Feridun Kunak Diş Taşı Temizliği

16
feridun kunak diş taşı temizliği

Feridun Kunak Diş Taşı Temizliği Bitkisel Yolları

Dişler, mutlaka önemsememiz gereken yapılardır. Özellikle uzun yıllar sağlıklı bir şekilde dişleri kullanabilmek için bakımların düzenli olarak gerçekleştirilmesi, diş taşlarının mümkün mertebe temizlenmesi ve dişlerin fırçalanması elzemdir. Sizlere Feridun Kunak diş taşı temizliği yöntemlerinden bahsedeceğiz ve bu sayede diş taşlarınızdan rahatça kurtulabileceksiniz.

Bilindiği üzere uzun süreden bu yana bakımsız kalan dişlerde tartar adı verilen diş taşları oluşmaktadır. Tabii ki bu tartarlar bakterilerin birikimi sonucu ortaya çıkmaktadır. Tabii ki diş doktoruna giderek bu taşları temizletmek mümkün olsa da maliyet bakımından sorun yaratabileceği için insanlar evde tartarlardan kurtulmak istemektedirler. Haliyle Feridun Kunak Diş Taşı Temizliği nasıl yapılır gibi sorular ortaya çıkmaktadır.

Dr. Feridun Kunak tarafından ifade edilen diş taşı temizleme tekniği ile sorunlardan olabildiği kadar kurtulmak ve tartarı yok etmek mümkündür.

İlk etapta dikkat edilmesi gereken şey, her yemekten sonra dişlerin detaylı bir şekilde fırçalanması ve mümkünse diş ipi kullanılmasıdır.

Sonuç olarak ifade etmek ve basit biçimde özetlemek gerekirse;

 • Diş taşı (tartar), dişlerin uzun süre bakımsız kalmasından ve bakteri oluşumundan meydana gelir.
 • Dişlere düzenli olarak bakım yapmak ve diş taşlarını temizlemek, uzun süre dişlerin sağlıklı kalmasına fayda sağlayacaktır.
 • Doktora gitmeden Feridun Kunak diş taşı temizliği gerçekleştirmek mümkündür.
 • Diş taşı oluşumunun önüne geçmek için dişleri fırçalamak ve diş ipi kullanmak ilk şartlar arasındadır.
feridun kunak diş taşı nedir

Feridun Kunak Diş Taşı Nedir?

Diş taşı, bilhassa ağız ve diş bakımına günlük olarak dikkat edilmediği takdirde ortaya çıkan ve dişlerin ilerleyen süreçte zarar görmesine neden olan bir sağlık sorunudur. Tabii ki dişler yeteri kadar temizlenmezse bakteriler zaman içerisinde plaklaşacak ve dişlerin arasına yerleşecektir. Bu durum;

 • Diş yapısının bozulmasına
 • Dişlerin çürümesine
 • Diş görünümünün kötü hale gelmesine

Direkt olarak sebebiyet vermektedir. Feridun Kunak diş taşı temizliği tekniği ile bu problemden kurtulmak ve etkili sonuç almak olasıdır. Haliyle çok büyük diş taşları bulunmuyorsa ve evde çözebileceğinize inanıyorsanız kendiniz bitkisel ve doğal metotlarla bu sorunu hızlıca çözebilirsiniz. 

Diş Taşı Oluşumunu Önlemek İçin Ne Yapılır?

Evde diş taşı oluşumunun önüne geçmek için bazı öneriler verebiliriz. Özellikle Feridun Kunak taşı taşı temizliği yapmadan evvel bu hususlara dikkat ederseniz, hiçbir zaman tartar sorunu ile karşı karşıya kalmayabilirsiniz.

Diş taşı oluşumunu en başından engellemek için:

 • Dişe yapışacak şekerli ürünlerin tüketimi azaltılmalı, mümkünse sıfırlanmalıdır.
 • Sigara kullanımı sınırlandırılmalı ya da bırakılmalıdır.
 • Özellikle çay, kahve gibi ürünleri aşırı tüketilmemelidir.
 • Asitli ve gazlı içeceklerden uzak durulmalıdır.
 • Dişler her yemekten sonra en az 2 dakika fırçalanmalıdır.
 • Diş ipi yatmadan önce mutlaka kullanılmalıdır.

