Sivilce Nasıl Geçer 1 Günde Evde

405
sivilce nasıl geçer 1 günde evde

Sivilce Nasıl Geçer 1 Günde Evde

Ergenlik dönemiyle birlikte sivilce oluşumu daha fazla ortaya çıkar. Cildin kusurlu hale gelmesine neden oluyor. Sivilcelerin iz bıraktığı durumlarda olabiliyor. Ciltte istenmeyen leke meydana geliyor. En sık karşılaşılan cilt sorunlarından biri olarak sivilce olduğu biliniyor. Stres, yanlış beslenme ve sigara tüketiminden kaynaklı olarak ciltte sivilcelenme hali meydana gelebilir. Bu sebepten dolayı mutlaka yeme ve içme alışkanlıklarının da kontrol altında tutulması gerekir. Doğru ve sağlıklı beslenme yollarına başvurulmalıdır. Sivilcelerden kurtulmak adına kökten yok edemesek de görünmemesi adına kapatıcılara başvurduğumuz dönemler olabiliyor. Fakat bu tarz kapatıcıların içerisinde de yağ oranı fazla olduğundan dolayı ciltte daha çok sivilcelerin çoğalmasına neden olabiliyor. Sivilce nasıl geçer 1 günde evde diye merak edenler için işte ayrıntıları.

Bazen enfeksiyon sebebiyle ciltte sivilce ve izler meydana gelebiliyor. Sivilce kızarıklığı da çok sık rastlanılan görüntülerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Sivilce kızarıklığı içinde enfeksiyonel bir durumun olduğunu söyleyebiliriz.

Evde Sivilceyi Bir Günde Yok Etme Yöntemi

Kızarıklık ve iltihap oluşumunu yok etmek adına en iyi yollardan birisi de pamuğun içerisine bir küp buz koymak olacaktır. Sivilce kızarıklığının olduğu bölgeye güzelce tutabilirsiniz. Fakat bu yola başvururken çok bastırmamak gerekiyor. Bu konuda vatandaşlarımızın daha dikkatli olmasını tavsiye ediyoruz. Çok fazla üzerine doğru bir baskı yaparsanız enfeksiyon yayılarak çevreye yayılma durumu söz konusu olacaktır. Soğuk kompresin en güzel yanlarından birisi kan dolaşımını hızlandırıyor olmasıdır. Kan dolaşımının hızlanmasıyla birlikte şişlik ve kızarıklık ortadan kalkmış olacaktır.

Sivilce İçin Karbonat Kullanmak

Sivilce için karbonat kullananlar oldukça fazladır. Çünkü karbonatın sivilce üzerinde etkili olduğu biliniyor. Eğer sizlerde bilmiyorsanız bu yolu denemeniz yeterli olacaktır. Sivilce oluşumuna neden olan ölü hücrelerin yok edilmesine yardımcı oluyor. Büyük sivilcelerde de kurutucu bir etkiye sahip olmasından dolayı karbonat mutlak surette kullanılması gerekir. Fakat bazı insanlar karbonat kullanımını çok fazla abartabiliyor. Kullanım dozunu mutlaka dengede tutmanız gerekir. Çünkü ciltte tahriş oluşumu meydana gelebilir. Çok az diyebileceğimiz karbonatı ( 1-2 çay kaşığı yeterli) yarım su bardağına ekleyerek cildinize sürebilirsiniz. Tüm cilde sürmeyin. Yalnızca sivilcenin olduğu yere sürün. Bu sayede 1 g-ün içerisinde sivilcenin kuruduğunu fark etmeye başlayacaksınız.

Bal Maskesi

Sivilcelerden çok kısa süre içerisinde kurtulmak istiyorsanız bal maskesine başvurabilirsiniz. Bir günde sivilceyi geçirmeye yardımcı olur.  Çünkü balın mikropları yok eden etkili bir özelliği vardır. Doğal olarak sivilcelerinde anında yok olmasını sağlar. Balın içerisinde besleyici çok mineral bulunuyor. Cildimizin ihtiyacı olan mineralleri sağlar. Bal maskesi için tek yapmanız gereken baldan bir kaşık alarak sivilcenin olduğu yere sürmektir. Sivilcenin üzerine sürdüğünüz balı iyice yedirmeniz gerekiyor. Bu sayede kısa süre içerisinde sivilcenin kuruduğunu görmüş olacaksınız. Eğer düzenli olarak bal maskesine devam ederseniz etkili şekilde işe yaradığını fark etmeye başlayacaksınız. Böylelikle sivilceden kurtulmak adına herhangi bir ilaç kullanımına başvurmanıza da gerek kalmayacak. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi de sivilceyi sıkmamanız olacaktır. Sivilceyi sıkarsanız çevresine yayılma ihtimali çok fazla olacaktır. Sıkmadan direk olarak bu tarifi uyguladığınız zaman işe yaradığından mutlu olacaksınız.

Diş Macununu Sivilce İçin Kullanmak

Dişlerimizi fırçalamak için kullanmış olduğumuz diş macunun sivilce içinde etkili bir yol olduğunu biliyor muydunuz? Anti-bakteriyel özelliğe sahip olduğundan dolayı sivilceleri yok etmek adına önemlidir. Sivilce üzerine diş macununu sürüp yattığınızda, sabah kalktığınız zaman sivilcenin olmadığını göreceksiniz. Çünkü diş macunu sivilce üzerinde anında kurutma etkisine sahiptir.

Bir önceki yazımız olan Fondöten Önerileri başlıklı makalemizde Fondöten Önerileri ve mat Fondöten Önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

3 YORUMLAR

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.