Nimclinic Anlatıyor: Uzun ve Tıraşsız Saç Ekimi Nedir?

43
nimclinic kadınlarda saç ekimi

Nimclinic Anlatıyor: Uzun ve Tıraşsız Saç Ekimi Nedir? Kadınlar Bu Uygulamaları Tercih Ediyor mu?

Türkiye’nin en önde gelen kliniklerinden Nimclinic, kadınların en çok uzun ve tıraşsız saç ekimini tercih ettiklerini belirtiyor.

Bunun ardında yatan nedenlerden ve uygulamaların detaylarından bahseden Nimclinic, yetkilileri, verdiği bilgilerle bu uygulamalardan faydalanmak isteyenlerin daha detaylı bilgi sahibi olmasını sağladı.

Saç Dökülmesi Nedir?

Saç dökülmesi hem kadınların hem de erkeklerin maruz kaldığı sorunlardan bir tanesi. Psikolojik anlamda kişinin kendini kötü hissetmesine neden olan saç dökülmesi, normalden daha fazla saç telinin dökülmesi olarak tanımlanabilir. Sağlıklı bir saç derisinde yaklaşık 100 bin adet saç teli olduğu bilinmektedir. Yetişkinlerde taranma, yıkama vb. durumlara bağlı olarak 100-150 adet saç teli dökülebilir. Bu normaldir. Ayrıca sağlıklı bir insanda saç dökülmesi ortalama 2 ay kadar sürer. Fakat uzun süreli saç dökülmeleri, ciddiye alınması gereken bir durumdur.

Kadınlarda Saç Dökülmesinin Nedenleri Neler?

Sağlıklı bir kadında yıkama ya da taramaya bağlı olarak günlük 100 civarı saç teli dökülebilir. Bu durumun normal olduğu bilinmektedir. Fakat uzun süreli daha fazla saç teli dökülüyorsa bu durumu ciddiye almak gerekmektedir. Kadınlarda saç dökülmesinin pek çok nedeni bulunuyor. Bu nedenlerden bazıları;

  • Sistemik hastalıklar ve ilaçlar
  • Genetik yatkınlık ve hormonlar
  • Vitamin ve mineral eksiklikleri
  • Deri hastalıkları
  • Doğum sonrası saç dökülmeleri
  • Psikolojik nedenler

şeklinde karşımıza çıkıyor. Uzun süreli saç dökülmeleri için bir hekim kontrolünden geçmek bir hayli önemlidir. Çünkü bazen saç dökülmeleri ciddi hastalıkların habercisi olabilmektedir.

Kadınlar Hangi Saç Ekim Uygulamalarını Tercih Ediyor?

Kadınların büyük bir kısmı, genellikle saç ekimi sırasında saçlarını traş ettirmek istemiyor. Bu durum, klasik saç ekim yöntemlerinin kadınlar arasında rağbet görmemesine neden olmaktadır. Fakat özellikle son dönemlerde gelişmiş teknoloji ile uygulanan ve saçların traş edilmesi zorunluluğunu ortadan kaldıran uzun ve tıraşsız saç ekim uygulamaları birçok kadının ilgisini çekmektedir.

Saçları dökülen kadınların bir çoğunluğu, bu durumdan psikolojik anlamda etkileniyor. Saçlarının dökülüyor olmasının üzüntüsünü yaşayan kadınlar, artık saçlarını traş ettirmeden saç ekiminden yararlanabiliyor. Uzun ve tıraşsız saç ekimi, kadınlar kadar erkekler tarafından da tercih sebebi olmaktadır.

nimclinic kadınlarda saç ekimi

Uzun ve Tıraşsız Saç Ekiminin Kadınlar Tarafından Tercih Edilmesinin Nedenleri Neler?

Uzun ve tıraşsız saç ekim yönteminin her ikisinde de saçın tıraş edilmesine gerek olmadığı için kadınlar bu yöntemleri tercih etmektedir. Uzun saç ekiminde, uzamasına izin verilen saç telleri alınarak saç dökülmesinin görüldüğü bölgelere uygulanmaktadır. Böylelikle hem estetik kaygı giderilmekte hem de saç ekiminden etkili sonuçlar alınabilmektedir.

Kafa derisinde herhangi bir saç kesimi işlemine gerek duymayan tıraşsız saç ekim yönteminde ilk etapta bir donör bölgesi belirlenir. Buradan alınan greftler, kelliğin bulunduğu bölgede uygulanır. Yöntemlerin her ikisi de pek çok kadın tarafından ilgi görmektedir.

Uzun Saç Ekimi Nedir? Nasıl Yapılır?

Oldukça yenilikçi bir uygulama olmasından ve tıraşa gerek duymamasından ötürü hastaların tercih edilmekte. Bu yöntemde donör bölgeleri de dahil olmak üzere kafa derisinde herhangi bir alan tıraş edilmez. İlk önce baş kısmında, dökülmenin görüldüğü alanda uygulama yapılacak bölgenin belirlenmesi için çizim işlemi gerçekleştirilir. Ardından ense bölgesinden 1000-2000 greft arası kök alınmakta ve dökülmenin görüldüğü bölgede uygulanmaktadır. Genellikle işlem tamamlandıktan sonra herhangi bir iz görülmediği için kişi sosyal yaşantısına kısa sürede dönüş yapabilir.

Tıraşsız Saç Ekimi Nedir? Nasıl Yapılır?

Tıraşsız saç ekimi, kadınların tercih ettiği saç ekim yöntemlerinden bir diğeri. Bu yöntemde FUE saç ekimi tekniği kullanılarak işlem yapılır. Genellikle işlem öncesi lokal anestezi yapıldığı için uygulama sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez. Yöntem, kafanın tamamen tıraş edilmesini engeller. Bazı durumlarda dışarıdan belli olmayacak şekilde çok az bir bölgede tıraşlama işlemi gerçekleştirilebilir. Bu yöntem, çoğunlukla 1000-1500 greft uygulaması yapılması gereken saç dökülmesi vakalarında kullanılır. Saç ekiminin tamamlanması sonrasında hastalar, aynı gün içerisinde normal yaşantılarına dönebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Meyve Yiyerek Zayıflama Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde meyve yiyerek zayıflama ve meyve yiyerek zayıflama nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Önceki İçerikSaç Ekimi Fiyatları 2019
Sonraki İçerikDünyada En Etkili Zayıflama İlacı

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.