Feridun Kunak Basen Eritme Kürü

19
feridun kunak basen eritme kürü

Feridun Kunak Basen Eritme Kürü

Basen bölgesi yağlanması genel olarak genetik olarak vücuttaki yağ hücrelerinin yoğun oranda bulunmasından dolayı kaynaklanmaktadır. Yağ bilindiği gibi sınırsız büyüme özelliğine sahiptir. Basen bölgesi yağları karın yağlarına göre daha zor yağlardan meydana gelmektedir ve kilo verirken çok sabırlı olunması söylenir. Hareketsiz kalma ve yanlış beslenme sonucu vücudun alt tarafında toplanan yağlardan kurtulmak için çok özel bir diyete ihtiyaç duyulmaktadır. Basen eritme diyeti yanı sıra, Feridun Kunak basen eritme kürü sayesinde de istediğiniz görüntüye kısa süre içerisinde ulaşmanız söz konusu olabilmektedir.

basenlerde oluşan yağlanmanın nedenleri

Basenlerde Oluşan Yağlanmanın Nedenleri

Eğer kişi taşıdığı genlerden dolayı, genetik olan gelen büyük basenlere sahipse, beslenme ve sporla bu basenin yok edilmesi kişi tarafından son derece zor olacaktır. Bu süreçte daha da genişlemeye meyilli olan bu tür basenin düzenli ve programlı beslenme meyve sebze, protein içeren besinler, bol su tüketimi ve de hareketli hayat ile önüne geçilmesi gerekebilmektedir. Ayrıca özellikle pantolon giyildiğinde rahatsızlık uyandıran fazla basen görüntüsü, düzenli bir yaşam ile alışılmış duruma gelecektir.

Basenlerde genişleme meydana gelmesinin bir diğer önemli nedeni hareketsiz kalmak ve spor yapmamaktır. Kadınlardaki bu sorunun olmasındaki en önemli neden düzensiz beslenmektir. Doktorlar yıllardan beri düzenli beslenmenin önemini çıktıkları her platformda üstüne basa basa anlatmaktadır. Bu sebepten dolayı düzensiz beslenme yapan kadınlar basen bölgesinde son derece büyük kistler meydana gelir. Bunun için düzenli beslenme konusunda binlerce yazılı makale bulunmaktadır. Yağsız ve sıkı bir basene ancak ve ancak yağsız ve sağlıklı besinler tüketilerek ulaşılmaktadır. Basen çevresi geniş olanlarda östrojen dengesizliğinde oluşabilir. Östrojen büyük ölçüde yumurtalıklardan az miktarda da yağ hücrelerinden salgılanan kadınlık hormonu olarak bilinmektedir. Bu duruma adet düzensizliği de çoğu zaman eşlik edebilmektedir.

Özet olarak basenlerinizden ve kalçalarınızdan kurtulmanın ilk yolu onları düzenli olarak çalıştırmakta geçmektedir. Bu yüzden spor salonuna gidin ve düzenli olarak idman programları uygulayın. Fakat gidemiyorsanız yokuş yukarı koşular, merdiven çıkma, evde çalışma gibi egzersizler uygulayarak kaslarınızı çalıştırın. Düzenli beslenin, sağlıksız yiyeceklerden mutlaka uzak durun. Kardiyo yapın ve fazlalık yağlarınızdan kurtulmak için bilimsel makalelerden yararlanın. Genetik olarak oluşan durumun önüne geçin ve bunun üstesinden gelin. Hormonlarınıza önem verin ve hatta bir kliniğe giderek hormon testi yapın.

Basen Eritme Diyeti Detayları

• Çok yağ içeren cips, çikolata vb. gibi gıdalardan uzak durun.

•Özelikle protein barındıran besinler tüketilmelidir.

• Günde en 2 liste su önerilmektedir.

• Taze zencefil çayı düzenli olarak tüketilmelidir.

• Tavuk, balık, peynir ve yoğurt gibi besinleri mutlaka düzenli tüketmeniz gerekmektedir.

• Her gün mutlaka 1 saat yürüyüş ya da koşu yapın, yani 4 dakika koşu 4 dakika yürüme şeklinde program ayarlayın.

• Salata ve sebze yemeklerini beslenme programınıza dahil olsun.

yoğurt kürü tarifi

Yoğurt Kürü Tarifi

Birçok doktor tarafından önerilen bir kür tarifini sizlere sunmak istiyoruz. Yoğurt kürü tarifi ile istenmeyen basenlerinizden kalıcı olarak kurtulabilecek ve istediğiniz görünüme sahip olabileceksiniz. Gerekli tüm malzemeleri aktardan ya da büyük marketlerden temin edebilirsiniz.

Malzemeler

-1 çay kaşığı toz zerdeçal

-1 çay kaşığı toz tarçın

-1 çay kaşığı toz zencefil

-4 yemek kaşığı tam yağlı yoğurt

Nasıl Hazırlanır?

-Tüm malzemeleri büyük bir kase içerisinde karıştırın.

-Akşam yemeğinden 2 saat önce tüketin.

-Uyuyana kadar 3-4 bardak suyu için fakat yudum yudum uygulayın.

