Karabuğday Diyeti Derya Baykal

15
karabuğday diyeti derya baykal

Karabuğday Diyeti Derya Baykal

Genellikle kilo sorunu olan kadınlar, doğru tekniklerle ve diyetlerle zayıflamak, bu sırada sağlıklı kalmak istemektedirler. Dolayısıyla internet üzerinden araştırmalar yapılmakta ve ünlü isimlerin sırları dikkatle takip edilmektedir. Bunlardan birisi de hiç kuşkusuz Karabuğday diyeti Derya Baykal olmuştur. Derya Baykal’ın uygulayıp kilo verdiği bu diyet sayesinde pek çok kişinin etkili sonuç aldığı bilinirken Karabuğday kullanımının sağlıklı olduğu da ifade edilmektedir.

Diyette Karabuğday Kullanımı

Daha çok Avrupa’da uygulanan Karabuğday diyeti ülkemizde de televizyonlar vasıtasıyla duyulmuş ve başta kadınlar olmak üzere birçok kişi bu diyeti uygulamaya başlamıştır. Siz de istediğiniz sonucu alabilmek için Karabuğday temelli diyetten istifade edebilirsiniz.

Basit bir şekilde aktarırsak;

 • Karabuğday diyeti kişilerde hastalık yoksa sağlık açısından sorun teşkil etmez.
 • Karabuğday diyeti doğru uygulandığında etkili sonuç verir.
 • Mutlaka amacına uygun biçimde yapılmalıdır.
 • Çok büyük kilo sorunları olanlar ilk etapta doktora görünmelidirler.
 • Karabuğday diyeti yapmadan önce büyük bir sağlık sorunu olup olmadığı araştırılmalı, eğer kalp, böbrek vs. rahatsızlığı var ise önce onlar tedavi edilmelidir.
karabuğday nedir

Karabuğday Nedir?

Karabuğday, daha çok Polonya’da üretilen bir tahıldır. Hatta bu ülkede “Greçka” ismiyle bilinmektedir. İçeriğinde %11 oranında protein ve %2 oranında yağ muhteva etmektedir. Dolayısıyla sağlık açısından ciddi şekilde faydalıdır.

Karabuğdayın en önemli özelliği, hiçbir biçimde içerisinde glüten barındırmamasıdır. Haliyle hem çöl yak hastaları hem de glüten alerjisi olan herkes, bu tahılı güvenle kullanabilmektedir.

Düşük yağ oranı ve yüksek protein oranıyla karabuğday, diyetlerde sıklıkla tercih edilen ve etkili ürünlerin başında gelmektedir. Tabii ki tok tutması ve vücuttaki şekeri yükseltmemesi sebebiyle diyetlerin vazgeçilmezi olmaktadır.

Karabuğdayın Faydaları Nelerdir?

Karabuğday, daha çok Avrupa bölgesinde üretilen bir tahıl olmakla birlikte son derece faydalıdır. Basit bir şekilde faydalarını saymak gerekirse;

 • Yüksek protein ve düşük yağ oranı sebebiyle son derece sağlıklıdır.
 • Açlık duygusunu bastırır.
 • Karaciğerin çalışmasını kolaylaştırır.
 • Magnezyum kaynağı olması sebebiyle vücudun işleyişini rahatlatır.
 • Şeker hastalığına yakalanma riskini düşürür.
 • Yüksek tansiyon ve kansızlığa karşı korur.
 • Doğal bir mineral kaynağıdır.

Sonuç olarak bakıldığı zaman Karabuğday Diyeti Derya Baykal uygulamak son derece mantıklı ve doğru olacaktır. Faydaları sebebiyle başta Avrupa olmak üzere dünyanın pek çok yerinde tüketilen bu tahılın kilo vermeye doğrudan yardımcı olduğunu da paylaşmak gerekmektedir.

karabuğday diyeti nasıl uygulanır

Karabuğday Diyeti Nasıl Uygulanır?

Karabuğday diyeti, bir süre düzenli olarak uygulanmalı ve mutlaka doğru şekilde tatbik edilmelidir. Böylelikle hem etkili sonuç verecek hem de kilonuzu uygun seviyelere düşürmenize yardımcı olacaktır.

Kahvaltı: Karabuğdayla pişmiş elma

3 yemek kaşığı karabuğday, pörsümeyecek şekilde haşlanır ve süzülür. Daha sonra üzerine 1 elma rendelenir ve bir çay kaşığı tarçın ile tüketilir.

Ara Öğün:

2 adet salatalık

1 fincan yağ yakıcı etkili çay (yeşil çay vs.)

