Suna Dumankaya Göz Kapağı Sarkmasına Bitkisel Çözüm

18
Suna Dumankaya Göz Kapağı Sarkmasına Bitkisel Çözüm

Suna Dumankaya Göz Kapağı Sarkmasına Bitkisel Çözüm

Suna Dumankaya göz kapağı sarkmasına bitkisel çözüm konusu birçok insan tarafından çok fazla merak edilmektedir. Şimdi bu başlığı açıklamadan önce size biraz göz kapağı düşüklüğü nedir? Göz kapağı düşüklüğü kimlerde olur? Sorularının cevaplarını yanıtlayalım. Biriyle karşılaştığınız da karşımızdaki insanla ilk iletişimi göz temasıyla sağlıyoruz. Bazı insanlar dış görünüşüne oldukça öne verebiliyor fakat gözlerde kimi sorunlar meydana gelebiliyor. Oldukça dikkat çekici olan bu sorunlardan biri de göz kapağı düşüklüğüdür. Göz kapağı düşüklüğü probleminiz varsa işte bu yazımız tam da size göre.

Öncelikle göz kapağı düşüklüğü nedir? İnsanlarda normalde göz kapağındaki aralık 8-10 mm arasındadır. Erkeklere göre kadın ve çocuklarda bu 2 mm fazladır. Bu göz kapağının belirtilen seviyeden aşağıda bulunmasına tıpta “pizotis” adı verilir. Peki bu göz kapağı düşüklüğü sadece estetiksel bir sorun mudur? Cevabımız hayır sadece görsel bir sorun olarak görülmemesi gereken göz kapağı düşüklüğü kişilerde bazı hastalıkların da belirtisi olabilir.

Göz Kapağı Sarkması Ne Tür Belirtiler Verir?

Göz Kapağı Sarkması Ne Tür Belirtiler Verir?

En belirgin belirtisi kişilerin göz kapağının yanaklara doğru inmesidir. Daha sonra gözlerde bulanıklık, göz hareketleri yaparken aksaklıklar yaşanması, göz içerisinde oluşan iltihaplanmaların artarak gözün mikrop kapması, baş dönmesi ve de baş ağrısı gibi belirtileri vardır. Göz kapağı sarkması belirtileri bu şekildedir. Şimdi gelin bu belirtilerin arkasında oluşabilecek olan hastalıkların neler olduğunu inceleyelim.

Göz Kapağı Düşüklüğü Ne Tür Hastalıkların Habercisidir?

Göz kapağının aşağı doğru sarkması sonucunda ortaya kötü bir görüntü çıkıyor. Aynı zamanda bu sorun kişiler de görme ile ilgili problemler yaratıyor. Burada göz kapağının üzerinde bulunan cilt esneyip kişilerin kirpiklerinden aşağı sarkıyor ve kişilerin görmesini engelliyor. Göz kapağı düşüklüğü oldukça önemsenmesi gereken bir durumdur. Bu sorun yaş ayırt etmeksizin küçük büyük her insanda olabilir. En fazla görülen göz kapağı düşüklüğü sorunu kas zayıflığı ya da doğumsal olarak ortaya çıkar. Daha önce de söylediğimiz gibi, göz kapağı düşüklüğü sadece görsel bir sorun değil, farklı birçok sebepler içerir. Bunlar arasında geri plana atılmaması gereken ciddi sağlık problemleri de vardır.

Göz kapaklarının kaldırılması ile görevli sinirler, yüksek tansiyon ve diyabet gibi hastalıklara bağlı olarak hasarlar alabilir ya da, kafa içinde bazı baskılar ile oluşabilir. Kas-sinir kavşağı içerisinde patolojiler ve de bazı kas hastalıkları ile göz kaslarının etkilenmesi bu problemler arasındadır. Akciğerlerde bulunan tümörler, boynun omurilik bölgesi ile beyin sapı patolojileri de göz kapağı sarkmasına neden olan hastalıklar arasındadır ve oldukça dikkat edilmesi gerekir. Bu tür sorunları göz ardı ederseniz ileride telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden eğer gözünüzde böyle bir sorun varsa mutlaka bir doktora başvurmalısınız.

Göz Kapağı Sarkması Nasıl Tedavi Edilir?

Göz Kapağı Sarkması Nasıl Tedavi Edilir?

Göz kapağı sarkması birçok kişinin yüzünde hoşnut olmadığı bir yaşlanma belirtisidir. Tabii ki kişilerin yaşlarının ilerlemesinden kaynaklı sarkmalar da mevcuttur fakat daha genç yaşlarda böyle bir durum ile karşı karşıya kalmak tedavi gerektiren bir durumdur. Bu problemler için aslında iki tür tedavi yolu vardır. Bunlardan birincisi cerrahi müdahale ikincisi ise bitkisel çözümlerdir. Fakat bunun belirlenmesi için mutlaka bir doktora başvurup altında yatan nedenleri öğrenmelisiniz. Eğer farklı bir hastalığın habercisi ise ona göre tedavi uygulamalısınız.

Herhangi bir hastalığı işaret etmiyorsa sadece estetik kaygılardan dolayı cerrahi müdahale ile bu göz kapağı sarkması sorunlarınıza çözümler getirebilirsiniz. Cerrahi müdahale istemeyen kişiler için de bazı bitkisel ve doğal çözümler mevcuttur. Bu yöntemlerle sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Şimdi Suna Dumankaya Göz Kapağı Sarkmasına Bitkisel Çözüm başlığı ile sizlere doğal yöntemlerin neler olduğundan bahsedelim.

