Hindistan Cevizi Yağı Göz Altı Morlukları

25
Hindistan Cevizi Yağı Göz Altı Morlukları

Hindistan Cevizi Yağı Göz Altı Morlukları

Göz altı morlukları hiç kuşkusuz çoğu insanın dert yakındığı konulardan biridir. Yüzün genel görünümünde etkili olan ve mor olduğu durumda kişiyi rahatsız eden bir durumdur. Gün içinde yaşanılan uykusuzluk, stres, alkol tüketimi, sigara tüketimi bunların yanı sıra genetik faktörler gibi birden çok etkeni bulunmaktadır.  Ayrıca yapılan makyaj morlukları kapatsa bile içerisindeki kimyasallardan dolayı çoğalmasına neden olabilir. Tüm bu nedenlerden ötürü herkes morluk olmayan ve cilt tonu ile aynı olan bir göz altının hayalini kurmaktadır. Peki bu hayale ulaşmak kolay mı? Evet sanıldığı kadar zor değildir. Hindistan cevizi yağı göz altı morlukları için sizlere mükemmel bir çözüm sunuyor.

Evde yapabileceğiniz doğal içerikli maskelerde morluğun azalmasını ya da geçmesini sağlayabilirsiniz. Eğer bu yöntemleri yeteri kadar etkili görmüyorsanız kimyasal olan bazı yöntemler de gün geçtikçe artmaktadır. Kendinize en uygun olan yöntemi seçip bu işlemi yüzünüze uygulattırabilirsiniz. Kişiler için büyük bir problem oluşturan bu sorun için ise gün içinde bilgilenme amaçlı çok fazla soru gelmektedir. Sizlerden gelen sorulardan bazıları ise şunlardır. Hindistan cevizi yağı göz altı morlukları üzerinde etkili midir? Evde doğal yollarla göz altı morlukları nasıl giderilir? Kimyasal ürünler göz altı morluklarını nasıl etkiler? Lazer etkili bir yöntem midir? Uykusuzluk göz altı morluklarında ne kadar etkilidir? Göz altı morlukları zamanla yayılım gösterir mi? gibi farklı farklı sorular sorulmuştur. Bizde sizler için bilinmesi gereken bu soruların cevaplarını derledik. İşte soruların ayrıntılı cevapları.

Göz Altı Morlukları Neden Oluşur?

Göz Altı Morlukları Neden Oluşur?

Uzun süre yaşanan uykusuzluk ve stres gibi faktörlerin göz altı morluklarının oluşumunda etkili olduğu doğrudur. Yaşanan uykusuzluk sonucunda gözün çevresinde koyu halkaların ve çökmelerin meydana gelmesi normaldir. Fakat morlukları tamamen bunlarla sınırlayamayız. Gün içinde çok fazla alkol tüketmek, sigara kullanımı gibi bu durumu etkileyen başka faktörler vardır. Bu yüzden de göz altı morluklarının birden çok sebebi bulunmaktadır diyebiliriz. Genetik özelliklerden dolayı da göz altı morlukları oluşabilmektedir.

Vücuttu bulunan melanin adındaki madde eğer fazla olursa gözün altında morluk ve koyu halkalar meydana gelir. Ayrıca göz altı morlukları yaşlanma ile de etkisini arttırmaktadır. Bu yaşlanmayı kadın erkek diye sınırlandırmak hiç doğru değil fakat bu durumun kadınları daha çok rahatsız ettiğini söyleyebiliriz. Yaş ilerledikçe kolajen adı verilen madde azaltmakta ve bu nedenden dolayı da damarlar daha belirgin bir görünüm kazanmaktadır. Bu yüzden de morluklar oluşmakta ve göze çarpmaktadır. Tüm bunların yanı sıra vücuda gerekli besin değerlerini sağlayamamak, uykusuzluk yaşamak ya da yeteri kadar uyumamak, tütün kullanımın artması gibi sayılabilir.

Hindistan Cevizi Yağı Göz Altı Morlukları Üzerinde Etkili Midir?

Hindistan Cevizi Yağı Göz Altı Morlukları Üzerinde Etkili Midir?

Hindistan cevizi yağı göz altı morlukları üzerinde uygulanabilen ve göz altı morluklarının geçmesinde veya azalmasında oldukça etkili bir madde olarak karşımıza çıkar. İçerisindeki maddelerden dolayı cildin renk tonunun eşitlenmesine ve ışıldamasına katkı sağlamaktadır. Düzenli kullanıldığı zaman ise etkisini göz ardı edemeyiz. Eğer göz altı morluklarından hindistan cevizi yağı ile kurtulmak istiyorsanız bir karışım hazırlamalısınız.

Malzemeler

  • Bir tatlı kaşığı kahve telvesi
  • Yarım tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı

Hazırlanışı

Bir kaşık kahve telvesi ve yarım kaşık hindistan cevizi yağını karıştırıp yüzünüze uygulamalısınız. Gözlerinizin altına 3-4 dakika masaj yapıp 2-3 dakika daha beklettikten sonra soğuk su ile durulayabilirsiniz. Bu işlemi haftada 2-3 kez uygulamanızda herhangi bir sakınca yoktur. Bir iki hafta içerisinde göz altı morluklarındaki belirgin azalmaya şahit olacaksınız.