Öğlen: Karabuğdayla pişmiş elma

Tıpkı sabah kahvaltısında olduğu gibi öğlen de aynı yiyecek tüketilmelidir.

Ara Öğün:

2 adet salatalık

1 fincan yeşil çay

Akşam: Karabuğdayla pişmiş elma

Sabah ve öğlen tüketildiği gibi aynı şekilde bu yiyecek yenilmelidir.

Ara Öğün:

2 adet salatalık

Rezene çayı (1 fincan)

Diyet temel olarak bu şekilde uygulanmaktadır. Tabii ki bu sırada günde en az 2 litre su içmeyi ihmal etmemek gerekmektedir. Diyetin ekili sonuç vermesi için:

 • Diyete en az 15 gün devam etmek
 • Öğünleri aksatmamak
 • Diyeti bozacak şeyler yememek gerekmektedir.

Eğer ciddi bir sağlık problemi olduğu düşünülüyorsa mutlaka bu problem öncesinde çözülmeli, sonrasında diyet uygulanmalıdır. Ayrıca diyet uygulaması sakıncalı olan kişilerin de mutlaka hekimlerine danışmaları gerekmektedir. Sonuç olarak Karabuğday Diyeti Derya Baykal uygulamak için bu adımları izleyebilirsiniz.

Karabuğday Diyeti Yapmanın Sakıncaları Var Mı?

Genel olarak insanlar Karabuğday Diyeti Derya Baykal uygulamayı düşünmekte ancak herhangi bir sakıncası olup olmadığını merak etmektedirler. Tabii ki bu bağlamda bazı bilgilendirmeler yapmak gerekmektedir.

 • Öncelikle herhangi bir kalp, böbrek, akciğer, tansiyon, şeker vb. rahatsızlıkları olanların muhakkak doktorlarına, yani uzman hekime danışmaları gerekmektedir.
 • Eğer kilo sorunu diyet ile başa çıkılamayacak boyutta ise, uzman diyetisyenlerden yardım almak şarttır.
 • Bilindiği üzere Karabuğday Diyeti Derya Baykal bir süre uygulanmalı ancak herhangi bir rahatsızlık hissedildiği an anında bırakılmalıdır.
 • Sağlık sorunu bulunanların diyetten ziyade sağlıklı yaşama önem vermeleri ve doktorlarının önerilerini dikkate almaları elzemdir.

Temel bağlamda değerlendirmek gerekirse Karabuğday Diyeti Derya Baykal yapmanın kesin bir sakıncası bulunmamaktadır. Ancak bu söylenilen şey sağlıklı insanlar için geçerlidir. Haliyle sağlık sorunu olan bireylerin diyetten önce sorunlarını halletmeleri en mantıklısı olacaktır.

karabuğday diyetinin avantajları

Karabuğday Diyetinin Avantajları

Karabuğday, içeriğindeki protein oranı sayesinde günlük protein ihtiyacını çok rahat bir şekilde karşılamanızı sağlar. Ayrıca düşük yağ oranıyla kilo almanızın önüne geçer. Bunun yanı sıra tok tutma özelliğiyle acıkmanıza mani olur. Kan şekerini aniden yükseltmez ve sağlığa olumlu katkı yapar.

Karabuğday diyetinin avantajları kısaca sıralanırsa;

 • Günlük protein ihtiyacınızı karşılar, kas kaybınızı önler.
 • Yağ yakılmasını hızlandırır, tok kalmanızı sağlar.
 • Birkaç hafta içerisinde etkili sonuç verir.
 • Sağlık problemi yaratmaz.

Sonuç olarak Karabuğday Diyeti Derya Baykal hakkında ifade edilmesi gereken bilgiler bundan ibarettir. Eğer ciddi bir sağlık sorunu gözleniyorsa ya da hastalık mevcutsa diyete başlamadan evvel doktordan bilgi alınmalı, uzman hekimin onayı doğrultusunda diyet uygulanmalıdır.

Dünyada birçok kadın karabuğday ile yapılan bu diyet sayesinde kilo verirken fit ve istediği görünüme kavuşmaktadır. Ülkemizde de Karabuğday Diyeti Derya Baykal tarafından tanıtılan diyet için aktarılacaklar bunlardan ibarettir. Günlük olarak uygulandığı sürece diyetin etkili sonuç vereceğini de söylemek mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Feridun Kunak Diş Taşı Temizliği başlıklı makalemizde diş taşı temizliği, feridun kunak ve feridun kunak diş taşı temizliği hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.