Suna Dumankaya Göz Kapağı Sarkmasına Bitkisel Çözümler Nelerdir?

“Suna Dumankaya Göz Kapağı Sarkması” için önerdiği yöntemlerin ne olduğunu merak edenlere biraz da Suna Dumankaya göz kapağı sarkmasına bitkisel çözüm konusunu anlatalım. Suna Dumankaya, doğal tarifleri ile güzelliğinize güzellik katacak tarifler veriyor. Göz kapağı sarkması sorunları yaşayanlar için ise; c vitamini konusunda oldukça zengin olan kuşburnu çayını önermektedir.

Kuşburnu ile Göz Kapağı Sarkmalarına Elveda

Kuşburnu ile Göz Kapağı Sarkmalarına Elveda

Peki kuşburnu çayı nasıl kullanılması gerekiyor? Öncelikle bu çayı demleyerek çay olarak tüketilebileceği gibi bunun yanında demlediğiniz kuşburnu çayını süzüp soğuttuktan sonra sabah akşam göz kapağınıza kompres yapın. Göz kaslarından kaynaklı sarkmalar için bu kasların sıkılaştırılması gerekir.

Kasların sıkılaştırılması ve göz çevresinde yaş itibariyle oluşan kırışıklıkları gidermek için ise 1 yumurta akını bir kaba ayırınız bunun içerisine 1 tatlı kaşığı krema ile yarım salatalığı rendeleyip suyunu süzüp suyunu bu kabın içerisine katın ve hepsini beraber karıştırın. Krema kıvamını alıncaya kadar karıştırdığınız bu karışımı göz çevrenize ve isterseniz tüm yüzünüze dışarıdan içeriye doğru hareketlerle masaj yaparak sürüp kuruyana kadar 15-20 dakika bekletin. Daha sonra ise yıkayın. Böylece Suna Dumankaya Göz Kapağı Sarkmasına Bitkisel Çözümler konusunda tarifleri bu şekildedir. “Suna Dumankaya Göz Kapağı Sarkması” konusundaki önerilerinden farklı bizim de bu sorunları yaşayanlara önereceğimiz bazı bitkisel yöntemler vardır.

Soğuk su ve buz ile yapacağınız baskı göz kapağı sarkması olan kişilere oldukça iyi gelecektir. Salatalık da oldukça iyi gelecektir. Dilimleyerek göz kapağınıza bunu da uygulayabilirsiniz. Ayıca son dönemde oldukça yaygın olarak kullanılan aleo vera bitkisi de bu sorununuza iyi gelecektir. Bir de üzüm tüketmek de göz kapağı sarkma problemlerinizi oldukça fayda sağlar. Böylelikle daha sağlıklı ve iyi görünüm elde edebilirsiniz. Fakat sadece bitkisel çözümler ile sonuç almanızda mümkün değildir. Bunlara ek olarak bir de göz sarkması için gerekli olan bazı egzersizler vardır. Suna Dumankaya Göz Kapağı Sarkmasına Bitkisel Çözümler konusundan sonra biraz da bu egzersizlerden bahsedelim.

Göz Kapağı Sarkması İçin Nasıl Egzersizler Yapılmalı?

“Suna Dumankaya Göz Kapağı Sarkması” konusunda önerilen bitkisel çözüm yöntemlerinin yanında uygulanacak birçok yüz egzersizi vardır. Bu egzersizleri mutlaka bitkisel tedavi ile beraber yapın ki olumlu sonuçlar alabilesiniz. Birazdan anlatacağımız bu egzersizler oldukça kolay evde, okulda, iş yerinizde ya da seyahate çıktığınızda yapabileceğiniz basit hareketlerdir.

  • Göz kapağı çalıştırma: göz kaslarınızı çalıştırmak için oldukça pratik bir egzersizdir. İşaret parmağınızdan serçe parmağınıza kadar olan 4 parmağınızı kaşınızın üzerine koyarak kaşınıza yukarı doğru kuvvet uygulayın. Gözlerinizi ise tam aksi yönde kapatarak aşağı çekin. Kendinizi aşırı sıkmadan toplamda 10 kez 2 set şeklinde bu hareketi yapın.
  • Parmaklar ile V şeklinde yapılan egzersiz: işaret ve orta parmağınızın birini gözünüzün dış ucuna birini de iç ucuna koyarak basınç uygulayın bu sırada ise gözlerinizi açıp kapayın bu egzersizi de 10 kez 2 set yapın.
  • Kanca şeklinde yapılan egzersiz: işaret parmağınızı kanca şeklinde getirdikten sonra kaşınızın altına yerleştirip buraya baskı uygulayın ve böylece göz kaslarınızın çalışmasını sağlayın. Yine bu egzersizi de 10 kez 1 set şeklinde yapın.
  • Avuç içi egzersizi: iki elinizi birbirine sürterek iyice ısıtın daha sonra ısıttığınız avuç içlerinizi gözlerinize koyun avuç altlarınız ile kaslara kuvvet uygulayın bu egzersizi ise 10 kez 5 set halinde uygulayın.

Suna Dumankaya tarafından verilen Botoks Etkili Maske yazımızı okumadıysanız onu da okumanızı öneririz. Evinizde kolaylıkla uygulayabileceğiniz bu doğal maskeler sayesinde siz de pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Botoks Etkili Maske Suna Dumankaya başlıklı makalemizde botoks etkili maske suna dumankaya ve suna dumankaya hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.