Pastel Tonları Makyaj ile Yazın Keyfine Varın

119
Pastel Tonları Makyaj

Pastel Tonları Makyaj Nasıl Yapılır?

En son makyaj trendleri içerisinde pastel tonları makyaj yer almaktadır. Bahar aylarının gelmesi ile pastel tonlar çok sık kullanılmaktadır. Bu durum doğal olarak makyaja da etki etmektedir. Bahar denildiği zaman kişilerin aklına yeni açan çiçekler, güneş ve pastel tonlar geliyor. Doğal ten makyajları ile renkli görünümler bahar aylarının vazgeçilmez makyajlarıdır.

Pastel renkler genel olarak renklerin daha açık ve soft olanlarına verilen bir isimdir. Bu nedenle pastel tonları daha çok yaz ve bahar aylarına yakıştırılmaktadır. Tozpembe, sarı, mavi, yeşil renklerde yapılan makyajlar kişilerin daha canlı ve genç bir görünüme sahip olmalarına olanak tanır. Bu renkler bahar ve yaz aylarının cıvıl cıvıl görüntüsüne çok daha fazla yakışmaktadır.

Bahar ayları için kişileri genel olarak aydınlık ten tercihi ortaya çıkmaktadır. Doğal ve aydınlık bir ten kişileri olduklarından çok daha genç göstermektedir. Sağlıklı bir cilt görünümü için aydınlık ve doğal ten makyajları açığa çıkar. Aydınlık bir ten üzerine yapılan pastel renklerde göz makyajı çok daha fazla ortaya çıkmakta ve rengi en iyi şekilde göstermektedir. Klasik göz farı yerine krem allıklar pastel renklerdeki makyajlar için kullanılabilmektedir. Pastel tonlarında makyaj yapabilmek için kişiler allık ve benzeri malzemeleri de tercih ediyor. Tek renk far görünümü pastel makyajlarda çok daha iyi durmaktadır.

Pastel Tonları Makyaj Nedir?

Pastel Tonları Makyaj Nedir?

Pastel tonlar renklerin daha açık tonlarına söylenmektedir. Bebeksi renkler olarak tanımlanabilir. Kişiler doğal, canlı ve genç görünümleri için pastel renklerde makyajlar tercih eder. Bu renk makyajlarla birlikte çok daha dikkat çekici bir görünüm elde etmek mümkündür. Pastel tonlarında makyaj yapmak oldukça kolaydır. Günlük hayatta kullanılan hafif makyajlar içerisine girer.

Pastel makyaj kişilerin yüz hatlarını çok daha yumuşak ve narin gösterebilmektedir. Çok daha canlı ve narin görünümler için kişiler tarafından tercih edilmektedir. Pastel makyajda önemli olan birkaç nokta bulunmaktadır. Bunlardan biri de renk seçimlerinin cilt alt tonlarına uygunluğu olabilir. Pastel bir makyajda aynı zamanda ruj ve göz farı rengi seçimlerinin de bütünlük açısından önemlidir. Göz farları ile ruj seçimlerinin birbirlerine olan uyumu bir makyajın iyi görünebilmesi için önemlidir. Kişiler kendi zevkleri doğrultusunda seçimlerini gerçekleştirirler.

Pastel Tonları Makyaj Nasıl Yapılır?

Pastel Tonları Makyaj Nasıl Yapılır?

Kişiler pastel makyaj yaparken ilk olarak seçecekleri renklerde karar vermelidir. Pastel renklerin seçiminde pek çok unsur rol oynamaktadır. Bunların içerisinde giyilecek olan kıyafetle renklerin uyumu, cildin alt tonu gibi etmenler yer alır. Kullanıcılar kendi cilt alt tonlarını keşfedip, kendilerine en çok yakışacak olan renkleri tespit etmelilerdir. Bu makyajın kişilere çok daha fazla yakışmasını sağlayacaktır. Ayrıca estetik bir görünüm elde edilmesine olanak tanıyacaktır.

Kadınlar renk seçimlerinde karar kıldıktan sonra makyaj aşamasına geçiş yaparlar. Uzmanlar pastel ton makyajlarda doğal görünümlü bir ten makyajı önermektedir. Doğal ve ışıl ışıl bir ten pastel renklerin canlılık içerisinde görünmelerine olanak tanır. Ten makyajı sonrasında tek renk göz farı görünümü seçme şansı vardır. Bundan ötürü kadınlar seçtikleri farı parmakları yardımı ile göz kapaklarının ortasına yerleştirmelidir. Ardından dağıtıcı bir fırça yardımı ile göz kenarlarını dağıtmalıdırlar. Gözlerinde tek renk makyaj kullanmak isteyenler göz farını bu şekilde uygularsa daha iyi verim alır.

