Şems Aslan Maya Maskesi

26
şems arslan maya maskesi

Şems Aslan Maya Maskesi

Son zamanlarda televizyon ekranlarında sıklıkla gördüğümüz uzmanlardan biri olan Şems Aslan, verdiği işe yarar cilt maskesi tarifleriyle dikkatleri üzerine topluyor. Şems Aslan maya maskesi, evde 5 dakika içerisinde hazırlanabilmesi ve gerçekten de işe yaramasıyla çoğu insan tarafından yararlı olarak nitelendiriliyor. Aslen kimya mühendisi olan Şems Aslan, hazırladığı cilt ürünleriyle çok sayıda insanın takibini ve ilgisini kazandı. Maskenin içeriğinde çeşitli vitaminler ve mineraller dışında herhangi bir kimyasal madde bulunmuyor. Tamamen doğal ürünlerden elde edilen bu karışım, yüze belirli aralıklarla uygulanıyor. Şems Aslan maya maskesi, içeriğindeki malzemelerin ucuz ve kolay bulunabilir olması sebebiyle de kolayca hazırlanabiliyor. Ünlü kimyager, bu maskenin doğru ve düzenli uygulandığı takdirde, uygulayıcının 5 yaş genç gözükeceğini iddia ediyor. Yani dört malzemeyle beş dakikada hazırlanan bu maske, beş dakika boyunca uygulandığında, beş yaş gençleştiriyor.

Porselen Bir Cilt Maya Maskesinden Geçiyor

Porselen Bir Cilt Maya Maskesinden Geçiyor

İçeriği ve hazırlanışı Şems Aslan tarafından açıklanan yüz maskesi, yüzdeki kırışıklıklara, pürüzlere, sivilce ve lekelere iyi geliyor. 5 yaş gençleştiren maya maskesi olarak da bilinen bu karışımda, hemen hemen her evde bulunan malzemeler katılıyor. Bu sebeple ucuz ve kolay hazırlanan Şems Aslan maya maskesi, aynı zamanda cilde kolay bir şekilde uygulanabiliyor. Maskeyi hazırlamak veya uygulamak için herhangi bir uzmanlık gerekmiyor. Herkesin mutfağında bulunabilen malzemelerden oluşturulan bu maske, yüzde gözle görülür olumlu sonuçlar ortaya çıkarıyor. Üstelik 5 yaş gençleştiren maya maskesi ile ilgili yan etkinin olmadığı belirtiliyor. Bilindiği gibi yüz bölgesinde ortaya çıkan izler, lekeler, sivilce ve aknelerin giderilmesi için çok sayıda kimyasal içerikli kremler bulunuyor. Bu maskenin onlardan farkı hem tamamen doğal olması hem yan etkisinin olmaması hem de ucuz olmasıdır. Üstelik maskeyi herkes kendi kendine uygulayabiliyor. Maskenin toplam maliyeti ide 5 lirayı geçmiyor.

Gençleştiren Maya Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Gençleştiren Maya Maskesi Nasıl Hazırlanır?

İçeriği kolay bulunabilen malzemelerden oluşan maske, hazırlamasının kolay olması sebebiyle de oldukça yararlı. Şems Aslan maya maskesi içeriğinde, mutfaklarımızda her an bulunan malzemeler kullanılıyor. Bu malzemelerin her an bulunabilmesi yanı sıra, son derece uygun fiyatlı ürünler olduğunu da belirtmek gerekiyor. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, maske uygulanmadan önce yüzün temiz ve kuru olduğundan emin olmaktır. Bunun için de öncesinde yüzün söylenen şekilde silinmesi ve kurulanması gerekiyor. Maskeyi yağlı, kirli veya ıslak cilde uygulamamak gerekiyor. Aksi halde uygulama herhangi bir işe yaramıyor.

Kullanılacak Malzemeler:

  • Bir yemek kaşığı limon suyu
  • Bir su bardağı buz
  • Yarım çay bardağı içme suyu
  • Bir paket yaş maya

Evde herkesin kolayca hazırlayabileceği 5 yaş gençleştiren maya maskesi sayesinde, özellikle yüzde ortaya çıkan olumsuzluklar kısa sürede ortadan kaldırılıyor. Maskeyi uygulamadan önce yüzün temiz olması gerekiyor. Bunun için de maskeden önce yüzün limonlu su ile iyice silinmesi ve kurulanması gerekiyor. Bu temizlik işleminden sonra Şems Arslan maya maskesi uygulanmaya başlanıyor.

