Feridun Kunak Saç Dökülmesi Doğum Kontrol Hapı Yöntemi

52
feridun kunak saç dökülmesi doğum kontrol hapı

Feridun Kunak Saç Dökülmesi Doğum Kontrol Hapı

Feridun Kunak saç dökülmesi doğum kontrol hapı için kullanılan tedavi yönteminin dışında saçlara da iyi geldiğini söylemektedir. Saçı hızla uzattığı öne sürülen doğum kontrol hapı saç derisinde oluşan kelliğin de önüne geçebiliyor. Evet, duyduklarınız yanlış değil, saç dökülmesi derdi olanları bu sıkıntıdan bir nebze doğum kontrol hapları kurtarıyor.  Dökülen saçlarınızın yerine yenisinin çıkmasını sağlıyor ve aynı zaman hızlı uzamasına neden oluyor.

Saç Dökülmesi Neden Olur?

Saç Dökülmesi Neden Olur?

Feridun Kunak saç dökülmesi doğum kontrol hapı konusu üzerinden ilerleyecek olursak saç dökülmesi sebepleri hakkında bilgi verelim. Çoğunlukla önemsenmeyen bir sağlık problemi olan saç dökülmesi cinsiyet fark etmeksizin herkeste görülebiliyor. Uzun bir zaman diliminde etkili bir şekilde görülüyorsa eğer sonucu üzücü olabilir. Kadın ya da erkeklerde olsun saç dökülmesi hemen hemen herkesin karşılaştığı bir durumdur. Dökülme, kel kalma ve uzamama sorunu ile karşı karşıyaysanız gerçekten oldukça etkili olan doğum kontrol hapı saç yapınızın güçlenmesinde etkili olacaktır. Birçok uzman doktor gibi Feridun Kunak Hoca da saç dökülmesine karşı bir sürü doğal tarif veriyor. Bunların yanında Feridun Kunak saç dökülmesi doğum kontrol hapı etkilerinden de bahsedilmekte. Ayrıca kadın doğum uzmanlarına da danışarak doğum kontrol haplarının içeriği hakkında tesirleri ve yan etkileri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Günümüzde yaşantısal sebeplerden dolayı depresyon ve stres sebebiyle meydana geldiği düşünülse de genetik ve beslenme şekillerinden kaynaklı da etkili olarak saç dökülmesi görülür. Erken bir şekilde teşhis edilirse önüne geçilebilir. Bazı kişilerde mevsimsel olarak saç dökülmeleri görülebiliyor. Böyle bir sorunla karşılaşılıyorsa kesinlikle göz ardı edilmemelidir. Saç dökülmesinin önüne geçebilmek için mutlaka önlemler alınmalıdır. Feridun Kunak saç dökülmesi doğum kontrol hapı tedavisinin etkisi dile getiriliyor. İnsan vücudunda karşılaşılan birtakım eksikliklerden dolayı saç dökülmesinin meydana geldiğini biliyoruz. Demir, çinko, vitamin, mineral ve folik asit gibi birçok eksiklikten ötürü veya yanlış uygulanan saç bakımından dolayı saç derisinde dökülmeler meydana gelir. Bunların dışında saç derisinde mevcut olan deri hastalıklarından dolayı da saç dökülmesi görülebiliyor. Bunun için etkili tedavi yöntemleri dikkate alınarak uygulanır.

Saç Dökülmesi Doğum Kontrol Hapıyla Önlenebilir Mi?

Saç Dökülmesi Doğum Kontrol Hapıyla Önlenebilir Mi?

Doğum kontrol hapı saç üzerinde etkili olmasının yanında cilt üzerinde de oldukça olumlu etkilere sahiptir. Özellikle genç kızlarda görülen, mevcut olan akne problemlerine karşı etkili bir haptır. Akne problemleri doğum kontrol haplarıyla ayrıca tedavi edilebiliyor. Cildi güzelleştirmesiyle ön plana çıkan hap, sivilceleri de etkili bir şekilde yok eder.

Birçok kadın doğum uzmanının da ifade ettiği gibi şampuanın içine doğum kontrol hapını ezip ekleyebilirsiniz. Sonrasında şampuanın içerisine eklemiş olduğunuz doğum kontrol hapı ile banyo yaparken düzenli kullandığınız şampuan saçlarınızda farklı etkiler oluşturacaktır. Zamanla bu etkileri saç derinizde hissedeceksiniz.

İnternet üzerinde yer edinen doğum kontrol hapı ile desteklenen saç kürlerinin olumlu etkileriyle karşılaşılıyor. Feridun Kunak saç dökülmesi doğum kontrol hapı saç dökülmesindeki tedavilerde olumlu etki etmesindeki nedenin temelinde hapın içeriğinde yer alan bileşenler etkilidir. Saç dökülmesini tedavi edici özelliği bu yüzden görülüyor. Dolayısıyla doğum kontrol hapları saç çıkartmada etkili olmasının yanında saçı gürleştiriyor ve dökülmesini engelliyor. Şampuanın içine eklenerek saça rahatlıkla uygulanabiliyor. Genellikle saç uzatmak isteyenlerin tercihi olan doğum kontrol hapı, özellikle bu yönde oldukça etkilidir.  E vitamini destekli türlü türlü serumlar saç uzatmak için kullanılıyor. Bunların dışında doğum kontrol hapları da tercih sebebidir. Bitkisel ve doğal yağlar, şampuanlar, saç kremleri vs dökülme ve uzamanın önüne geçmek için etkin şekilde tercih edilir. Ancak bunların dışında ifade ettiğimiz gibi doğum kontrol haplarıyla yapacağınız kürler ile etkili çözümler elde edebilirsiniz.

