Bebek Burun Açıcıları ile Huzurlu Geceler

908
Bebek Burun Açıcıları ve Kullanım Şekilleri

Bebek Burun Açıcıları ebeveynlerin olmazsa olmazıdır! Bebeklerin keyfini kaçıran etkenlerden biriside burun tıkanıklığıdır. Bunun sebebi ise bebeklerin burnunun kolayca kuruması ve bunun netincesinde tıkanlık oluşmasına müsait olmasıdır. Özellikle ilk 6 ay ağızdan solunum içgüdüsü bebeklerde bulunmadığından burun oldukça önem taşır.

6 aydan küçük bir bebek ağzından nefes alamadığı için daha doğrusu ağzından nefes almayı bilmediği için burnundan nefes almaya devam edecektir. Burnu tıkalı olması durumunda rahat nefes alamayacağı için geceleri rahat uyuyamayacak ve sürekli uyanarak ebeveynlerinin de uykusunu bölecektir. Bu noktada en önemli destekçiniz bebek burun açıcıları olacaktır.

Bebek Burun Açıcıları Hangi Durumlarda Kullanılır?

Bebek ve çocuklarda mevsimlere de bağlı olarak sık rastlanan üst solunum yolu enfeksiyonları da burun tıkanıklığının önde gelen sebeplerinden birisidir. Burun tıkanıklığını çözmenin pek çok yolu olsa da söz konusu bebekler olduğunda biraz daha hassas düşünmek gerekiyor. Bende bir anne olarak burun tıkanıklığını oğlumda çok sık yaşıyorum.

Bebek burun açıcıları ile tıkanıklığı önleyin

Piyasadaki pek çok ürünü araştırdım. Kimileri gerçekten işe yararken kimilerini kullanmakta oldukça zorlandık. Peki burun tıkanıklığında bebekler için en doğru seçim hangi ürün olmalı? Belli bir standart olmasa da bebekten bebeğe değişen kullanım şekilleriyle burun tıkanıklığına çözüm bulmak artık çok kolay. İşte anneler için derlediğim ürünler :

1- Bebek Burun Açıcıları – Nazal Aspiratör (Burun Aspiratörü)

Bebek Burun Açıcıları - Nazal Aspiratör

Piyasada pek çok farklı markaya ait burun aspiratörü var. Kullanımı oldukça kolay olan bu ürünü kullanmak aslında tamamen bebeğinizi buna izin vermesine bağlı. Benim oğlum burnuna müdahale ettirmek istemediği için kullanamadık ne yazık ki. Filtreleri bittiği zaman tekrardan satın alabiliyorsunuz. Farklı markalar ve fiyatlarda pek çok burun aspiratörü mevcut. Yenidoğan bebekler de uygulaması biraz zor olabilir bu yüzden pek tercih edilmiyor.  Bunun sebebi bebeğin izin vermemes değil de tamamen dikkat ve hassasiyet gerektirmesidir. Daha çok 6 ay ve üstü bebekler için uygun görülüyor.

2- Bebek Burun Açıcıları – Deniz Suyu Tüpü

Bebek Burun Açıcıları - Deniz Suyu Tüpü

Yenidoğan bebekler için en çok tercih edilen deniz suyunun en önemli özelliği eser miktada element ve mineraller içeriyor olması. Bebeğinizin burnundaki tıkanıklığı en doğal açma yöntemlerinden birisi olan bu güzel ürünler basınçsız minik tüpler şeklinde satılıyor. Bunu kullanması pratik ve kolay. Bebeğinizin burnuna girebilecek kadar ufak ve ince olan tüpü açarak burnuna damlatıyorsunuz. Korkmayın damla fazla fazla akmıyor bu yüzden güvenle kullanabilirsiniz. Bu güvenli ve kullanımı kolay yöntemi rahatlıkla bebeklerinizde kullanarak geceleri daha rahat geçirebilirsiniz.

3- Bebek Burun Açıcıları – İzotonik Denizsuyu Spreyi

Bebek Burun Açıcıları - İzotonik Denizsuyu Spreyi

Deniz suyunun sprey şeklinde olanı bir ürün. İçerik olarak tüplerdekinin aynısı olsa da kullanım olarak 6 ay ve sonrası şeklinde öneriliyor. Kış aylarında soğuk algınlığına yakalanan ve burun tıkanıklığı yaşayan tüm aile bireyleri güvenle kullanabilir. Deniz suyu tüpüne göre etkisi daha fazladır. Sprey olması sayesinde bebeğinizin burnunun iç yüzeyinde ki kuru pisliklerin yüzeyden ayrılmasını sağlayarak bebeğinizin rahat nefes almasına yardımcı olur.

Bebeklerde pişik nasıl önlenir?

Mutlu Yuvalarınızda Sağlıklı ve Huzurlu Günler Dileriz 🙂

Bir önceki yazımız olan En Pratik 5 Eyeliner incelemesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.