Göz Altı Morlukları Nasıl Giderilir?

Hindistan cevizi yağı göz altı morluklarındaetkili olmaktadır. Fakat bunun dışında dikkat edilmesi gereken birçok özellik vardır. Bunlardan kısaca bahsedelim. İlk olarak beslenme düzenimize çok dikkat etmeliyiz. Yeterli kadar vitamin ve mineral almalıyız. Sadece göz altı morlukları için değil bütün yaşamımız için önemli olan beslenme düzenine dikkat edilmeli ve aksatılmamalıdır.

Makyajlar her ne kadar morluğu kapatıyor gibi düşünülse de o anlık olumlu sonuç almanızı sağlarken morluğun çoğalmasına sebep olabilir. Bu yüzden de makyaj malzemesinin seçimini yaparken cildinizi göz önünde bulundurmakta fayda var. Hassas bir cildiniz varsa ona göre doğal içerikli makyaj malzemesi almalısınız.

Ayrıca makyaj sonrası temizleme işlemine de dikkat etmelisiniz. Yüzünüzde kalan artıklar leke oluşmasına ve mor bir görünüme sebep olabilir. Günde en az 3 litre su içmelisiniz. Su her konuda önem teşkil etmektedir. Vücudun işleyişi, sağlıklı kalması ve dinç olması için mutlaka su tüketilmelidir. Kahve, alkol ve sigara tüketimini azaltarak morluklarda belirgin bir azalma da görmeniz mümkün hale gelmektedir.

Göz Altı Morluklarına Doğal Çözümler

Göz Altı Morluklarına Doğal Çözümler

Çay sık sık olarak morluk problemlerinde başvurulan bir yöntemdir. İçerisindeki maddelerden dolayı gözlerdeki morluğun azalmasına çökük görüntünün ortadan kalkmasına sebep olmaktadır. Demlenmiş yeşil çayı bir pamuğa sıkıp gözlerinizin altında 10-15 dakika beklettikten sonra durulamalısınız. Duruladıktan sonra gözlerinizin altındaki canlanma etkisini göreceksiniz.

Eğer çay yöntemini uygulamak istemiyorsanız mevcut olan başka yöntemlerde bulunmaktadır. Gözlerinizin canlanması için buz kompleksi yapabilirsiniz. Bu yöntem oldukça basit olmakla beraber çok etkilidir. Bir küp buzu gözlerinin altında oval hareketlerle çevirmeli ve eritmelisiniz. Soğuk suyun canlandırıcı etkisine gözlerinizle şahit olacaksınız. Bu yöntemi haftada bir veya iki kere yapabilirsiniz.

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Göz altı için birden çok kimyasal çözüm bulunduğundan bahsetmiştik. Bu yöntemlerden biri ise göz altı ışık dolgusu olarak karşımıza çıkar. Hyaluronik asit içerikli olan dolgunun göz altına uygun şekilde değiştirilmesi ve birkaç ekleme yapılmasıyla yapılan bir işlemdir. Bu işlem sayesinde gözlerin altında oluşan morluk, çöküntü gibi etkenler gözle görülür derecede azalmaktadır. Sizde evdeki yöntemlerden verim alamıyorsanız göz altı ışık dolgusu yaptırabilirsiniz. Ama tabi ki tüm bunların yanı sıra beslenme ve uyku düzeni gibi faktörleri göz önünde bulundurarak azalmasını veya hiç olmamasını sağlayabilirsiniz.

Göz Altı Morluklarını Kapatmak Zararlı Mıdır?

Kadınlar mor olan göz altlarından rahatsız oldukları için morlukları kapatmak için kimyasal içerikli makyaj malzemesi kullanmaktadırlar. Kullanılan bu makyaj malzemeleri anlık bir etki yaratsa bile sonradan morluğun artmasına sebep olabilirler. Çok özel durumlar olmadığı sürece gözlerin altına kimyasal içerikli kapatıcılar uygulamak pek önerilen bir durum değildir. Bu yüzden de kimyasal içerikler yerine evde bulunan malzemeler ile doğal çözümler bulabilirsiniz. Birden çok yöntemi olduğu için evinizdeki malzemeye göre bunları uygulayabilirsiniz. Kimyasal yöntemler kadar hızlı etki etmeyeceğinden verim alamıyor gibi hissedebilirsiniz. Fakat uzun vadede aralıklı olarak uyguladığınız zaman etkisini göreceksiniz. Bu doğal yöntemler olarak sizlere bahsetmiş olduğumuz hindistan cevizi yağı, buz kompleksi, yeşil çay tarzında ürünlerden faydalanabilirsiniz.

 Sonuca gelecek olursak göz altı morlukları belirli genetik özellikler veya dışsal faktörlerden meydana gelebilmektedir. Eğer bu görüntüden rahatsız oluyorsanız birden çok çözüm yöntemi de karşınıza çıkmaktadır. En önemli olarak dikkat edilmesi gereken nokta ise uyku düzeni ve beslenmedir. Bu iki faktöre dikkat ettiğiniz faktörde herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. En İyi Göz Altı Kapatıcısı Markası yazımızı da okumanızı öneririz.

Bir önceki yazımız olan Kaşık Masajı başlıklı makalemizde 10 günde 10 yaş gençleşin, kaşık masajı ve uzakdoğu kaşık masajı hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.