Manikür Nasıl Yapılır

284
manikür evde en kolay nasıl yapılır

Evde En Kolay Manikür Nasıl Yapılır?

Manikür yaptırmak adına sürekli güzellik salonların yoluna başvuruyoruz. Bu durumda doğal olarak maddi olarak sıkıntıya girmemize yol açabiliyor. Hem evde doğal yollarla yapılması hem de bütçe tasarrufunu sağlamak adına kendiniz deneyebilirsiniz. Gözünüzde çok fazla büyütmeyin. Çünkü manikür yapımı aslında gözünüzde çokta büyüteceğiniz zor bir iş değildir. İsteyen herkes evde rahatlıkla bu uygulamayı yaparak tırnaklarına da gerekli bakımı vermiş olur. Kadınlar için manikür olmazsa olmazlardan birisidir. Doğal olarak manikür nasıl yapılır merakı içerisine girerler. Kolay adımlarla manikür yapılışını öğrenmeye başlayabilirsiniz. Eğer sizlerde kişisel bakımına son derece önem veriyorsanız hemen denemeye başlayabilirsiniz. Bu sayede çevrenize ne kadar bakımlı olduğunuzu göstermeye başlayabilirsiniz. Kuaföre gitmek için yeterli zamanınız yoksa evde kendi başınıza yapmanız daha akıllıca olacaktır.

1- El ve Tırnaklarınızı İlk Olarak Yumuşatmalısınız

Tırnak ve ellerinizi manikür yapmadan önce mutlaka yumuşatmanız gerekiyor. Manikürde en önemli kurallardan birisi de tırnak uçlarında ki etlerin temizlenmesidir. Tırnak kenarlarında ki etleri temizlemek içinde mutlaka yumuşaması gerekir. Aksi takdirde sıkıntıya girebilir ve canınız acıyabilir. Bunun için ılık sabunlu suya ellerinizi koyabilirsiniz. El ve parmaklarınızın yumuşadığını anlayana kadar kabın içerisinde elinizi tutmaya başlayabilirsiniz. Yaklaşık olarak el ve parmaklarınızın yumuşaması için 10 dakika beklemeniz yeterli bir süre olacaktır.

2- Bitkisel Yağları Kullanabilirsiniz

Manikür için ön hazırlık olarak bitkisel yağlara da başvurabilirsiniz. Manikür suyunuza hazırladığınız bitkisel yağı koyarak daha hızlı şekilde yumuşamasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede manikür yaparken zorluk çekmemiş olursunuz.

3- Sararmış Tırnakları Güçlendirin

Kırık ve sararan tırnaklarınız varsa onları mutlaka güçlendirmeniz gerekiyor. Bu yüzden özel su karışımını hazırlayabilirsiniz. Yapacağınız adımları şu şekilde sıralayabiliriz. Sararmış ve güçsüz tırnaklar için en iyi yoldan birisi de limon olacaktır. Limon suyu yardımıyla parmaklarınızı yumuşattığınız gibi aynı zamanda da masaj yapmaya başlayabilirsiniz.

Evde Kolay Yoldan Manikür Yapmak

Evde manikür yapmak isteyenler için oldukça kolay yöntemler mevcuttur. Tırnak ve el bakımlarınızı artık düzenli şekilde yapabileceksiniz. İlk olarak tırnağı keserek maniküre başlamak daha doğru bir yol olacaktır. Tırnakları suda yumuşattıktan sonra ise hemen kesme işlemine geçebilirsiniz. Tırnak çevresinde olan etleri keserken dikkatli olun. Çok fazla acele etmemeniz iyi olacaktır. Tırnaklarınızı vermiş olduğunuz şekle göre kesebilirsiniz. Tırnağın yan tarafları için bir törpü kullanabilirsiniz. Törpüleme işleminiz bittikten sonra bekleme yapmadan direk olarak parlatıcılara başvrabilirsiniz. Tırnakların daha fazla dikkat çekmesi için parlatıcılar iyi bir fikir olacaktır. Fakat tırnaklarınızda sararmalar meydana geliyorsa bu yolu çokta fazla tavsiye etmiyoruz. Bu işlemin ardından ise tırnak bakımınızı başarıyla gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Kuaför salonu ya da güzellik salonlarına artık giderek tonlarca para ödemek zorunda kalmamış olacaksınız. Evde rahatlıkla yapabileceğiniz pratik bir yöntemdir. Çok fazla vaktinizi almıyor olması da en çok sevindirici yanlarından birisidir.

Bir önceki yazımız olan En iyi Fondöten başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.