Çinko Oksit Maskesi

20
çinko oksit maskesi

Çinko Oksit Maskesi ile Pürüzsüz Bir Cilt

Özellikle kadınlar, güzel ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanın hayalini kurmaktadırlar. Tabii ki baştan aşağı cildini yenilemek isteyen kişiler, güzellik uzmanlarını kapı kapı dolaşmakta ve ciddi paralar harcamaktadırlar. Tabii ki bu durum, kadınların maddi açıdan zarar yaşamalarına sebep olmakta ve istedikleri sonucu çok pahalı biçimde elde etmelerine sebebiyet vermektedir. Hatta güzellik uzmanlarından bıkan ve yeteri kadar sonuç alamadığını düşünen kişiler, hemen ardından plastik cerrahiye yönelmektedirler. Bizler ise sizlere bugün çinko oksit maskesi mucizesini anlatacağız.

Tabii ki cilt bakımı yaparak güzelleşmek ve istenilen cilde sahip olmak mümkündür. Ancak doğru güzellik yönergelerinin izlenmesi ve cilde uygun ürünlerin kullanılması gerekmektedir. Hatta kadınlar hiç evden çıkmadan kendi hazırlayacakları çinko oksit maskesi ile ciltlerini pürüzsüz hale getirebilmekte, ışıl ışıl parlayan bir yüze sahip olabilmektedirler.

Bilhassa sivilcenin fazla olduğu ciltlerde güvenle kullanılan ve etkili sonuç veren çinko oksit içerikli maskeler, tüm cilt tiplerinde faydalı olabilmektedir. Birçok ülkede kadınların güzellik sırrı olarak ifade edilen çinko oksit maskelerini sadece yüz bölgesine değil, vücudun diğer bölgelerine de uygulamak mümkündür. Ayrıca sırt, kol ve göğüs bölgesinde oluşan sivilcelerin iyileşmesi için de bu tedavi uygulanabilmektedir.

Çinko Oksit Maskesi Nedir?

Çinko Oksit Maskesi Nedir?

Bilindiği üzere ülkemizde eczanelerde çinko oksit içeren kremler satılmaktadır. Bu kremler, özellikle bazı yağlar ile karıştırıldığı zaman çok ciddi sonuçlar verebilmekte ve güzellik sırrı olarak kullanılabilmektedir. Tabii ki çinko oksit maskesi uygulayarak cilt hatlarını gerginleştirmek, sivilcelerden kurtulmak ve bilhassa pürüzsüz bir yüze sahip olmak mümkündür.

Çinko oksit krem ile hazırlanan maske, düzenli olarak kullanılmalı ve mutlaka bir doktordan onay alınmalıdır. Bu sayede herhangi bir sorun ya da problem ortaya çıkmayacak. Kişiler istedikleri görünüme çok kolay biçimde sahip olacaklardır. Çok pahalı güzellik salonlarında da hemen hemen bu ürünlerin kullanıldığını söylemek gerekmektedir.

Çinko Oksit Maskesi Ne İşe Yarar?

Çinko Oksit Maskesi Ne İşe Yarar?

Çinko oksitli kremler daha çok pişik kremi olarak adlandırılmaktadırlar. Tabii ki eczacıların birçoğu bu ürünler hakkında bilgi sahibi oldukları için kadınlara istenilen kremleri vermektedirler. Bu bağlamda çinko oksit maskesi güvenle kullanılabilmekte ve çok rahat şekilde uygulanabilmektedir.

Şimdi gelelim Çinko oksit maskesinin ne işe yaradığına. Alınan sonuçlara göre çinko oksit kremle hazırlanan maskeler daha çok sivilceleri kurutmaktadır. Ayrıca gözenekleri açarak cildin daha parlak ve bebeksi görünümüne katkı sağlamaktadır.

Temel olarak çinko oksit kremli maske;

 • Sivilceleri kurutur.
 • Cilde beyazlık verir, renk dengesini sağlar.
 • Ciltteki yaraların hızlıca iyileşmesine katkıda bulunur.
 • Aknelerle mücadele eder.
 • Güneş lekelerinin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.
 • Kızarıklıkları geçirir, ciltteki kaşıntıları önler.
 • Cildin erken yaşlanmasını geciktirir.
 • Güneşin zararlı ışınlarından korur.

