En İyi Epilasyon Aleti Markaları ve Çeşitleri

92
En İyi Epilasyon Aleti

En İyi Epilasyon Aleti

Her insanın vücut, cilt ve en önemlisi tüy yapısı birbirinden farklıdır. Bu yüzden kişisel bakım ürünleri alırken bu noktalara dikkat edilerek alınmalıdır. Kadınların günlük hayatlarını kolaylaştıran epilasyon aletlerinde de durum tam olarak böyledir. Bizler ise bugün epilasyon aletlerini genele bakarak sıraladık. Sizlere en iyi epilasyon aleti hangileri bunları söyleyeceğiz.

Epilasyon Aleti Kullanımı

Kadınların en büyük problemlerinden biri olan istenmeyen tüylerden kurtulmak için birçok yol vardır. Bu noktada en çok tercih edilen ise pratik kullanımları ile epilasyon aletleridir. Fakat epilasyon aletlerini doğru kullanmadığınız noktalarda birçok olumsuz sonuç ile de karşılaşabilirsiniz. Dolayısıyla epilasyon aleti kullanımı ile ilgili bilgileri dikkatle okumanızı öneririz.

Öncelikle epilasyon aletini dilediğiniz zaman rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ancak eğer hazırlandığınız özel bir gün varsa, bugünden 24 saat önce epilasyon aletini kullanmanız sizin faydanıza olacaktır. Bu sayede oluşabilecek herhangi bir tahrişi sorununu ortadan kaldırabilmek için elinizde imkan olmuş olacaktır.

Epilasyon sırasında;

  • Epilasyon aleti kullanılırken yapılan en büyük yanlışlardan birisi de tüyleri almadığı düşünülerek aletin bastırılmasıdır. Epilasyon aletini kullanırken bastırmanıza gerek yoktur.
  • Eilasyon aletini kullanırken çok aceleci davranmayın, aksi takdirde batık oluşumuna yol açabilirsiniz.
  • Tüylerin uzadığı yönün tersine kesmek, sizlere en küçük tüyleri alma imkanı sunacaktır.
  • Epilasyon aleti alırken, kaliteli ve güvenilir olmasına dikkat edin. Kalitesiz cihazlar ciltte yanma, tahriş gibi sorunlara neden olabilir.
  • Epilasyon işlemi sebebiyle kuruyan vücudunuzu nemlendirici bir kremle nemlendirebilirsiniz.
  • Epilasyon aletini asla yüzünüzde kullanmayın. Çünkü yüzümüzdeki tüyler çok ince ve hassastır, yeniden çıktığı zaman daha sert ve çirkin bir görüntü oluşturma riski bulunmaktadır.

Epilasyon sonrasında;

  • Eğer epilasyon yapmaya yeni başladıysanız haftada 1 kez epilasyon işlemini gerçekleştirin. Her uygulamadan sonra cildinizin pürüzsüzleştiğini ve memnuniyetinizin arttığını göreceksiniz.
  • En iyi sonuçlar için epilasyon uygulamasından sonra cildinizi favori kreminiz ya da besleyici bir vücut losyonu ile nemlendirin. Ertesi sabahsa yumuşak ve ipeksi bir ciltle uyanmaya hazır olun.

Epilasyon Aleti Çeşitleri

Epilasyon aleti olarak satılmakta olan cihazlar aslında temelde ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan ilki epilatör ve ikinci ise lazer epilasyon aletidir. Bu ikisi arasındaki en önemli fark lazer epilasyon kalıcı sonuçlar verirken, epilatörlerin geçici sonuçlar vermesi. Lazer epilasyon aleti sürekli kullanımda vücudunuzdaki tüyleri kökten bitiriyor diyebiliriz. Epilatörler için akıllı cımbızlar desek pek yanılmayız. Bu iki işleme ek olarak iğneli epilasyon uygulaması da bulunmaktadır ancak bunların özel kliniklerde uygulanması gerekmektedir. Önceden lazer epilasyonda kliniklerde seanslar ile uygulanırken teknoloji sayesinde evlerimize girmeyi başardı.

En İyi Lazer Epilasyon Aleti

En İyi Lazer Epilasyon Aleti

Epilasyon aletlerindeki bu çeşitlilik kullanıcılar açısından ‘’Hangi Lazer Epilasyon Aleti Daha İyi’’ sorusunu sıkça gündeme getiriyor. Lazer epilasyonda Alexandrite, Diode ve Nd:YAG olmak üzere 3 dalga boyu kullanılır. Her bir dalga boyunun birbirine göre artıları ve eksileri vardır.

