men: Genç bir erkekseniz bu parfüme kesinlikle hayran kalacaksınız. Diğer adının aşk iksiri olduğuna asla şaşırmayın. Özelliklerinden dolayı bilhassa son yıllarda sosyal medyada adını duyuran bir parfüm!
 • Rochas: Bir erkek olarak ağır kokulardan hoşlanmıyorsanız size şiddetle bu parfümü tavsiye ediyoruz. Erkekler için en hafif koku olduğunu söyleyebiliriz. Yanık şeker kokusu ile çevrenizdeki herkesi etkileyeceksiniz.
 • Lacoste Red: Meyveli bir koku seviyorsanız doğru yerdesiniz! Ancak, daha erkeksi bir koku olduğunu söylemeliyiz. Hatta, keskin ve yoğun kokusuyla sizi büyüleyecektir.
 • Adidas: Adından da tahmin edileceği üzere spor ve ferah bir kokudur. Ortamlarda her açıdan sportif bir görüntünüz olsun istiyorsanız tercihiniz bu parfüm olmalı!
 • Armani Black Code: Yaz aylarında parfüm kullanmadan olmaz! Bu noktada, ferah ve ağır olmayan bir koku arıyorsanız tercihiniz bu parfüm olmalı!
 • One Million: Erkeksi bir koku arıyorsanız doğru yerdesiniz! Baharatlı bir kokusu vardır. Bu sayede, muadillerinden ayrılır. Açıldıkça güzelleşen parfümler arasında yer alır. Yoğun kokusu rahatsız etse de kısa sürede alışacaksınız.
 • Burberry: 45 yaş üstü bir erkekseniz çok ağır olmayan bu parfümü size tavsiye ediyoruz.

Açık parfüm konusunda aklınızda bir şüphe olmadan yukarıdaki markaların ürünlerini kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan En İyi Bebek Telsizi başlıklı makalemizde en iyi bebek telsizi hakkında bilgiler verilmektedir.

Önceki İçerikEn İyi Sivilce Kremi Eczane
Sonraki İçerikEn İyi Far Paleti

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.