Siyah Noktalar İçin Maske

231
Siyah Noktalar İçin Maske

Hem kadınların hem de erkeklerin ortak cilt problemlerinin başında siyah noktalar gelmektedir. Siyah noktalar zaman zaman gözle görülemeyecek kadar ufak çapta olsalar da kimi zaman ise toplu halde suratımızı işgal etmeleri ile bilinirler. Hal böyle olunca siyah noktalar için özel üretilmiş olan belirli ihtiyaç noktalarının ön plana çıkmasını da doğal olarak karşılamak gerekiyor. Çok sık rastlanması nedeniyle siyah noktaların giderilmesi veya temizlenmesi adına sunulmuş olan çözüm içeriklerinin kapsamı da oldukça geniş bir alana yayılmaktadır. Nitekim insanların bazen kendi yöntemleri ile keşfetmiş olduğu siyah noktalar için maskeler olduğu gibi tıp alanında kullanılan çeşitli öz bitkilerden faydalanmaları da mümkün kılınmaktadır.

Siyah Noktalar Neden Olur?

Siyah noktaların oluşumu aşamasında pek çok elementin başrol oynadığını söylemek bu noktada yanlış olmayacaktır. Her insanın cildi her bileşene karşı farklı reaksiyonlar verebildiği gibi siyah noktaların da ortaya çıkış sebepleri arasında farklı noktaların varlığından bahsetmek gerekir. Ancak en çok gözlemlenen etmenlere bakıldığı zaman ortak bir tablo çıkarmanın da olanak dahilinde olduğunu belirtmek gerekiyor. Güneş ışığına yoğun derecede maruz kalmak, genetik cilt bozuklukları, karaciğer organında görülen yağlanma gibi faktörler siyah noktaların hızlı bir şekilde cilt üzerinde yer edinmesinin kapılarını arayan başlıca etmenler olarak görülebilir.

Siyah Noktalara Maske Yapımı

Cildimizde ve hatta genel olarak suratımızda kendisine yer edinen siyah noktalar için son derece kolay malzemeleri kullanarak bir tedavi şeklinin var olduğunun altını çizmek gerekiyor. Nitekim bu kadar fazla soruna ev sahipliği yapmaları ile bilinen siyah noktaların da tabi ki etkisini pasifize edecek olan bir takım karışımların olduğunu ve bunların da çözüm noktasında kilit role büründüklerini söyleyebiliriz.

1 adet yumurta ile beraber siyah noktalarınız için maske yapımına başlayabilirsiniz. Bunun için tek uygulamanız gereken işlem yumurta akını bir kap içerisinde uzun süreli olarak çırpmak olacaktır. Daha sonra siyah noktalarınızın olduğu bölgeye bu yumurta akını sürmeye başlayın. Hemen ardından uygun bir kağıt havlu ile beraber bir kat daha yumurtayı cildinize uygulayın. Maskenin tamamen çıkması ile beraber yüzünüzü de yıkama şansına sahip oluyorsunuz.

Maskeler Nasıl Kullanılmalı?

Siyah noktalar için belirli maskelerin var olduğundan bahsetmiştik. Bunların en önde geleni de yukarıda sunmuş olduğumuz gibi yumurta akını temel olarak alan maskedir. Bu siyah nokta maskesinin kullanılması ve sonuç alınması da aslına bakılacak olursa çok uzun bir vadeyi gerektirmiyor. Zira 2 haftalık düzenli bir kullanım neticesinde maskeden tam anlamı ile verim almanız mümkün bir noktada konumlanıyor. Durum böyle olunca aksatmadan uygulayacağınız siyah nokta maskesi ile beraber sorunsuz ve pürüzsüz bir cildin de bundan sonraki yaşamınızda sizi beklediğini söylemek de mümkün olacaktır. Maske ile ilgili olarak dikkat edilmesi gereken tek unsurun da göz çevresine fazla yaklaşmaması gerektiğidir. Zaman zaman farklı semptomlara yol açması ile bilinen yumurtanın göz ile temasından mümkün olduğunca kaçınmak gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Koyu Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır başlıklı makalemizde Koyu Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır ve koyu kumrla saç rengini kimler tercih etmeli hakkında bilgiler verilmektedir.

Önceki İçerikKoyu Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır
Sonraki İçerikJel Eyeliner

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.