Tabii ki bu önlemler diş taşı oluşmadan önce uygulanırsa çok ciddi olumlu sonuç verecektir. Ancak temizlik yapıldıktan sonra da önerileri dikkate almak, aynı sıkıntıyı bir daha yaşamamanıza yardımcı olacaktır.

diş taşı temizliği evde nasıl yapılır

Diş Taşı Temizliği Evde Nasıl Yapılır

Diş taşı, özellikle ilerleyen yıllarda dişin zarar görmesine ve hatta ilerlerse dökülmesine sebep olacaktır. Bu nedenle mutlaka tedavi uygulanmalı ve diş taşları ortadan kaldırılmalıdır. Tabii ki Feridun Kunak diş taşı temizliği yapmak isteyenler hangi metodu uygulayacaklarını merak etmektedirler.

Diş taşlarından evde kurtulmak için birkaç yöntem bulunmaktadır. Ancak en çok kullanılan ürün hindistan cevizi yağıdır.

Tartarı ve Lekeleri Yok Eden Tarif

Her gün 1 ya 2 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı ağza alınır. Ağızda 10 dakika boyunca çalkalanan yağ, daha sonra yutulmadan tükürülür. Ardından diş fırçasıyla herhangi bir diş macunu eklemeden dişler 5 dakika boyunca fırçalanır.

İşlemden önce dişleri suyla çalkalamak ve yemek artıklarından arındırmak da doğru olacaktır. Eğer hindistan cevizi yağı ile düzenli olarak uygulanırsa etkili sonuç alınacak ve kısa süre içerisinde hem diş lekeleri hem de diş tartarları ortadan kaybolacaktır.

Hindistan cevizi yağı ile uygulanacak işlem mümkünse her gün sabah gerçekleştirilmeli, yağ en az 10 dakika ağızda çalkalanmalıdır. Bilindiği üzere hindistan cevizi yağının anti-bakteriyel özelliği olduğu için yeni bakteri oluşumunun da önüne geçilecektir.

karbonat ve limon gücü tarifi

Karbonat ve Limon Gücü Tarifi

Diş fırçasının üzerine çay kaşığının ucuyla karbonat dökülür. Ardından karbonatın üzerine birkaç damla limon suyu sıkılır. Bu karışım diş fırçasıyla güzel bir şekilde tatbik edilir. En az 5 dakika dişler fırçalandıktan sonra tükürülür. Her gün sabah uygulanan bu karışım ile kısa süre içerisinde diş taşlarından, yani tartarlardan kurtulmak mümkündür.

Başta Feridun Kunak diş taşı temizliği olmak üzere siz de evinizde uygun yöntemlerle çok ciddi sonuçlar alabilir. Bu sıkıntıdan en kolay şekilde kurtulabilirsiniz.

Diş Taşı Rahatsızlığı Bitkisel Çözümler

Türkiye’de insanların büyük bir bölümü diş sağlığına pek fazla dikkat etmemektedirler. Tabii ki bu durum bazı sorunları ortaya çıkarmakta ve dişlerin çürümesine, sağlıksız bir hale gelmesine neden olmaktadır. Haliyle Feridun Kunak diş taşı temizliği başta gelmek üzere siz de evinizde bazı ufak tekniklerle sorunlarınızdan hızlıca kurtulabilirsiniz.

Tahmin edildiği üzere diş taşı temizliğinde sadece kimyasallardan değil, bitkisel ürünlerden de faydalanmak mümkündür. Bilhassa ceviz kabuğunu bir bardak suda kaynatarak gargara yapmanın da diş taşı oluşumunun önüne geçeceği bilinmektedir. Ayrıca yine misvak kullanımının da aynı etkiyi yapacağını paylaşmak doğru olacaktır.

Diş taşlarıyla karşılaşmamak ve sağlıklı dişlere sahip olmak için;

 • Diş taşı temizleme tekniklerini uygulayın.
 • Sorun büyük ise mutlaka bir diş hekimine gidin.
 • Diş taşlarını kürdan, çatal, iğne vb. şeylerle temizlemeyin.
 • Dişlerinizi her gün fırçalayın.
 • Diş ipi kullanımını ihmal etmeyin.

Ülkemizde diş problemleriyle karşılaşan kişi sayısının çok fazla olduğunu ifade edersek siz de diş taşı temizliğinizi söylenilen evdeki metotlarla gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle ileride diş doktoruna fazla para vermekten de kurtulabilirsiniz. Sağlıklı günler.

Bir önceki yazımız olan Yüz Yogası Japon başlıklı makalemizde japon yüz masajı, yüz yogası japon ve yüz yogası tekniği hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.