Kirpiklerin Uzun Görülmesi İçin Rimel Nasıl Sürülür

388
Kirpiklerin Uzun Görülmesi İçin Rimel Nasıl Sürülür

Kirpiklerin Uzun Görülmesi İçin Rimel Nasıl Sürülür?

Daha dolgun ve gür kirpiklere kavuşabilmek için en iyi yardımcı makyaj ürünlerinden birisi de rimeldir. Makyaj yapan her kadın rimeli makyaj çantasından eksik etmiyor. Çünkü uzun kirpikler, kadınların bakışlarının daha çarpıcı hale gelmesine neden oluyor. Gözlerin hem iri hem de çekici görünmesine yardımcı olur. Bu yüzden dolayı makyaj yaparken rimeli es geçmeyiniz. Fakat rimeli doğru sürmediğiniz zaman istediğiniz kirpiklere kavuşmanız çokta mümkün olmayacaktır. Kirpiklerin çarpıcı, uzun ve gür olması adına doğru rimel sürme tekniğinden faydalanmanız gerekir. Böylelikle daha kusursuz bir makyajdan faydalanmış olursunuz. Kirpiklerin en temel görevinden birisi de kirpikleri daha dolgun göstermeye yardımcı olmaktadır. Eğer doğru şekilde rimel sürerseniz, takma kirpik bile kullanmanıza gerek kalmayacak.

Doğru Rimel Sürme Tekniği Nasıldır?

Doğru şekilde rimel sürerseniz, uzun ve gür kirpiklere kavuşabilirsiniz. Bunun için doğru rimel nasıl sürülür bilmeniz gerekir.

  • Rimeli kirpiklerinize sürmeden önce ilk olarak sıkıca kavrayabilirsiniz. Kirpiklerin en kök kısmından sürmeye başlamalısınız. Ardından zigzag çizerek uçlara kadar rimeli sürebilirsiniz. 3-4 kat şeklinde rimel sürmeniz yanlıştır. Kirpikte pütür pütür bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olacaktır.
  • Rimel sürerken yapılan en büyük hatalardan birisi de kirpiğin uç kısmına kadar rimelin sürülmüyor olması diyebiliriz.
  • Alt kirpiklere çok fazla rimel sürmenize gerek yoktur. Önemli olan üst kirpiklerdir. Üst kirpiklere maskara sürerken iddalı olmasında yarar vardir. Bu sayede bakışlarınızın daha etkili olmasını sağlayacaktır. Kirpiklerin alt kısmında maskara kullanılırken yalnızca alt kirpiği belli edecek şekilde olması gerekir.
  • Tek kat rimel, kirpikleri çok fazla belli etmeyebilir. Bu yüzden iki kat şeklinde bir rimel sürmeniz daha iyi olacaktır.
  • Rimeli kirpiklerinize sürerken, göz çevresine bulaşma durumu söz konusu olabilir. Rimel kalıntıların kurumadan bir an önce temizlenmesi gerekir. Bunun için en iyi çözüm yollarından birisi de hemen pamuk olarak kalıntı kalan rimelin temizlenmesi olacaktır.
  • Kirpiklerinizin az kıvrık şekilde olmasını istiyorsanız kirpik kıvrırıcına başvurarak kıvrılmasını sağlayabilirsiniz.
  • Kirpiklerinizi kalınlaştırmak adına kalın uçlu rimel fırçaları kullanmanız daha doğru olacaktır. Bu sayede kirpiklerinizin daha kalın görünmesini sağlayacaktır.

Rimel Kullanırken Yapacağınız Püf Noktalar

İstediğiniz uzun ve gür kirpiklere kavuşmanız çok zor değildir. Kirpiklerinizde rimelin normalden daha uzun süre şeklinde kalmasını istiyorsanız o halde transparan pudradan yardım alabilirsiniz. Kirpiklere transparan pudrayı sürerseniz, rimelin daha uzun şekilde kalmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda rimelinizi kirpiklere sürerken, göz çevrenize bulaşmaması adına da çok basit adımlar vardır. Bunlardan birisi çay kaşığıdır. Çay kaşığını göz çevresinde tutarak rimeli sürmeye başlayabilirsiniz. Böylelikle göz çevresine bulaşmayacak ve temizleme zahmetinde olmayacaksınız. Rimel Kullanırken Yapacağınız Püf Noktalar sayesinde istediğiniz kirpiklere sahip olabileceksiniz. Bu sayede yapmış olduğunuz makyajı daha fazla kusursuz hale getirmiş olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Sivilce Maskesi başlıklı makalemizde evde sivilce maskesi ve sivilce maskesi hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.