Şems Aslan Maya Maskesi Nasıl Uygulanır?

Maya maskesini kullanmadan önce, uygulanacak cildin temizlenmesi gerekiyor. Bunun için, bir çorba kaşığı limon suyunu biraz sulandırarak yüzü silmek gerekiyor. Silme işleminden sonra temiz bir havlu veya peçeteyle yüzün kurulanması gerekli. Bir paket yaş maya yarım çay bardağı su ile iyice ezilerek macun kıvamına getirilir. Bunu yaparken maya ile metal aletlerin temasından kaçınmanız gerekiyor. Elinizle veya tahta bir kaşıkla macun haline getirilen yaş maya, uygulanacak bölgeye sürülüyor. Şems Arslan maya maskesi genellikle yüz ve boyun bölgesine uygulanıyor. Bu bölgelere uygulanan maske, 5 dakika sonra yüzde bekletiliyor. Maskeyi yüze uygulamak için sıcak suda ıslatılmış temiz bir havlu kullanılabilir. Havlu karışıma konulup yüze uygulandığında, istenilen bölgeye yedirilebiliyor. Bu uygulamayı birkaç tekrardan sonra, 5 dakika geçtiğinde sonlandırıyorsunuz. Maske yüzden temizlendikte sonra, buz ile yüz siliniyor. Son olarak da saf sızma zeytinyağı veya susam yağı ile cilt nemlendiriliyor. Böylece dileyen herkes bu kadar kolay bir şekilde 5 yaş gençleştiren maya maskesi mucizesinden yararlanabiliyor.

Şems Arslan Maya Maskesi Cilde Nasıl Etki Eder?

Şems Aslan Maya Maskesi Cilde Nasıl Etki Eder?

Ekranlarda canlı bir şekilde maskesini hazırlayan ve uygulayan Şems Aslan, bu uygulamanın sorunlu cilde olan olumlu etkisini ekran başındakilerle paylaşmıştı. Herhangi bir şekilde ücret talep etmeden tüm izleyicileriyle her aşamasını anlatan Aslan, maskenin testini de ekranda canlı olarak yapmış oldu. Şems Aslan maya maskesi, ciltte, özellikle yüz bölgesi ve boyun bölgesinde oluşan cilt sorunları, lekeler, sivilce ve akneler, çizgiler konusunda son derece işe yarıyor. Maskenin tanıtıldığı günden bu yana da internette en çok aranan doğal cilt ürünlerinden biri olmayı başarıyor. Maskenin kolay hazırlanması, kullanılan ürünlerin ucuz ve kolay bulunabilir olması gibi sebepler de ürüne olan yoğun ilgiyi açıklamaya yetiyor. 5 yaş gençleştiren maya maskesi 5 dakika gibi kısa bir sürede hazır hale getiriliyor. Yine aynı kısa sürelerde cilde uygulanıyor. Üstelik olumlu sonuçları da çok kısa sürelerde gözlemleniyor.

Evde Gençleştiren Maya Maskesi Hazırlama

Dileyen herkesin evinde dakikalar içerisinde hazırlayabileceği bu cilt ürünü, en az pahalı cilt kremleri kadar işe yarıyor. Belki de birçok kremden daha yararlı olan Şems Arslan maya maskesi, herhangi bir zararlı kimyasal madde içermemesi sebebiyle de daha olumlu sonuçlar ortaya çıkarıyor. Maskeyi hazırlamak isteyenler için verdiğimiz tarif uygulandığında, cilde uygulanan maske sonrasında ciltte değişim gözlemleniyor. İçeriğin etken maddeleri sadece vitamin ve minerallerden oluşması sebebiyle de herhangi bir olumsuz yan etkiden söz etmek mümkün olmuyor.

Bir önceki yazımız olan Karanfille Kaş Boyama başlıklı makalemizde karanfille kaş boyama ve suna dumankaya hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.