Yoğurt kürü haftada sadece 2 kez uygulanmalıdır. Yoğurt kürünü akşamları yapmanızdan dolayı, sabahları da maydanoz kürünü önerebiliriz. Maydanoz kürü ile daha güçlü bir diyet programı da yapmış olacaksınız.

kimyon çayı ve faydaları

Kimyon Çayı ve Faydaları

Basen ve kalça eritmek için maydanoz kürü, yoğurt kürü ile devam ederken aynı zamanda kimyon çayını da sizlere önerebiliriz. İkindi vakti ara öğünü için kimyon çayı uygundur. Böylece diyet programınız daha da şekillenmiş olur. Kimyon çayının ayrıca insan sağlığına pek çok faydası bulunmaktadır.

Malzemeler:

-1 tatlı kaşığı tane kimyon

-1 su bardağı sıcak su

Hazırlanışı:

-Sıcak su ve tane kimyonu cezveye koyun.

-Güzelce kaynatın ve ocaktan alın.

-Ilınması için bekleyin ve süzün.

Kimyon çayı, hem iştahı dengeye koyar ve yağ yakımını hızlandırır. Bu üç kürü düzenli olarak kullanırsanız, basen ve kalça eritme için son derece büyük bir adım atmış olacaksınız. Yazımızın en başında, mutlaka spor yapmanız gerektiğini söylemiştik.

feridun kunak kimdir

Feridun Kunak Kimdir?

Feridun Kunak, 1950 yılında Ankara‘da dünyaya gelmiştir. Aslen Kırım Türklerinden olan ailesi Eskişehir‘den Ankara’ya gelip yerleşmiştir. Ankara’da Kaleiçi, Cebeci, Aydınlıkevler’de hayatını sürdürmüştür. Küçük yaşlarından itibaren kendisini doktor olarak gören ve hayatında istediği tek hedef olan doktorluk mesleğine emin adımlarla ilerleyen Feridun Kunak, başarılı eğitim hayatı sayesinde de hedeflerine çok kısa zaman içerisinde ulaşmıştır.

Lise yıllarına kadar Ankara şehrinde yaşadıktan sonra, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi bölümünü kazandı ve buradan 1976 yılında mezun oldu ve hayali olan doktorluk mesleğine başlangıç yaptı. Sonrasında ise profesyonel kariyerine hızlı bir şekilde giriş yaparak kendisini Türk sağlık dünyasına tanıttı. Doktor Feridun Kunak, tüm bayanlara çok kaliteli kürler ve tarifler öneriyor. Son çıktığı programda basen eritme kürü hakkında bilgi veren Kunak, aşağıda yazılmış olan kürü tüm kadınlara öneriyor.

Basen Eritme Kürü

Basen eritmek için kür uygulayanların sıklıkla başvurduğu bir tarif veriyoruz. Bu tarif ile beraber basen bölgesindeki yağları ortadan kaldırabilirsiniz.

Kahveli bacak eritme kürü için gerekli malzemeler:

-Türk kahvesi

-Zeytinyağı

-Portakal yağı

-Deniz tuzu

-Aspirin

Kalça Basen Eritme Kürü Nasıl Yapılır?

Kalça basen eritme kürü yapmak için öncelikle portakal ve zeytin yağı harici tüm besinleri bir kaba koyun ve karıştırın. 1 saat kadar karışımın reaksiyona girmesini bekleyin. Daha sonra zeytinyağı ve portakal yağını da ekleyin. Elde ettiğiniz karışımı bacak ve basen bölgesine güzelce yedirin. Streç filmle sıkıca sarın ve bu halde yaklaşık olarak 50 dakika boyunca bekleyin. Daha sonra soğuk bol suyla durulmasını yapın. Bu işlemi haftada her gün uygulamanızı önermekteyiz. Düzenli uygulamanız durumunda istenmeyen basenleri tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Basen eritmek için kürlerde ekleme yapabileceğiniz besin listesi;

-Marul

-Salatalık

-Kereviz

-Brokoli

-Brüksel lahanası

-Karnıbahar

-Ispanak

-Beyaz lahana

basen eriten yağlar

Basen Eriten Yağlar

Basen eriten yağları iki farklı şekilde ele almak istiyoruz. Birincisi beslenmede hangi yağları yiyerek basen ve bacak eritme kürü etkisini güzel bir şekilde gösterebilir. İkincisi ise basen ve bacak eritme kürü için kullanılacak diğer yağlar nelerdir.

Beslenmede Basen Eriten Yağlar Nelerdir?

-Avokado yağı

-Tereyağı

-Zeytinyağı

-Hindistancevizi yağı

Yağ yemekten korkmayın çünkü hem düşük karbonhidrat barındıran hem de düşük yağlı yapmayı denemek mutlaka önerilmektedir. Kullanılacak en iyi yağ, hindistancevizi yağıdır. Orta zincir trigliseritler olarak da adlandırılan yağlar açısından son derece zengindir diyebiliriz. Bu yağlar diğerlerinden daha uygundur ve metabolizmayı hafifletme etkisine sahiptir. Vermiş olduğumuz Feridun Kunak basen eritme kürü sayesinde sizlerde kolayca basen bölgenizdeki yağlardan kurtulabileceksiniz. Dilerseniz buradan diş taşı temizliğiniz için vermiş olduğumuz habere ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Çinko Oksit Maskesi başlıklı makalemizde çinko oksit ve çinko oksit maskesi hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.