En İyi Valiz Markaları

16
En İyi Valiz Markaları

En İyi Valiz Markaları

Valiz seçme konusunda belirlenen kriterler arasında valizin boyutları ve kullanımının pratik olması yer almaktadır. Bu açıdan dikkat edildiğinde valizlerin ekonomik anlamda sizin bütçenize uygun olması da gerekmekte ve bu yönden en makul seviyede bir valiz bulmanız gerekmektedir. Seyahatlerde çok fazla kullanılan valizler eşyalarınızın toplu bir şekilde yanınızda bulunması açısından oldukça önemlidir. En iyi valiz markaları bu noktada çok büyük önem teşkil etmektedir.

Bu amaç doğrultusunda onların zarar görmeden valizin içinde yer alması yanınızda götüreceğiniz bu eşyaların kullanımının engellenmemesine neden olur. Tatillere giderken de çok fazla kullanılan valizler her seyahat için aynı amacı taşısa bile hepsinin özellikleri birbirinden farklıdır. Bu açıdan bir yere gittiğinizde orada ne kadar kalacağınız ve bununla beraber yanınızda ne kadar eşya götüreceğiniz valiz seçiminde etki eden hususlardır.  Birçok kişi seyahatlerde çok fazla kullandığı için valiz seçimine ve kullanımına titizlikle yaklaşmaktadır.

Valiz Çeşitleri Nelerdir?

Valiz Çeşitleri Nelerdir?

Bazı insanlar valizinde eşya taşımaktan ziyade gittikleri yerlerde de yeni eşyalar alabileceği ihtimalini göz önünde bulundurarak fazladan yanında valiz götürmektedir. Bu açıdan valizler sizin amaçlarınıza ve kullanım sıklığınıza göre farklı şekillerde yer alacaktır. Bazı valizler çok küçük olmasıyla beraber bazıları da oldukça büyük ya da orta boydadır.

Bu anlamda bakıldığında kendinize işe yarar ve özellikleriyle sizi tatmin etmeyi başaran valizler almanızda fayda vardır. Bunun yanında valiz seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan bir tanesi gideceğiniz yere uygun bir valiz götürmektir. Aksi takdirde valizlerinizi götürürken ortada farklı bir alanla karşılaşacaksanız hazırlıksız yakalanmamanızda fayda vardır. Örneğin gideceğiniz yer daha kısa bir tatile uygunsa ve orada alışveriş yapmayacaksanız kocaman bir valizle gitmeniz çok mantıklı olmayacaktır.

Bununla beraber kalitesiz dar bir valizin istediğiniz şekilde yerleştirme yapmaya mümkün olmadığını unutmamak gerekir. Valizleriniz büyük, küçük ve orta boyutlarda ayrı ayrı bulunursa her gideceğiniz yere göre onu yanınızda götürürsünüz ve uygun boyutta olanı kullanarak eşyalarınızı saklamayı başarırsınız.

Valizler hem eşyalarınızın kirlenmemesi hem de derli toplu durması açısından oldukça önemli yapılardır. Bu anlamda bakıldığında valizlerinizi kaybetmemek ve onların güvenliğini sağlamak da oldukça önemli görevleriniz arasında yer almalıdır. Valizleriniz eğer bu üç boyutta ayrı şekillerde bulunursa gittiğiniz yere göre onu yanınıza alırsınız ve bu şekilde daha rahat yolculuklar gerçekleştirmiş olursunuz. Bu anlamda bakıldığında özellikle kısa tatiller yapacaksanız küçük ya da orta valizinizi eğer uzun tatiller ya da uzak bir yere gidecekseniz büyük valizlerinizi götürmeniz daha doğru olacaktır. Bu amaçla valizlerinizi daha uygun bir biçimde yanınızda taşımanızda fayda olduğunu unutmamak gerekecektir.

Valiz Hazırlanırken Nelere dikkat Edilmelidir?

Gittiğiniz yere yanınızda götürmüş olduğunuz eşyaların sayısı ve büyüklüğüyle yakından ilgili olan valiz boyutluğu çeşitlilik göstermektedir. Valiz hazırlamak özellikle tatillere giderken, üniversite öğrencilerinin evden ayrılırken ya da üniversite için kaldığı yerden ayrılırken sene içerisinde birkaç kez yapmak zorunda kaldığı eylemler arasında yer almaktadır.

Kişiler özellikle valiz hazırlarken bazı özelliklere dikkat etmeli ve bu özellikleri dolayısıyla da valizlerini verimli bir şekilde değerlendirmeliler. Aksi halde bu alanlar daha küçük bir yapıda olup ve valizlerin hazırlanması uzun sürebilir. Eşyalarınızın daha kolay bir şekilde yerleştirilmesi ve valiz alanı konusunda sıkıntı yaşamamanız için bir araştırma yapmanız ve valizlerin en doğru şekilde nasıl yerleştirileceğini öğrenmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde birçok eşyanız varsa bunları doğru bir biçimde sığdırmayı başarmanız çok mümkün olmayan bir durum olarak karşınıza çıkacaktır.

Özellikle valiz hazırlama konusunda pek çok kişi valizin de hazırlamak kadar önemli olduğunu unutmaktadır. Valizin kalitesi ve sahip olduğu özellikler aslında onun hazırlanması kadar uygun olmalı ve onunla eşdeğer şekilde bulunmalıdır. Kalitesiz bir valiz ve içinin genişliği çok makul olmayan bir valiz ne kadar düzenli bir şekilde yerleştirme yaparsanız yapın mükemmel vaziyette bulunmayacaktır.

