Yanak Sarkması Suna Dumankaya Doğal Maske Tarifi

73
Yanak Sarkması Suna Dumankaya

Yanak Sarkması Suna Dumankaya

Kadınların güzelliğinin belirtisi olan pürüzsüz ve de diri bir cilt olmazsa olmazlardandır. Yanak sarkması Suna Dumankaya ile bu cilt sorunlarından kurtulmak hiç de problem değil. Yıllar içerisinde sarkan ve kırışan bir cilt kadınların en büyük sorunlarının başında gelmektedir. Hali hazırda son senelerde operasyona gerek kalmadan sarkıklar, kırışıklıklar ve yüz geriliği sorun olmaktan çıkıyor. Peki, bu kırışıklar ve yanak sarması neden oluşmaktadır ve ameliyatsız hangi alternatif yöntemlerle giderilebilmektedir. Yanak Sarkması Suna Dumankaya bize nasıl yardımcı olacaktır? İşte siz güzel kadınlar için yapmış olduğumuz çalışma ve de detaylar.

Yıllar içerisinde bazı etkenlerin ve yanlış yaşam şartlarına bağlı olarak cilt dokumuz zayıflayarak vücudumuz ve yüzümüzde özelikle yanak bölgemizde sarkma sorunları ortaya çıkmaktadır. Bu durum kadınlar için oldukça rahatsız edici bir sorun olmaktadır.  Aslında doğal bir proses olan yaşlanma ciltteki kolajen miktarının azalması, cildin diriliğini yitirmesi ve dünyamızda ki yer çekiminden dolayı oluşan bir durumdur. 35 ila 40 yaşlarla ortaya çıkan kırışıklık problemi zaman içerisinde sarkmaları meydana getirir. Güzelliğine önem veren kadınlar içinde bu durum tatsız ve yaşamı etkileyen bir sıkıntıdır.

Yanak Sarkmasının Nedenleri Nelerdir?

Yanak Sarkmasının Nedenleri Nelerdir?

İlerleyen yaşla birlikte ortaya çıkan kırışıklık ve yanak sarkmasına sigara tüketimi, ani kilo kayıpları ve de düzensiz beslenmenin sebep olduğu bilinmektedir. Ayrıca cildimize yanlış kremler kullanmak, dolayısıyla bu kremlerin içerdiği kimyasallar da bu soruna neden olmaktadır. Bunun cildimize kimyasallar içeren kremlerle bakım yapmak yerine doğal ürün ve mineralleri ehil kişilerin tavsiyeleri noktasında uygulamak çok daha yerinde olacaktır. Bu sebepten yanaklarımızda sarkma mevcut ise mutlaka bir uzmana danışarak doğal uygulamaları tercih etmek gereklidir. Bu doğal uygulamalardan biride bu makalemizin konusu olan Yanak Sarkması Suna Dumankaya kürüdür.

Yanak Sarkmasının Esas Sebepleri 

 • Stres, üzüntü ve de depresyon,
 • Ani kilo değişimleri,
 • Düzensiz ve sağlıksız beslenme,
 • Aşırı sigara tüketimi,
 • Az su tüketimi,
 • Devamlı olarak yağsız ya da az yağlı besinler yemek,
 • Uykusuzluk,
 • Hatalı yatma pozisyonları,
 • Vitamin ve mineral eksikliği,
 • Uzun süre güneşin ultra viyole ışınlarına maruz kalma sebebiyle oluşmaktadır.

Peki, yanak sarması için önlemler ve de tedavi yöntemleri nelerdir? Cilt kırışıklıkları ve sarkmalar için doğal tedavi yöntemleri uygulayabilirsiniz. Cilt maskesi, kürler ya da yüz egzersizleri sarkan cildinizin toparlanmasını sağlayabilir. Ancak ameliyata gerek kalmadan iple yüz gerdirme işlemi bu sorunu ortadan kaldırmanız için hızlı ve etkili cerrahi operasyonlardan biridir. İşte sarkık yanaklara ameliyatsız çözüm yöntemi…

Yüz Egzersizleri

Karın, kalça ya da bacaklarımızı sıkılaştırmak için yaptığımız egzersizler benzeri egzersizler sayesinde yanak sarkmalarını engelleyebiliriz. Yanaklarımızdaki kaslar bir yere gitmez, bu yüzden her zaman onları canlandırıp sarkmayı düzeltebiliriz. Bu yüzden bu yöntem, uygulanmaya değer. Bu yöntemin uygulaması ise oldukça kolay ve de fazla zamanımızı almayacaktır. Bir ayna karşısına geçerek 10 saniye süre ile gülümseyerek dinlenelim bunu 5 kere tekrar edelim ardından yanaklarımızı şişirerek 15 saniye o şekilde bekleyelim bunu da 5 kere yapmamız yeterli olacaktır. Bu egzersiz yüz kaslarımızı çalıştırıp gergin bir yanağa sahip olmamızı sağlayacaktır.

