Yüz Yogası Japon

181
yüz yogası jappn

Yüz Yogası Japon

Japon yüz masajı tekniği olarak da karşımıza çıkan yüz yogası, düzenli olarak uygulayanların yüzünde belirgin bir şekilde etkili oluyor. Japon yüz masajıtekniğini doğru ve düzenli uygulayarak, en az 10 yıl genç görünmenin mümkün olduğu iddiası mevcut. Peki, gerçekten de yüz yogası Japon tekniği sayesinde genç bir görünüm elde edilebiliyor mu, yoksa bu uygulama da tamamen şehir efsanesinden ibaret mi?

Kolay Tekniklerle Gergin Bir Cilt

Bu konuda yapılan bilimsel araştırmalar, yüz üzerinde bulunan çok sayıda kası düzenli ve doğru bir şekilde hareket ettirerek, çeşitli kırışıklıklardan kurtulmanın mümkün olduğunu ortaya çıkarıyor. Mimik kasları ve çiğneme kasları olarak iki ana başlığa ayrılan yüz kasları, genetik ve yaşam şartlarına bağlı olarak yüz derisinde kırışıklık gibi deformasyonlar meydana getirebiliyor. Mimik kasları;

 • Kafa derisi kasları
 • Gözlerin etrafındaki kaslar
 • Ağız ve çevresindeki kaslar
 • Burun kasları
 • Dış kulak kasları

Şeklinde sıralanabiliyor. Yüzle ilgili şikâyetler genellikle bu mimik kaslarıyla ilgili durumlardan ortaya çıkıyor.

japon yüz yogası ne işe yarar

Japon Yüz Yogası Ne İşe Yarar?

Yüz bölgesindeki yaşlanma belirtilerini yok etmek veya minimuma indirmek, belli bir yaşa gelmiş herkesin en büyük hayalidir. Bu hayali gerçekleştirmek adına çeşitli kremler, kozmetik ürünler, makyaj veya estetik operasyonlar tercih ediliyor. Yüz yogası Japon bilim adamlarının ortaya çıkardığı, kısa sürelerde sonuç veren basit kas hareketleri şeklinde uygulanıyor. Japon yüz masajı olarak da adlandırılan yöntem, herkesin evinde ayna karşısında uygulayabileceği basit yüz egzersizlerini kapsıyor. Bu masajdan olumlu sonuç alabilmek için, minimum 2 hafta boyunca uygulamak gerekiyor. Özellikle göz etrafındaki kaslardan;

 • M. Levator Palpebrae Superioris
 • M. Corrugator Supercilii
 • M. Depressor Supercilii
 • M. Orbicularis Oculi

Bölgelerinde ortaya çıkabilen kırışıklıklar, zaman içerisinde yüzde yaşlanma belirtisi olarak karşımıza çıkıyor. Buların yanı sıra ağız ve çevresindeki kaslardan;

 • Orbicularis Oris
 • Levator Anguli Oris
 • Zygomaticus Major
 • Zygomaticus Minor
 • Risorius
 • Mentalis
 • Transversus Menti
 • Buccinator
 • Depressor Anguli Oris
 • Levator Labii Superioris
 • Depressor Labii Inferioris
 • Levator Labii Superioris Alaque Nasi

Bu kaslar kümesinden oluşan sistem deformasyonları da dış görünümü oldukça olumsuz yönde etkiler.

Japon Yüz Masajı

Yüz masajı uygulamaları, uzun yıllardır estetik ile uğraşanların karşısına çıkan bilgiler arasında yer alıyor. Yüz yogası, Japon halkı tarafından uzun yıllardır uygulanan kırışık giderme ve yaşlanma geciktirme uygulamalarından biri olarak karşımızda duruyor. Japon yüz masajı uygulaması, şayet doğru ve düzenli bir şekilde uygulanırsa, 2 hafta gibi kısa bir sürede sonuç veriyor. Uzakdoğulu, özellikle Japon kadınların yüzlerinin ne kadar pürüzsüz ve genç gözüktüğünü bilirsiniz, tabi ki bunun genetik faktörlerden kaynaklanma olasılığı da yüksek ama uygulanan masaj tekniklerinin de bu konuda etkili olduğu yadsınamaz bir gerçektir.

