Bebeğiniz Erken Doğmaya Karar Verdiyse

536

Bir anne ya da baba adayı olduğunuzun ilk belirtilerini anladığınız andan itibaren kuracağınız hayaller ve yaşantınızın her evresinde yanınız da biri ya da birilerinin olacağını bilmeniz anne ya da baba olarak o heyecanı merakla gözlemeniz karnınızdaki gelişimler ilk tekme ilk kalp atışı doktora gittiğinizde aldığınız gelişim raporları sizin her geçen gün merakla adım adım yaklaşmayı beklediğiniz o ilk ses ağlama sesi kulaklarınızın alışacağı bir adım olacak.

Doğum aşamasının nasıl olacağı

Normal doğum mu yoksa doğumun ameliyatla mı olacağı bazen ne sizin nede doktorunuzun beklemediği ansızın istem dışı sonuçlarla sonuçlana bilir.

Şayet bebeğiniz erken doğmaya karar verdiyse Bunun anormal bir durum olmadığını ilk sizin kabul etmeniz gerekir çünkü ilk erken doğan bebek sizin bebeğiniz olmadığı gibi bu konuya zaten hamile kalındığı ilk andan beri kendinizi hazırlamış olmanız gerekir.
Bu durumu daha önce hamile kalmış bayan arkadaşlarınızla konuşmanız sizin heyecanınızı ve bu yönde hazırlıklı olmanızı sağlayacaktır.

Doğum aşamasında hiç bir konuda sinirinizi bozacak olaylara tanıklık etmeyiniz sakin olunuz kendinize sorunlar çıkarmayınız ve sorunlardan olabildiğince uzak durunuz.

Bebeğiniz erken doğmaya karar verdiyse;

Diğer bebeklerden belirgin olarak kilo farkı olabilir, kalp atışları hızlı olabilir anne sütü emme konusunda sıkıntı yaşayabilir ve hatta yeni doğan bebek yoğun bakımda 2-3 gün gözlem altında tutulabilir. Bu durum endişe edilecek bir durum değildir.

Bu durumlar anne karnından erken ayrılışının neden olduğu doğal olaylardır ve ortalama 2-3 gün için de bu dertli sürecin geçmesi beklenir ve geçer. Bebeğinizi kucağınıza aldığınız ilk andan itibaren size yaşattığı bu erken dünyaya gelme hediyesini yaşamanın tadına varın, ilk dokunuş kime benziyor adını ne koyalım söylemleri mini tartışmalara sebep olacak olsa da artık biriniz anne biriniz de babasınız.

Bir önceki yazımız olan Homend ile Yemekler Sağlıklı, Sağlıklı Bebekler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Önceki İçerikZeytinyağlı Sabun Yapımı
Sonraki İçerikKalın Kaş Modası Bitti mi

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.