Koyu Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır

292
koyu kumral saç rengi kime yakışır
kimler koyu kumral saç renginin tercih etmeli

Saçımız, bizi biz yapan en önemli aksesuarımızdır. Bazen toplar bazen açık bırakırız canımız sıkıldığında ve değişiklik yapmak istediğimizde kestiririz veya rengini değiştiririz.

Bize en uygun saç modelini bulmak için ya internetten model ve renklere bakar araştırma yaparız ya da kuaförümüze danışırız. Yüzümüze her saç rengi ve modeli gitmeyebilir.

Mesela alnımız dar ise kahkül yüzü daha da küçük gösterebilir. Veya ten rengimiz esmer ise sarı saç bizi hem yaşlı gösterebilir hem de ten rengimizle uyuşmadığı için kötü bir görüntü oluşabilir.

Genellikle yaz aylarında saçlarımızın rengini açtırmak isteriz. Son dönemlerde popüler olan ombre (saç uçlarına doğru sarı renk verme işlemi), sombre (saç uçlarına doğru açık kahve tonları renkelndirme işlemi) bu tarz renklendirme yöntemleri her kuaförde artık mevcuttur.

Hangi Mevsimler Koyu Kumral Saç Rengi İçin Uygun?

Yaz aylarından sonra kışa girerken kadınlar saç renklerini daha koyu tercih etmeye başlarlar. Sarı renk saçı çok fazla yıprattığı için daha koyu saçları tercih eden birçok kadın vardır. Koyu saç renklerinden en doğalı koyu kumraldır. Birçok kadının saç rengi boya olmadan doğal olarak koyu kumraldır. Koyu kumral kişinin yüzünü daha da ortaya çıkarır. Koyu kumral saç rengine sahip kişi daha az makyaj yapabilir.

Koyu Kumral Saç Rengi Her Tene Uyum Gösteren Bir Saç Rengidir

  • Yüz hatlarınızı daha da yumuşatır ve genç bir görünüm elde etmenizi sağlar.
  • Dip boya gibi rutin yaptırmanız gereken ve saçı yıpratan işlemlerden kurtulmanızı sağlar.
  • Koyu kumral rengi beyaz tenlilere nazaran esmer ve kumral ten rengine sahip kişilerde çok daha canlı gözükür.
  • Açık tende renkli gözlü kişilerde göz rengi ve ten rengi de cok daha fazla ortaya çıkar. Renkli gözlüler sarı saça nazaran koyu kumral tonlarını tercih etmelidir.
  • Sarı saç yüzü daha soluk gösterir ve makyajsız kullanımı zordur. Koyu kumral saçta böyle bir dert yoktur makyajsız bile bu saç rengini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.
  • Koyu kumral saç renginde saça düzenli bakım yapıldığı zaman parlak bir saç rengi elde edebilirsiniz.
  • Koyu kumral saç rengini açık renk makyajla tamamlayabilirsiniz

Bir önceki yazımız olan HERMEST'de Saç Ekimi Yaptıran Muhabirimizin Yorumları ve Sonuçları başlıklı makalemizde en iyi saç ekim merkezi, hermes hair clinic ve hermes saç ekimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Önceki İçerikHERMEST’de Saç Ekimi Yaptıran Muhabirimizin Yorumları ve Sonuçları
Sonraki İçerikSiyah Noktalar İçin Maske

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.