Jel Eyeliner

230
jel eyelinler

Kadınlar için uygulanma aşaması epey zor olsa da vazgeçemedikleri ürünlerin başında gelen eyeliner tabi ki kendi içerisinde çeşitli türlerin farklılığını ortaya koyuyor. Nitekim kadınların makyaj sırasında hangi tonları benimsediğine veya ne tür bir göz çizgisine ihtiyaç duydukları noktada ellerinin bir anda eyeliner ürününe gitmesi de oldukça olağan gelişmelerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Hal böyle olunca jel eyelinerlar da kadınların makyaj sırasında tercih ettiği ürün türünün başında geliyor.

Likit, kalem ve jel olam üzere üç farklı çeşit halinde değerlendirmeye muhtaç kalan eyeliner ürünü de aslına bakılacak olursa göz çevrenize ne uygulamak istediğiniz ile doğru orantılı olarak kullanım imkanı sunuyor. Jel eyeliner da en çok tercih edilen çeşitlerden birisi olmasından ötürü biraz daha bilgiye ev sahipliği yapması gereken modellerden biri olarak nitelendirilebilir.

Jel Eyeliner Nedir?

Eyeliner denince akla gelen ilk çeşitlerden bir tanesinin jel eyeliner olduğunu yukarıda vurgulamıştık. Bu noktada jel eyenerların ne olduğuna, nasıl uygulanması gerektiğine ve hangi zaman dilimleri içerisinde yenilenmesi gerektiğine de farklı bir bakış açısı getirmek gerekiyor.

Göz makyajı yaparken hata oranının sıfır noktasında olması her kadının istediği olgulardan bir tanesidir. Zira göz makyajında yapılan yanlış bir uygulama çok daha fazla uğraşı da beraberinde getirecektir. Dolayısı ile jel eyeliner ürünü tam bu noktada devreye giren kozmetik ürünlerinden bir tanesi olarak da karşımıza çıkıyor. Öyle ki hata yapma şansını minimize etmesi ve kontrol rahatlığı sunması da jel eyelinerın özelliklerinden bazıları olarak söylenebilir.

Jel Eyeliner Nasıl Uygulanır?

Eğer kedi gözü makyajı adı verilen temayı sevip benimsiyorsanız jel eyeliner kullanmanız oldukça doğru bir seçim olacaktır. Nitekim bu ürünün kullanım konforunu üst seviyeye çıkarması da kadınların talep ettiği kavramlardan biri olarak söylenebilir. Jel eyeliner uygulama noktasında da kadınların çok zorlanacağını tahmin etmiyoruz. Ortadan başlayarak sürülmeye başlayan jel eyeliner ince çizgisi ile beraber fark yaratmayı da başarıyor. Daha sonra tercihe göre bir kat daha çizilerek daha kalın bir yapıya bürünebilmenizin de kapılarını ardına kadar açmış oluyor.

Eğer gözlerinizi biraz daha ön plana çıkarmak, daha büyük bir görüntü sağlamak istiyorsanız da size verilecek bir tavsiyemiz mevcut. Jel eyelinerı gözlerin iç köşelerine doğru çekmeniz durumunda istediğiniz görünümün sizin ile beraber olması da kısa zaman içerisinde görülecektir. Kenarlara doğru kalınlaştırmaya başladığınız eyeliner çizgisi de tam olarak büyük gözlerin habercisi niteliğinde olacaktır. Tabi ki kuyruk kısmı ile göz çevresinde olan boşlukları doldurmanızın da önemi bu noktada altı çizilmesi gereken detaylardan bir tanesi olarak ön plana çıkıyor.

Bir önceki yazımız olan Okul İçin Pratik Saç Modelleri Lise başlıklı makalemizde Okul İçin Pratik Saç Modelleri Lise hakkında bilgiler verilmektedir.

Önceki İçerikSiyah Noktalar İçin Maske
Sonraki İçerikEn İyi Uçuk Kremi

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.