Anti androjenik maddeler barındıran doğum kontrol hapı saç dökülmesine karşı etkilidir ve bu özelliği ile saç dökülmesini engelliyor. Ama tek başına doğum kontrol hapını uygulamak etkili olmaz. Kalıcı etkisi görülmesi için vitaminlerle desteklenmelidir. Besin değerlerinize mutlaka dikkat etmeniz de fayda var.

Saç Sağlığınız İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

Saç Sağlığınız İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

Saç dökülmenizin önüne geçmek istiyorsanız saçlarınızı ıslak taramayınız. Feridun Kunak Saç dökülmesi doğum kontrol hapı içeriğinde bahsettiğimiz saç dökülmesi özellikle saç ıslakken taranırsa fazlalaşır. Islak saçların kökleri güçsüz olduğu için saç ıslakken taranırsa dökülme başlar. Ve bunu sık sık yaparsanız saçlarınızda dökülme artar. Bu nedenle saçlarınızı duştan çıkar çıkmaz taramayın, kurumasını beklemeniz de fayda var. Özellikle dengesiz beslenmeler, sebzesiz ve fastfood ağırlıklı beslenmeler vücudun birçok bölgesine zarar verdiği gibi saç dökülmelerine de sebep oluyor. Mineral ve vitamin eksikliği yaşandığı takdirde saçın parlaklığı azalır ve güçsüzleşir, bu da dökülmeyi beraberinde getirir. Ayrıca baharatlı ve aşırı yağlı yiyeceklerden uzak durulmalıdır.

Doğum kontrol haplarıyla birçok saç kürü yapabilirsiniz. En etkili ve faydalı olanı ise hapın ezilip şampuan içinde kullanılması veya başka besinlerle birlikte kullanılmasıdır. Örnek saç kürü verecek olursak şöyledir; 5 -6 adet doğum kontrol hapını ezin. Ardından 200 ml litrelik bir şampuan kutusuna ekleyin. Her duşa girmiş olduğunuzda bu şampuan ile saçlarınızı yıkayın. Duşta şampuanı her kullandığınızda çalkalayın. Daha etkili olacaktır.  Bununla birlikte duştan çıktıktan sonra mutlaka saçlarınızı ılık su ile durulayın.

Doğum Kontrol Hapının Zararları

Faydalarının yanında tabi birtakım zararları da bulunuyor. Saç derisinde birtakım kabarmalara ve kızarmalara neden olabilir. Özellikle hassas cilt yapısına sahip olanlar yan etkilerine dikkat etmelidir. Kaşıntı deri de dökülme, saç derisinde sivilcelenme, beyazlama gibi belirtilere neden olabilir. Hassas bir cilde sahipseniz ve herhangi bir yan etkiyle karşılaştıysanız bir uzman doktorla görüştükten sonra bu kürü kullanmanız gerekebilir.

Feridun Kunak Saç Dökülmesi İçin Formül

Feridun Kunak Saç Dökülmesi İçin Formül

Feridun Kunak saç dökülmesi doğum kontrol hapı oldukça etkili bir yöntemle bizlere karışımı aktarıyor. Saç dökülmesi ve kırılmasına karşı etkili bir özel karışım hazırlayan Op. Dr. Feridun Kunak saç dökülmesi problemi yaşayanların bu formülden memnun kalacaklarını ifade ediyor. Feridun Kunak’ın ele aldığı saç dökülmesi formülünü sizlere aktardık. Saç dökülmesinde etkili olan kür şu şekildedir;

Malzemeler

  • Sarımsak suyu
  • Ozon yağı
  • Argan Yağı

 Bu malzemelerle bir karışım elde ediliyor. Ölçüleri tam olarak aktarılmadığı için burada yer vermedik. Belirli ölçülerde karışımı hazırlayabilirsiniz. Saç besleyici yönüyle etkili olan maske saç diplerine masaj yapılarak uygulanması gerektiği Doktor Feridun Kunak tarafından ifade ediliyor. Saç besleyen çok özel karışım olan bu tarif; saç diplerini besleyerek dökülmelerinizin önüne geçecektir. Bu özel karışımın dışında Doktor Feridun Kunak’ın vermiş olduğu bitkisel bir tarif daha mevcuttur. Aktaracak olursak şu şekildedir;

Malzemeler

  • 2 tatlı kaşığı biberiye yağı
  • 1 tatlı kaşığı ceviz yağı
  • 1 tatlı kaşığı pul biber
  • 1 yumurta sarısı

Tüm malzemeleri bir kabın içinde karıştırın. Özellikle saç diplerinize masaj yaparak etkili bir şekilde uygulamaya çalışın. 15 dakika saç derinizde karışımı bekletin. Etkili olması için süreye dikkat ederek bekletmeniz gerekiyor. 15 dakika beklettikten sonra saçınızı ıslatmadan şampuan ile yıkayın. Her yıkanma öncesi ve her gün de yıkanmadan hafta 2 – 3 kez yıkandığınızda şampuan ile birlikte uygulayın. Feridun Kunak tarafından verilmiş olan bu bitkisel formül doğal etkisiyle zamanla saç dökülmenizin önüne geçmenizi sağlar.

Feridun Kunak Diş Taşı Temizliği ile ilgili yazımızı henüz okumadıysanız mutlaka onu da okumanızı öneririz. Diş taşı temizliğinin bitkisel yollarına bakabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Suna Dumankaya Göz Kapağı Sarkmasına Bitkisel Çözüm başlıklı makalemizde suna dumankaya göz kapağı sarkması ve suna dumankaya göz kapağı sarkmasına bitkisel çözüm hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.