Homend ile Yemekler Sağlıklı, Sağlıklı Bebekler

494
Homend ile Yemekler Sağlıklı, Sağlıklı Bebekler

Ek gıdaya geçiş dönemi hem anne hem bebek için oldukça uğraş ve sabır gerektiren bir dönemdir. Sağlıklı bebekler yetiştirmek için bebeklerimizi sağlıklı beslemeli ve ideal kilosuna ulaşmasını sağlamak zorundayız.

Çoğu zaman ellerimizle hazırladığımız ve bolca vakit alan anne yapımı mamalar lezzet bakımından hüsranla sonuçlansa da anneler bıkmadan usanmadan bebeklerine alternatif sunmaya devam eder.

Ek Gıdaya Geçiş Döneminde Neler Yapabiliriz?

Ek gıdaya geçiş döneminde annelerin zamanından tasarruf edebileceği bir kaç önerim olacak bugün. Hem sağlıklı hem de kısa zamanda mamalar hazırlamak sanıldığı kadar zor değil. Bu yüzden sizlere bugün elinizin altında her daim olması gereken bir kaç üründen bahsedeceğim.

Almanya’nın ülkemize kazandırdığı en iyi markalardan biri kuşkusuz Homend. Her daim elimizin altında bulunan küçük ev aletleri ile annelerin de vazgeçilmezi olmaya aday. Kendim de bir kaç farklı ürününü mutfağımda kullanıyorum. Sade ve şık tasarımıyla her mutfağa uyum sağlayan bu harika küçük ev aletleri serisinin özellikle annelere tavsiye edebileceğim birkaç ufak ürünü var.

Homend Blender & Mikser ile Sağlıklı Bebekler

Homend Blender & Mikser

700 Watt gücü ve paslanmaz çelik bıçağı sayesinde bebeklerimizin püre ve çorbalarını tam da onların damak zevkine göre hazırlayabilmek artık mümkün. 5 farklı hız ayarı sayesinde bebeğinizin yeme şekline göre mamalar hazırlayabilirsiniz. Yanında verilen 750 ml. ölçekli kap sayesinde mama ölçünüzü ayarlayabilir ve kolayca yıkayarak saklayabilirsiniz.

Homend Steam Cooker S3 Buharlı Pişirici

Homend Steam Cooker S3 Buharlı Pişirici

Bebekler ve hatta yetişkinler için en sağlıklı pişirme yöntemi kesinlikle buharlı pişirmedir. Homend’in tasarlamış olduğu buharlı pişirici sayesinde 3 farklı yemeği aynı anda kokuları birbirine karışmadan buharda pişirebilmeniz artık mümkün.

Özellikle ek gıdaya geçiş döneminde buharda pişen sebzelerinizi çatal ile ezerek güvenle bebeğinize yedirebilirsiniz. 7 farklı pişirme programı sayesinde pek çok sebze ve gıda ürününü sağlıklı bir şekilde pişirerek tüketebilirsiniz. Sıcak tutma özelliği sayesinde yemeklerinizi sıcak tutarak kısa süre içerisinde tekrar tekrar pişirmekten kurtulabilirsiniz.

Homend’in tüm bu ürünleri kendi web sitelerinden detaylıca inceleyebilirsiniz.

Homend Vitamillion Narenciye Sıkacağı

Homend Vitamillion Narenciye Sıkacağı

Kış aylarında gribal enfeksiyonlardan korunmak adına evde yapabileceğimiz en doğal ürünlerden biri de taptaze narenciye suyudur kuşkusuz. Portakal, limon, greyfurt, mandalina gibi turunçgiller için 2 farklı sıkma başlığı bulunduran bu harika narenciye sıkacağı tüm çocuklu evlerde mutlaka olması gereken ürünlerden biri.

Aslında bu ürünleri doğum öncesi ihtiyaç listesine ekleyebiliriz de. Çünkü en yakın zamanda bu tarz ürünlere ihtiyacınız olacak. 🙂

Bir önceki yazımız olan Anne ve Bebekler İçin Doğum Öncesi İhtiyaç Listesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.