Önceden de söylediğimiz gibi herkesin cilt tipi ve kıl yapısı birbirinden farklıdır. Tüm kıl ve cilt tiplerine cevap verecek tek bir lazer epilasyon cihazı bulunmamaktadır. Bazen aynı kişilerde bile farklı dalga boyları kullanmak gerekebilmektedir. Örneğin; vücutta Alexandrite veya Diode, yüzde Nd:YAG gibi. Birden çok dalga boyuna sahip cihazlar ile bu sorun aşılıyor.

Philips Lumea Prestige IPL Lazer Epilasyon Aleti

Philips Lumea Prestige IPL Lazer Epilasyon Aleti

En iyi epilasyon aleti listemizde ilk sırada yer alan Philips markası öne çıkanlar arasında. Bacak, bikini, hassas bölgeler, koltuk altı, vücut ve yüzde kullanılabilen Philips Lumea, aynı zamanda cilt rengi analizi yapıyor ve cilt temas sensörüyle kullanımı kolaylaştırıyor.

Braun Silk-Expert Pro3 Lazer Epilasyon Aleti

Braun Silk-Expert Pro3 Lazer Epilasyon Aleti

Braun Silk-Expert Pro serisi, saniyede 80 kez cilt rengini tarıyor ve güvenli bir lazer epilasyon deneyimi için ışık yoğunluğunu otomatik ayarlıyor. 10 yoğunluk düzeyi ve 400 bin flaş atımına ulaşabiliyor. Hassas bölgeler için özel bir kafası bulunuyor. Telefonunuza indirebileceğiniz uygulaması ilerleme durumunuzu görmenizi sağlar, cihazın nasıl çalıştığına dair bilgi verir ve kullanım tavsiyeleri sunar.

En İyi Epilasyon Aleti Listesi

Braun

Braun

Favori marka olan Braun ise hassas bölgeler açısından en çok tercih edilenler arasında yer alırken Silk-epil adındaki epilatör serisinde farklı özelliklere sahip 6 ürün bulunuyor. Cımbız sayısı ve hız ayarı modeline göre değişen bu ürünler genellikle sağlamlıkları ve hassas bölgelere özen parçalarıyla dikkat çekiyor. Braun ürünlerinin çok acıtmaması da bir diğer tercih edilme sebebidir.

Philips

Philips

Philips’in kablosuz ve şarjlı olan epilatörleri kolay tutuş özelliği ile kolaylık sağlıyor. Hem kuru, hem ıslak kullanılabilen epilatörün en ince ve en kısa tüyleri bile alabildiği söyleniyor. En iyi epilasyon aleti olma konusunda Philips her zamanki gibi ürünleri ile yerini koruyor.

Rowenta

Rowenta

Rowenta’nın da epilatörleri epilasyon aleti önerileri denince akla ilk gelenlerden. Daraltıcı başlıkları eğer ilk kez epilatör kullanacaksanız acıyı azaltmaya yardımcı olacaktır. Kadınların tercihleri arasında olan Rowenta markası, konu epilatör olunca da çeşitli ve kullanışlı ürünleri ile karşınızda.

Panasonic

Panasonic

Panasonic’in epilatörleri genel anlamda çok tercih ediliyor. Bunun sebebi Panasonic’in epilatörlerinde kullanıcılara birçok farklı başlık sunmasıdır. Bu farklı başlıklar sayesinde epilatörün kullanım alanları da bir hayli genişliyor.

Sinbo

Sinbo

Fiyat olarak en uygun marka olan Sinbo’da epilasyon sürenizi kısa tutmanız için diğer markalara oranla iki kat daha fazla cımbız bulunan başlıklar mevcut durumdadır. Sinbo epilatörlerde 40 cımbızlı özel başlık, özel ve hassas bölgeler için uygun başlık, kablolu ve kablosuz kullanım tercihi bulunuyor.

Bir önceki yazımız olan Yanak Eritme Aleti başlıklı makalemizde yanak eritme aleti ve yüz kaslarını çalıştırma aleti hakkında bilgiler verilmektedir.

Önceki İçerikYanak Sarkması Suna Dumankaya Doğal Maske Tarifi
Sonraki İçerikEn İyi Termal Oteller ve Yer Aldıkları Şehirlerimiz

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.