Fondöten Önerileri

325
fondöten önerileri

Fondöten Önerileri

Cildinizin profesyonel makyaj görüntüsü çizmesi için kullandığınız fondöten oldukça önemlidir. Aydınlatıcı şeklinde, mat ve ince yapılı fondötenler olmak üzere piyasa da farklı özelliklere sahip fondötenleri bulmak çokta zor olmuyor. Makyaj denince ne yazık ki fondötenden bir türlü vazgeçemiyoruz. Çünkü fondöten, cildin tek renge dönüşmesine yardımcı oluyor. Fakat bu tarz fondöten kullanmak istiyorsanız cilt rengine uygun olmasına mutlaka dikkat etmeniz gerekecektir. En iyi fondötenin hangisi olduğunu bilmeli ve mutlaka günlük hayatınızda onu kullanmaya başlamalısınız.

Mat Fondöten Kullanımı

Mat fondötenler de pek çok bayan tarafından tercih sebebi olarak karşımıza çıkıyor. Eğer ki yağlı bir cildiniz varsa bu fondötene başvurmanız doğru bir seçim olacaktır. Cildinizin daha güzel ve kusursuz şekilde görünmesine yardımcı olur. Mat fondötenler arasında en iyilerinden birisi olarak Maybeline çıkıyor. Kadınlar artık bu markadan vazgeçemiyor. Çünkü cildin kusursuz şekilde görünmesini sağlıyor. Özellikleri gözeneklerin azaltılmasında yardımcı bir ürün olmayı başarıyor. Sonuç olarak ise ortaya pürüzsüz bir cilt çıkmaya başladı. Cildinizde fondöteni gösterecek bir aydınlatma görmek istemiyorsanız mutlaka mat olan fondöteni kullanabilirsiniz. Gün boyu cildinizin parlamada mat şekilde durmasına yardımcı oluyor.

Cildiniz çok fazla yağlıysa ve gün boyu parlamasını istemiyorsanız diğer bir yöntem de transparan bir pudrayla sabitlemeniz yüzünüzün çok fazla parlamasını durdurmaya yardımcı olacaktır. Fakat burada izlemeniz gereken yol ise fondöteni sürmeden önce ilk olarak bazı cildinize sürmeniz olacaktır.

Yüksek Kapatıcı Özellikli Fondöten

Cildinizde sivilce, güneş lekeleri ve ben gibi rahatsız edecek şeyler varsa yüksek kapatıcı özelliğine sahip fondöteni kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu sayede cildinizin daha güzel şekilde görünmesini sağlamış olursunuz. Lancôme Teint Idole Ultra Wear, yüksek kapatıcı özelliğine sahip fondötenlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Bakıldığında piyasa da en sık tercih edilen fondötenlerden biri olma özelliğine sahiptir.

Fresh Görünümlü Fondöten

Tamamen fresh bir görüntü çizmek isteyebilirsiniz. Hem fresh hem de canlı cilt makyajları son zamanlarda trend haline gelmeye başlamıştır. Böylece cildinizin taze bir görünüme dönüşmesini sağlamış olacaksınız. Bu tarz fondötenleri de deneyeyip tercih edebilirsiniz. Bu sayede makyaj yaparken bir farklılık elde etmiş olursunuz. Özellikle sıcak havalarda yoğun kapatıcı özelliğine sahip fondötenler çokta tercih edilmiyor. Sıcak havaların olduğu dönemde daha fresh fondötenleri kullanmanız daha iyi olacak. Aydınlık bitişli fondötenler, cildinizin daha doğal görünmesini sağlayacaktır.

Föndoten Seçimi Sırasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Fondöten seçimi oldukça önemli konudur. Yapılan hatalar cildimizin daha çok bozulmasına neden olabilir. Bu yüzden cilt yapısına uygun olan fondöten seçmeye dikkat ediniz. Çünkü yanlış fondöten seçildiği zaman hem cildiniz bozulacağı gibi hem de makyajınızın kaliteli durmasını engellemeye neden olacaktır. Fondöten seçerken en çok dikkat edilmesi gereken fondötenin kaliteli olmasıdır. Mutlaka bilindik markaların ürünlerini kullanmanız gerekir.

Bir önceki yazımız olan En İyi Kapatıcı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.