Aynı şekilde birden fazla renk kullanmak isteyenler istedikleri modele göre uygulama yöntemlerini değiştirme şansına sahiptir. Dış köşelere daha koyu renkler tercih ederken, içlere doğru renk tonu açılabilir. Güzellik uzmanları pastel renklerde ruj seçimlerinde de kullanıcıların daha şeffaf görünümlü açık tonlar tercih etmelerini öneriyor. Bu doğal bir görünüm için önemlidir. Aynı zamanda pastel renkli makyajlarla birlikte kadınlar doğal ve sade görünümler elde ederler.

Pastel Tonlarında Yapılan Makyaj Ne İşe Yarar?

Pastel renkler yaz aylarının renkleri olduklarından dolayı bu dönemlerde kadınlar çok daha doğal ve canlı görünümler elde etmek istemektedirler. Dolayısıyla pastel tonlar bu noktada kişilerin yardımına koşmaktadır.

Açık tonlarda olan pastel renkler kişilerin doğal görünüm elde etmelerine yardımcı olmaktadır. Masum ve feminen bir makyaj olarak yer edinmektedir. İddialı olmayan görünümler elde edildiğinden dolayı günlük kullanımlara çok daha uygun olan bir makyaj çeşididir. Yüzün çok daha yumuşak ve masum görünmesine olanak tanır. Pembe, mavi, yeşil ve turuncu renklerin uçuk tonları kişilere soft görünüm sağlar.

Birden fazla renkten yararlanan kişiler göz pınarlarından başlayarak şakaklara doğru renk geçişleri yapabilmektedir. Bu da kişilerin oldukça canlı bir görünüm elde etmelerine yardımcı olabilmektedir. Açık renklerden koyu renklere doğru yapılan geçişler kişilerin daha anlamlı bakışlara sahip olmalarını, yazın enerjisini elde etmelerini sağlar.

Bu Tarz Renkler Nasıl Kullanılır?

Kadınlar birbirinden tamamen farklı renklerle, tek renklerle ya da birden fazla renkle birlikte pastel makyaj yapabilir. Eğer birden fazla rengi bir arada kullanmak isterlerse bu durumda açık tonlardan koyu tonlara doğru bir geçiş sağlamaları mümkündür. Genellikle göz pınarlarına en açık tonları uygularlar, kenarlara doğru renk tonları koyulaşır.

Eğer birbirine zıt renkleri bir arada kullanmak isterlerse bu durumda daha belirgin olan rengi göz uçlarına uygulayabilir. İnce bir far fırçası ile çizgi halinde belirgin olan renk göz uçlarına uygulanır. Göz içine doğru ise daha az belirgin olan renk uygulanır. Makyaja derinlik kazandırmak isteyen kişiler ise rimelle birlikte göz makyajlarını tamamlamayı düşünür. Siyah rimel ile eyeliner kullanımı gözleri daha belirginleştirecek ve ortaya çıkaracaktır. Bakışların daha derinlikli olmasına olanak tanıyacaktır.

Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Edilir?

Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Edilir?

Pastel tonlarında makyaj önerileri doğru bir makyaj yapılabilmesi için önemlidir. Kadınlar gözlerini daha ön planda tutan bir makyaj yapmayı tercih ediyorlarsa bu durumda ruj seçimleri daha doğal tonlarda olmalıdır. Tam tersi bir şekilde iddialı bir ruj seçimi yapacaklar için de uzmanlar göz makyajının daha hafif tonlarda tutulmasını önermekteler. Gözleri ortaya çıkarmak için rimel ve eyeliner kullanımı önem taşır. Bu iki makyaj malzemesi ile gözler çok derinlik ve belirgin bir hale gelebilmektedir.

Baz kullanımı da bir makyajın olmazsa olmaz unsurlarındandır. Baz kullanmak makyajın çok daha iyi bir görünüme sahip olmasını sağlar. Göz makyajlarında da kişilerin kapatıcı ile göz kapağında yer alan renk eşitsizliklerini gidermesi pastel renklerin daha iyi bir şekilde görünmesine olanak tanır. Böylece far göz kapağına temas ettiğinde maksimum verim alınır. Renklerin pigmentlerinin en iyi şekilde görülebilmesi için kapatıcı işlemleri oldukça önem taşıyor. Baz, kapatıcı ya da baz yerine geçecek beyaz far kullanımı renklerin canlı görünümlerini koruyacaktır. Pastel tonlarında makyaj tavsiyeleri iyi bir makyaj oluşturmak için önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Nar Maskesi Güzelliğin Doğal ve Organik Sırrı! başlıklı makalemizde nar maskesi, nar maskesi faydaları ve nar maskesi nasıl uygulanır hakkında bilgiler verilmektedir.

Önceki İçerikNar Maskesi Güzelliğin Doğal ve Organik Sırrı!
Sonraki İçerikTuz ile Saç Düzleştirme Püf Noktaları Nelerdir?

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.