Gibi faydaları sebebiyle sıklıkla kullanılmaktadır. Tabii ki sadece çinko oksit içeren kremi alarak yüze uygulamaktan ziyade bazı yağlarla karışım hazırlamak, etki almak açısından son derece doğru bir hamle olacaktır. Haliyle çinko oksit maskesi nasıl hazırlanır kısmından tüm detayları görebilirsiniz.

Çinko Oksit Maskesi Nasıl Kullanılır?

Çinko Oksit Maskesi Nasıl Kullanılır?

Genel olarak dünyadaki kadınların güzellik sırrı olan çinko oksit maskesi artık ülkemizdeki kadınlar tarafından da sıklıkla kullanılmaktadır.

Tabii ki birçok kişi, bu maskenin nasıl uygulanacağını merak etmektedir. Malzemeler şu şekilde;

 • Çinko oksit içeren krem (daha çok pişik kremleri)
 • Kayısı yağı
 • Avokado yağı
 • Badem yağı

Öncelikle maske uygulanacak cilt, papatya çayı ile temizlenmelidir. Yani papatya çayı bir tonik olarak kullanılmalı ve ciltteki bütün kir arındırılmalıdır. 15 dakika bekledikten sonra çinko oksit içeren krem, kayısı yağı, avokado yağı ve badem yağından birer tatlı kaşığı alınarak iyice karıştırılmalıdır. Karışım macun kıvamına geldikten hemen sonra cilde yedirilmelidir.

Cilde uygulanan çinko oksit maskesi yaklaşık olarak 15 dakika ila 60 dakika arasında ciltte kalmalıdır. Karışım daha sonrasında soğuk suyla temizlenmeli, eğer çıkmıyorsa makyaj temizleme mendillerinden faydalanılmalıdır.

Çinko Oksit Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çinko Oksit Maskesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eczaneden alınan çinko oksit içerikli kremlerle hazırlanan maskede tabii ki dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

Çinko oksit maskesi uygulayacak olanlar;

 • Maskeyi ince bir tabaka halinde sürmelidirler.
 • Göz altına gelmemesine ve gözle temas etmemesine mutlaka dikkat edilmelidir.
 • 2 saatten fazla yüzde bekletilmemelidir.
 • Haftada 1 ya da ayda 1 sefer uygulanmalıdır.
 • Alerjinin olup olmadığı test edilmeden kullanılmamalıdır.

Özellikle alerji için ilk başta kolda ufak bir bölgeye karışım sürülmeli, 30 dakika beklenmeli ve eğer bir reaksiyon yoksa maske uygulanmalıdır. Tabii ki maske yüzü germediği ve mimikleri engellemediği için herhangi bir sıkıntı ortaya çıkmayacaktır. Bu arada maske en az haftada 1 kez uygulanmalı, her gün yüze tatbik edilmemelidir. 

Genellikle güzellik merkezlerinde bu tür karışımlar cilde sürülmekte ve ciddi şekilde paralar alınmaktadır. Dolayısıyla bu ücretleri karşılayamayan kadınlar kendileri evde karışım hazırlayarak ciltlerini pürüzsüz ve istedikleri duruma getirebilmektedirler. Sonuç olarak çinko oksit maskesini kimler uygulayabilir dendiği zaman hem güzellik uzmanları hem de evinizde kendiniz uygulayabilirsiniz demek istiyoruz.

Çinko Oksitin Faydaları

Kadınların en çok merak ettikleri şey, çinko oksit maskesiyle ciddi manada yüzlerine katkı sağlayıp sağlamayacağıdır. Tabii ki düzenli kullanım ve doğru karışımla etkili sonuç almak mümkündür.

Eğer;

 • Maskeyi düzenli olarak uygular,
 • Doğru karışımı yapar,
 • Cildinize özen gösterir,
 • Uygun sürelerde maskeyi bekletirseniz sonuç alabilirsiniz.

Genellikle dünyadaki kadınların güzellik formülü olarak adlandırılan çinko oksit içerikli kremlerle hazırlanan maske, artık ünlüler sayesinde Türkiye’de de sıklıkla tatbik edilir hale gelmiştir. Bu bağlamda bakıldığında siz de istediğiniz etkiyi çok rahat biçimde alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Şems Aslan Maya Maskesi başlıklı makalemizde maya maskesi, şems arslan ve şems arslan maya maskesi hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.