İp ile Yüz Gerdirme

35 ila 60 yaş arası kadınlara uygulanan bir yöntem olan ip ile yüz gerdirme neticesinde yüzdeki sarkmaların ortadan kaldırılması mümkün olmaktadır. Bu yöntem sayesinde daha diri ve gergin bir cilde kavuşabilir yanaklarınızdaki sarkmalardan kurtulabilirsiniz. Bu işlem yapıldıktan 3 ay sonra etkiler gözlenmektedir.

Düzgün Beslenme

Düzgün Beslenme

Yanak sarkmalarına neden olanlar olarak belirttiğimiz beslenme alışkanlıklarımızı düzenleyip düzgün beslenmeyi esas alıp düzenli uyku prosesine sahip olmamız gerekmektedir. Ne yersek o olduğumuzu biliyoruz. Unutmayın, vücutta su toplanması yanakların şişkin görünmesine neden olabilir. Bu kilo değişiklikleri, metabolizmada ve ciltte uzun süreli etkiler yaratabilir. Sonunda yanaklarınız sarkar ve yumuşar.

Bu tür sorunlardan kurtulmak için narenciye türü olan greyfurt, mandalina, portakal ve hatta çilek suyu içeren bir diyetle vücudu arındırarak kaçınabilirsiniz. Bunlar temizleyici ve detoks vazifesi görürler.

Cilt Maskeleri

Gergin ve diri bir cildin olmazsa olması değerli mineraller ve vitaminler içeren cilt maskeleridir. Bu maskelerin kullanımında dikkat edilmesi gereken etken kullandığımız maskenin yoğun metaller ve kimyasallar içermemesidir. Yanak Sarkmasına karşın kullanabileceğimiz birçok maske mevcut bulunmaktadır. Özellikle cilt sıkılaştırmak ve yanak sarkmalarını önlemek amacıyla şu maskeleri kullanabiliriz.

 • Yoğurt ve aloe vera maskesi
 • Avokado ve bal maskesi
 • Yumurta akı maskesi
 • Salatalık
 • Limon maskesi

Ayrıca Uzakdoğu ülkeleri Japonya ve Güney Kore’de yaygın olarak cilt kırışıkları ve yanak sarkmalarına karşı Salyangozu ciltte bekletmek suretiyle istifade edilmektedir. Şimdi ise Suna Dumankaya’nın yanak Sarkmasına karşın önerilerini sizlerle paylaşmaya geldi.

Yaşa bağlı olarak elastikiyetini kaybeden cilt sarkmaya başlar. Yanaklarınızın sarkması çene bölümünde çiziklere neden olur ve sarkan yanaklar sizi inanın daha yaşlı gösterir. Yanaklarınızın sarktığını düşünüyorsanız işte çözümü.

Yanak Sarkması Suna Dumankaya Doğal Maske

Yanak Sarkması Suna Dumankaya Doğal Maske

Malzemeler

 • 1 tatlı kaşığı yaş maya
 • 1 çay kaşığı taze sıkılmış ayva suyu
 • 1 çay kaşığı doğal bal

Hazırlanışı

1 tatlı kaşığı yaş maya, 1 çay kaşığı taze sıkılmış ayva suyu ve 1 çay kaşığı doğal balı bir kap içerisinde krem kıvamını alıncaya dek karıştırıyoruz. Bir kap içerisinde krem kıvamını alıncaya kadar karıştırdığımız yaş maya, doğal bal ve ayva suyu karışımı yüzümüze sürerek maske olarak uyguluyoruz. Takribi 20 dakika süre boyunca bu karışımı yüzümüzde bekletiyoruz. Yanaklarımız iyiden iyiye gerildikten sonra yıkama işlemine geçebiliriz. Bu gerilme minerallerin cildimize tesir ettiğinin göstergesi olmaktadır. Yüzümüzü yıkamamızın ardından cilt tipinize uygun krem sürün. Bu formülü haftada iki kez uygulamanız gerekiyor. Yanak Sarkması Suna Dumankaya sayesinde daha canlı, gergin ve sıkı yanaklara sahip olacaksınız.

Suna Dumankaya Göz Kapağı Sarkmasına Bitkisel Çözüm adlı yazımızı da okumanızı öneririz. Güzellik uzmanı Suna Dumankaya yanak sarkması ve göz kapağı sarkması için bizlere altın değerinde bilgiler vermekte.

Bir önceki yazımız olan Cildi Parlak Gösteren Maske Suna Dumankaya başlıklı makalemizde cildi parlak gösteren maske ve cildi parlak gösteren maske suna dumankaya hakkında bilgiler verilmektedir.

Önceki İçerikSuna Dumankaya Göğüs Büyütme Doğal Kürü
Sonraki İçerikEn İyi Epilasyon Aleti Markaları ve Çeşitleri

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.