En iyi Bebek Şampuanı

1131
en iyi bebek şampuanı

Bebeklerin hassas olduğu bir diğer önemli konu da şampuanlardır. Anne, şampuanı seçerken, özelliklerine çok dikkat etmeli ve bebek için uygun olup olmadığını öğrenmelidir. Piyasada bebekler için üretilen şampuanların ne gibi farklılıkları vardır? Bebek şampuanı seçimi nasıl yapılmalıdır?

En iyi Bebek Şampuanı Hangisi

Bebek cildine zarar vermeyen cildi besleyen, koruyucu ve onarıcı özelliğe sahip bebek şampuanı seçilmesi gerekir çünkü;

Bebeklerin cildi yetişkinlerin aksine çok hassastır. Bebeklerin ciltleri %30 hatta %40 daha incedir. Bu sebeple ciltlerinin çok ince oluşu alerjik reaksiyonlara ve cilt rahatsızlıklarına çok elverişlidir.

Bebeklerin bu hassiyetinden dolayı SLS, alkol, paraben ve deterjan içermeyen bebek şampuanları tercih edilmelidir.

En iyi Bebek Şampuanı Markaları

6- Sebamed Bebek Şampuanı

Sebamed, cildin ph dengesi ile uyumlu ürünler üreten, cilt dostu bir şampuan markasıdır. Bu şampuanın; bebeğin kafa derisinin direncini arttırma, renklendirici içermeme, 5.5 ph derecesi ile asit manto gelişimine destek sağlaması, gibi bir çok özelliği, bu markayı en çok tercih edilen şampuanlar arasına yerleştirmiştir.

5- Johnson’s Baby Bebek Şampuanı

Özellikle, ürettiği bebek yağları ile dünyaya ün salan bu marka da en çok tercih edilen bebek şampuanı markalarından biridir. Bu şampuanın; göz yakmaması, yeni doğan bebekler için uygun olması, alerjik reaksiyona neden olmaması, sabun ve paraben içermemesi, bu markayı en çok tercih edilen şampuan markalarından biri haline getirmiştir.

4- Chicco Bebek Şampuanı

Chicco’da en çok tercih edilen bebek şampuanlarından biridir. Bu şampuanın; paraben, alkol, boya, SLS, SLES içermemesi, bebeğin cildinin ph dengesini koruması, cildini ve kafa derisini kurutmaması gibi birçok özelliği taşıması, en çok tercih edilen şampuan markalarından biri olmasını sağlamıştır.

3- Uni Baby Şampuan

Yerli bir marka olan ve Türk annelerinin tercih ettiği bebek şampuanlarının başında gelen Uni Baby, boyasız ve köpüksüz olmasıyla ön plana çıkıyor. Bu şampuanın; bebeğin saç derisini canlandırması, göz yakmaması, boya içermemesi, alerjiye neden olmaması gibi birçok özelliğinden ötürü en çok tercih edilen şampuanlar arasındadır.

2- Bübchen Bebek Şampuanı

Almanya’nın en önemli bebek şampuanı ve temizlik ürünleri markası olan Bübchen, zaman ilerledikçe globalleşmiş ve tüm Dünya tarafından sevilen bir marka olmuştur. Bu şampuanın; ph dengeleyici olması, saçı ve cildi kurutmaması, sabun maddesi içermemesi, papatya, buğday proteini ve bitki özlü hammadde içermesi nedeniyle annelerin bir numaralı tercihi olmuştur.

1- Dalin Bebek Şampuanı

Dalin, dünyanın en bilinen ve önde gelen bebek şampuanlarından biridir. Bu şampuanın; alerjenik olmaması, göz yakmaması, alkol içermemesi, SLS içermemesi gibi özellikler, çoğu anne tarafından tercih edilmesine yardımcı olmaktadır.

  • Sabun, alkol, paraben ve SLS içermez.
  • Dermatolojik olarak testleri yapılmıştır
  • Bebeklerin hassas ciltlerini kurutmadan saç ve saç derisini temizler.
  • Daha az alerjik yani hipoalerjeniktir.

Bir önceki yazımız olan Yüzdeki Sivilce İzleri Nasıl Geçer başlıklı makalemizde Sivilce izleri Nasıl Geçer Evde Çözüm, sivilce izleri nasıl geçer kesin çözüm ve yüzdeki sivilce izleri nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.