Kalın Kaş Modası Bitti mi

923
kaşları kalınlaştırma modası

Kalın Kaş Modası Bitti mi?

Sürekli değişen ve farklılık gösteren moda dünyasında trendi yakalamak oldukça zor. Modacıların ve stilistlerin uğraşlarına rağmen görünen o ki moda insana özgü ve özgür bir alan. Çünkü üzerinden çok zaman geçmesine rağmen insanların hala bırakmadıkları ya da bıraksalar dahi tekrar başladıkları moda akımları vardır. Sanırım kalın kaşlar da hala bu moda akımlarından biri.

 Kalın Kaşlar Moda Mı?

Kalın kaşların moda olması en yakın tarihte 2010 yılına dayanır. Gerek ünlülerin gerekse tarz sahiplerinin kaşlarının kalın olmasını sağlaması ve açıkçası insanların bunu sevmesi bu akımın hızla yayılmasını sağlamıştır. Kısa bir sürede o kadar yaygınlaşmış ve destek görmüştür ki bunun etkilerini güzellik yarışmalarında da görmek mümkündür. Örneğin Miss Turkey 2014 birincisi Amine Gülşe’nin kaşları da kalındır ve kısa zamanda bir ikon haline gelmiştir.

 Neden Kalın Kaşlar?

Kalın kaşların bu kadar hızlı ve geniş bir kitleye ulaşmasının altında yatan sebep nedir? Neden ünlüler ve ardından insanlar kalın kaşları tercih ediyor? Modacıların bu konuda farklı görüşleri olsa da en yaygın görüş; doğal ve gür gözüken kalın kaşların kadınların gençliklerini öne çıkardığı ve daha samimi gösterdiğidir. Erkeklerin ise kalın ve gür saçlarıyla daha maskülen gözüktüğünü ise su götürmez bir gerçek olarak görüyorlar.

kalın kaşlı türk ve yabancı ünlüler

 Kalın Kaşlarıyla Ön Plana Çıkan Ünlüler

Bu modanın arkasından giden ünlülerin başında dünyaca ünlü Game of Thorenes dizisinin başrolü ve yaşayan en çekici kadın ilan edilen Emilia Clarke’dır. Ardından siyah kaş ve sarı saçların uyumuna insanların tereddütlerini silen bir diğer ünlümüz ise Cara Delevingne’dir. Türkiye’den ise Bensu Soral kalın kaşları, zarif duruşu ve samimiyetiyle bu modayı çok iyi yansıtanlar arasında yer almaktadır. Görüldüğü gibi insanları daha genç ve doğal hissettiren bu kalın kaş modası kolay kolay bitmeyecektir.

 

Bir önceki yazımız olan Zeytinyağlı Sabun Yapımı başlıklı makalemizde sabun tarifi, sabun yapımı ve zeytimyağlı sabun hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.