Valiz hazırlama konusunda pek çok kişi yanlış davranmakta ve valizlerin kalitesini bu anlamda göz ardı etmektedir oysaki bu durum çok yanlıştır. Doğru valiz hazırlama kadar doğru valiz seçimi de oldukça önemli olup kişilerin bu konuda daha özenli davranması onların rahat bir yolculuk ve alışveriş süreci yaşaması açısından oldukça önemlidir.

Doğru Valiz Hazırlama Önerileri Nelerdir

Doğru Valiz Hazırlama Önerileri Nelerdir?

  1. Çok hantal olmayan ve kendiliğinden hafif olan valizleri tercih etmeye çalışın.
  2. Seyahat ederken uçak kullanacaksanız yanınızda bulunmaması gereken eşyalar hakkında doğru bilgiler edinin. Aksi halde valizleri tekrar açmak gibi işlemler size hem vakit kaybettirir hem de valiz düzeninizin bulunmasına neden olur.
  3. Valizinizi hazırlamaya başlamadan önce mutlaka kafanızda bir planlama oluşturun ve elinizden geldiği kadar bu planlamanın dışına çıkmamaya çalışın. Neleri yanınızda götüreceğinizi ve nelerin gerçekten lazım olduğunu iyi analiz edin. Aksi takdirde yoğun bir eşya kalabalığıyla karşı karşıya kalarak onları valize sığdırmakta güçlük çekerek panik olursunuz. Kullanmayacağınıza inandığınız eşyalarınızı yanınıza almaktan kaçının ve valizinizi gereksiz detaylarla doldurma alışkanlığınız varsa bunu bırakmaya çalışın.
  4. Valizlerde önemli eşyalarınızı bulundurmaktan ziyade daha makul eşyalarınızı bulundurmanızda fayda var. Örneğin her zaman lazım olabilecek kimlik gibi eşyalarınızı bir küçük çantada bulundurmak daha doğru olacaktır. Aksi takdirde bu tarz eşyalar her lazım olduğunda valizi açmanız hem oradaki eşyaların dizaynının bozulmasına neden olacak hem de zaman kaybına neden olarak boş yere kendinizi yormuş sayılacaksınız.
  5. Valizinize telefon numaranızı ya da bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Bunu yaparak valiziniz kaybolduğunda ya da başkasıyla karıştığında hangi valizin size ait olduğunu bulmak daha kolay bir hale gelecektir.

En İyi Valiz Markaları Listesi

Birçok kişi valizlerini yaptığı alışverişlerle doldurduğu için tatillere ya da başka seyahatlere gittiklerinde bu valizlerde boş alanlar bırakmalarında fayda vardır. Aksi halde alışveriş yaptıkları esnada bu valizlerin içerisinde boş alan bulmaları çok fazla mümkün olmayacaktır. İşte bu yüzden valiz hazırlarken kişiler daha dikkatli davranmalı ve valizlerinde kendilerine uygun bir kullanım alanı oluşturmalıdır. Yeni alınacak olan eşyalara da bu alan içerisinde boşluk bırakmak ve onların geleceği yerleri belirlemek önemlidir. Ayrıca sürekli olarak el altında bulunması gereken eşyaların valizde durmaması ve daha kolay bir alanda yer alması daha doğru bir karar olacaktır.

ÇÇS Parlak Polikarbon Büyük Boy Valiz

ÇÇS Parlak Polikarbon Büyük Boy Valiz

ÇÇS markasının bu modeli en çok tercih edilen valiz modellerindendir. Kendiliğinden şifresi bulunan bu valiz hem güvenlik hem konforu bir araya getirmektedir. Polikarbon maddeden yapılmış olduğu için hasara dayanıklı bir haldedir. Model hem kadınlar hem erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen bir unisex modeldir. Bu valizin piyasa fiyatı ise 359 TL civarında seyretmektedir.

North Case Orta Boy Valiz

North Case Orta Boy Valiz

En iyi valiz markaları listesinde bir diğer valiz markamız North Case olmaktadır. Birbirinden zarif ve şık modelleri ile herkesin gözdesi olan bu valiz markasına da talep oldukça fazla. Büyük zırhlı tekerlekleri sayesinde rahatça döndürme ve taşıma imkanı sunmaktadır. Bu valizin piyasa fiyatı ise 199 TL civarında seyretmektedir.

ÇÇS Kumaş Kabin Boy Valiz Markaları

ÇÇS Kumaş Kabin Boy Valiz

Diğer tüm modellerinde olduğu gibi ÇÇS’nin bu model valizinde de kendiliğinde güvenlik sistemi için kilit bulunmaktadır. İç mekanı oldukça zarif bir şekilde bölmelere ayrılmıştır. Tam 360 derece dönebilen 4 adet tekerleği valizi taşımanızı oldukça kolaylaştırmaktadır. Bu valizin piyasa fiyatı ise 289 TL civarında seyretmektedir.

Bir önceki yazımız olan En İyi Saç Kurutma Makinesi Markaları ve Çeşitleri başlıklı makalemizde en iyi saç kurutma makinesi hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.