Japon Yüz Masaj Tekniği

Evde veya iş yerinde uygulayabileceğiniz çeşitli tekniklerle yüz bölgesindeki kırışıklıklar bir ölçüde giderilebiliyor. Yüz bölgesindeki kırışıklıkların giderilmesinde kullanılan kremler, kapatıcılar veya botoks uygulamaları dışında, kendi kendinize yapacağınız yüz yogası Japon teknikleri de olumlu sonuçlar verir. Diğer uygulamalara oranla zahmetsiz, maliyetsiz ve yan etkisiz özellikleriyle ön plana çıkan Japon yüz masajı, aynı zamanda kısa sürelerde sonuç veriyor. Bu tekniği doğru şekliyle uygulayanlar, 2 haftalık seanstan sonra yüzlerinde olumlu yönde gelişme olduğunu fark ediyor. Yüz masajlarının faydası, son yıllarda daha çok kişi tarafından test edilip onaylanması sayesinde gündemde duruyor.

japon yüz yogası nasıl yapılır

Japon Yüz Yogası Nasıl Yapılır?

Japonya kaynaklı yüz masajları, kolay ve kendi kendine uygulanabilir özellikleri sayesinde, her yaştan ve her cinsiyetten insan tarafından tercih ediliyor. Yüz yogası Japon ve Kore kaynaklı yüz egzersizleri arasında yer alıyor. Bu alanda en çok bilinen isim olarak da karşımıza Fumiko Takatsu çıkıyor. Kendisi uzun yıllardır bu tekniği uygulamakta ve teknik ile ilgili dersler de vermekte.

Uygulamanın kolay olması sebebiyle büyük oranda olumlu sonuç vermesinden tavsiye edilen Japon yüz masajı, son yıllara popülerliğini koruyor. Yüz bölgesinde yer alan kaslara uygulanan masaj, aynı zamanda mimiklerin belirli bir şekil ve düzende hareket ettirilmesiyle sonuçlandırılıyor. Bu uygulamanın nasıl yapılacağına dair ayrıntılı ve uygulamalı videolar sayesinde, dakikalar içerisinde kolayca gerçekleştirilebiliyor. Bütün yüz masajı uygulamalarında olduğu gibi, Japon yüz masajı uygulamasında da devamlılık esas oluyor. Bu uygulamayı belirli setler halinde en az 2 hafta devam ettirmek gerekiyor.

Japon Yüz Masajı ile Kırışıklıklardan Kurtulma

Japon yüz yogası veya bilinen bir diğer adıyla Japon yüz masajı, kısa sürelerde zahmetsizce yüz bölgesinde gençleşme yaratıyor. Uygulama süresi ve tekniğe uyulması durumunda, olumlu sonuçlar elde etmek kaçınılmaz oluyor. Diğer yaşlılık giderici uygulamalara nazaran ucuz ve zahmetsiz olması sebebiyle de sıklıkla uygulanıyor. Yüz yogası Japon tekniği uygulandığında, eğer bir değişiklik gözlemlenmezse, bu uygulamanın birkaç set halinde daha devam ettirilmesi faydalı oluyor. Doğru sonuçları alana kadar belirli aralıklarla taktiği uygulamak gerekebilir. Ancak uzun süreler yüz yogası Japon uygulaması yapılmasına rağmen olumlu bir sonuçlar karşılaşılmadığında, diğer kırışıklık giderici uygulamalara başvurulabilir. Bunların arasında daha önce de belirttiğimiz gibi; kırışıklık giderici kremler, maskeler, estetik uygulamalar bulunuyor.

yüz yogası teknikleri

Yüz Yogası Teknikleri

Yoga, bilindiği gibi uzak doğu kökenli bir etkinliktir. Bu etkinlik hem vücuda hem de ruha olumlu yönde etki eder. Son zamanlarda yüz bölgesindeki kırışıklıklar konusunda da uygulandığı gözlemlenen yüz yogası Japon ve diğer yöntemler, çok sayıda uygulayıcı da olumlu bir şekilde sonuçlanıyor. Uygulanacak yoganın teknikleri, kaç seans uygulanması gerektiği ve verilmesi gereken aralar iyice öğrenildikten sonra tekniği hayata geçirmek gerekiyor. Ancak bu şekilde uygulamadan olumlu sonuçlar alınabiliyor. Bu teknikle ilgili uygulamalı eğitici videolar izlenerek konu hakkında yeterli bilgi elde edilebiliyor.

Bir önceki yazımız olan Jelatin Maskesi Suna Dumankaya başlıklı makalemizde jelatin maskesi, jelatin maskesi suna dumankaya ve jelatin saç maskesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Önceki İçerikSpecial K 14 Gün Programı
Sonraki İçerikFeridun Kunak Diş Taşı Temizliği

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.