Okul İçin Pratik Saç Modelleri Lise

370
Okul İçin Pratik Saç Modelleri Lise

Lisede Okuyanlar İçin En Pratik Saç Modelleri 

Saçımız bizim kimliğimizi, kişiliğimizi yansıtan vücudumuzun önemli parçalarından bir tanesidir. Kadınlar için birçok farklı saç modeli seçeneği mevcuttur. Kadınlar işe, okula, özel günlere giderken her zaman farklı saç modelleri denemeyi severler.

Hızlı ve Kolay Uygulanabilir Saç Modelleri

Düz bir fön, özel bir davet veya bir düğün ise topuz saç, hafif dalgalı, bukleli saçlar tercih edilebilir. Küçüklüğümüzden itibaren saçlarımızı farklı modellerle kullanmak isteriz. Anaokulundan itibaren kız çocukları saçlarını uzatmaya başlar.

İlkokul ve lise döneminde okulun kurallarına göre saçlarımızı şekillendiririz. Çoğu ilkokul ve lisede genellikle saçların toplu olması beklenir. Okul için pratik saç modellerine bakacak olursak en rahat kullanımı olan at kuyruğudur. Hem kurallara uymuş olursunuz hem de at kuyruğunun kullanımı çok kolaydır. Genellikle ilkokulda annelerimiz saçlarımızı örerek bizleri okula gönderirdi.

liseliler için boksör saç modeli

Lisede yine pratik olabilecek saç modeli örgüdür. Örgü modelleri de kendi içinde ayrılır. İki yandan örgü (Boksör saç modeli) küçükken çok sık kullandığımız bir modeldir.

Balık sırtı kendi başına yapılması imkansız olan başka birinin yardımı ile yapılabilecek bir modeldir ve oldukça kullanışlıdır. Özellikle yaz ayları yaklaşırken terlememek için bu model çok sık tercih edilir. Balık sırtında saçların daha düzgün görünmesi için kıvırcık veya dalgalı saçınız var ise önceden düzleştirebilirsiniz. Bir diğer model ise lisede de kullanabileceğiniz tek yandan örgüdür. İki yandan örgüye göre sizi biraz daha büyük gösterir. Hızlıca yapıldığı için pratiktir. Eğer kısa saçlı iseniz saçınızı arkadan yarım kuyruk şeklinde toplayabilirsiniz veya saçınıza bir bant veya taç tercih edebilirsiniz. Ders çalışırken, sınavda, derslerde saçlarınız hem önünüze gelmez hem de kurallara uymuş olursunuz.

lise öğrencileri için yarım topuz saç modeli

Uzun saçlılar için yarım topuzda oldukça rahat kullanışı olan bir modeldir. Hiç fırçaya gerek duymadan önden ve biraz altlardan bir tutam saçı alıp arkada topuz şekline getirip kıskaçlı toka veya lastik yardımı ile tutturduğunuzda saçınız hazır hale gelecek.

lise için iki tane at kuyruklu saç modeli

Lisede kullanımı pratik olan bir diğer saç şekli ise arkadan 2 tane at kuyruğu yapmaktır. Lastik toka ile saçlarınızı iki yandan at kuyruğu şeklinde toplamanız yeterli olacaktır. Bu modellerle saçınızı çok daha rahat kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yüzdeki Kılcal Damarlar İçin Krem başlıklı makalemizde yüzdeki kılcal Damarlar için krem hangisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Önceki İçerikBebek Şampuanı Tavsiye
Sonraki İçerikSaç Beyazlamasını Önleyen Şampuan

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.