Jel Eyeliner

245
jel eyeliner nasıl sürülür

Bayanlar için makyaj yapmak adeta bir sanat haline dönüştü. Evde, işte, tatilde ya da gezmede her nerede olursa olsun makyaj yapma gereği duyuyor. Doğal olarak makyaj trendlerinde de her sene farklılık görülüyor. Gözlerin öne çıkmasına yardımcı olan eyeliner, kadınların olmazsa olmaz makyaj malzemelerinden birisidir. Bu denli popüler olan makyaj malzemesinin farklı özelliğe sahip olan çeşitleri çıkmaya başladı. Kalem şeklinde olanların yanı sıra jel eyeliner de kadınların en sevdikleri arasında yerini alıyor. Kullanımı oldukça pratik olduğundan dolayı makyaj yaparken zorluk yaşamazsınız. Bu sayede gözlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Fakat jel eyelinerı kullanmak isteyen bayanlar, kullanma tekniğinin nasıl olduğunu da öğrenmek istiyor. Jel eyeliner nasıl sürülür merak ediyorsanız işte ayrıntıları.

Neden Jel Eyeliner?

Kedi gözü makyajı yapmanın en kolay yolu jel eyeliner’dan geçmektedir. Jel eyeliner ile makyaj uygulaması daha kolay olduğundan hata yapma ihtimalini minimuma indirirsiniz. Eğer ki makyaj konusunda guru değilseni jel eyeliner tam size göre.

Jel Eyeliner Nasıl Sürülür

Küçük kap içerisinde olduğundan dolayı göze sürmek için mutlaka bir fırçaya ihtiyacınız olacak. Fırçayı ince uçlu şekilde seçmeniz daha rahat şekilde gözünüze çekebilmenizi sağlayacaktır. Eyeliner’ın bazıları çok çabuk çıktığı gibi bazısı da kolay şekilde gözden çıkmayabiliyor. Özellikle kolay çıkmayan bir eyeliner kullanıyorsanız gözünüze sürerken mutlaka dikkatli olmanız gerekecektir.

Bu Hataya Dikkat

En çok yapılan hatalar arasında hemen eyeliner fırçasını alarak göze tek bir çizgi çekmek oluyor. Ne yazık ki bu hataya tüm bayanlar düşüyor.

Kolay ve Hatasız Uygulamanın Yolu

İlk olarak nokta nokta şekiller oluşturmalısınız. Belirlemiş olduğunuz noktaların içini doldurarak şeklin ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede hem eliniz titrememiş hem de düzgün şekilde vermiş olacaksınız.

Tercihe göre üst göz kapak ya da alt göz kapağına sürebilirsiniz. İster tek şekilde seçebilir istersenizde her ikisine sürebilirsiniz. Gideceğiniz yer bir davetse o zaman her iki göz kapağına sürmeniz abartı olmayacaktır. Alt kirpiklerine eyeliner’ı sürmek istersenizde aynı şekili üst göz kapağında olduğu gibi deneyebilirsiniz.

Kuyruk Yapımı

Eyeliner’ı istediğiniz şekilde sürdükten sonra kuyruk yapmak isteyebilirsiniz. Kuyruk yapmak için kirpiğin bittiği noktadan mutlaka başlamanız gerekiyor. Kirpik bittiği yerden yukarıya doğru aynı şekilde nokta nokta şekiller verilmelidir. Verilen şekillerin içerisini yine aynı şekilde doldurarak kuyruklu eyeliner çekebilirsiniz. Bozulan bir yer olursa, dağıtmadan silmeniz önemlidir. Bunun için kulap çöpü iyi bir silici olacaktır. Rahatsız olduğunuz bir yer olduğunda kulak çöpüyle silerek yeniden istediğiniz şekli vermeye başlayabilirsiniz.

Jel Eyeliner Fırçası Nasıl Olmalı?

Gözünüze güzel bir siyah çizgi çekebilmeniz için kullanacağınız fırça önemlidir. Kalem eyeliner kullanacaklar için fırçaya ihtiyaç yoktur. Bu tip eyeliner, makyajı daha hızlı ve kolay şekilde yapabilmenize yardımcı oluyor. Fakat tercihini jel eyeliner olarak kullanacaklar jel eyeliner fırçası seçimini doğru yapmaları gerekir. En sık yapılan hatalardan biri olarak kalın uçlu fırçaların kullanılması oluyor. Kalın uçlu fırça, gözünüzde daha dağınık bir görüntü oluşturabilir. Far görüntüsünü yansıtabilir. Jel eyeliner için en ideal fırça, ince uçlu olandır. Jel eyeliner fırçanızı kullandıktan sonra mutlaka yıkamanız gerekir. Çünkü fırça üzerinde kalacak eyeliner malzemesi, kuruluk yapabilir. Fırçanızı yeniden verimli şekilde kullanmanızı engelleyebilir. Nasıl bizlerin bakım ve ilgiye ihtiyacı varsa kullandığımız makyaj malzemelerininde mutlaka bakıma ihtiyacı olduğu unutulmamalıdır. Eyeliner Fırçası temizliği yaparken şunlara dikkat edilmesi gerekiyor.

Eyeliner Fırçası Nasıl Temizlenir

  • Eyeliner fırçanızı suyla temizlerken suyun ılık olmasına dikkat edin
  • Fırçanızı yıkadıktan sonra, fırçanın uç kısmını avuç içinizle sıkın. Fırça tüy kısmında kalan suyun gitmesini sağlayabilirsiniz. Ardından kurumaya bırakabilirsiniz.
  • Eyeliner fırçanızın temizliğini makyaj yapma sıklığınıza bağlı olarak temizlemeniz daha doğru olacaktır. Çok fazla makyaj yapan biri değilseniz bir iki defa temizlemeniz yeterlidir.

Bir önceki yazımız olan En iyi Fondöten başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.