En İyi Saç Kurutma Makinesi Markaları ve Çeşitleri

58
En İyi Saç Kurutma Makinesi

En İyi Saç Kurutma Makinesi

Gözümüze hitap eden ilk şey saçlarımızdır. Fiziksel görünümümüzü değiştirir. Özellikle duştan sonra saçlarımızın daha çabuk kurumasını sağlayan saç kurutma makineleri hepimizin tercih ettiği bir teknoloji harikasıdır. Saç kurutma makineleri; profesyonel ya da günlük, hız kademesi düşük ya da yüksek, ısı kademesi düşük ya da yüksek, hava filtreli ve iyon özellikli seçeneklere sahiptirler. Elbette günümüzde sayısız birçok saç kurutma makinesi var, ancak bütün saç kurutma makineleri aynı sonucu sunmayabiliyor. Saçların kurumasını sağlamak basit bir işlem gibi görünebilir ama büyük zararlara da yol açabilmektedir. Bunun en temel sebebi saç kurutma makinenizin kalitesinin ya da teknolojisinin yetersiz olmasıdır. Bizler de sizler için en iyi saç kurutma makinesi hangisi araştırdık.

Saç Kurutma Makinesi Avantaj ve Dezavantajları

Saç Kurutma Makinesi Avantaj ve Dezavantajları

En iyi saç kurutma makinesi için öncelikle avantajları ve dezavantajları neler olmaktadır bunu bilmek bizler için faydalı olacaktır.

Avantajları

  • Cinsiyet ve yaş ayrımı olmaksızın kullanılabilir.
  • Profesyonel makine tipi ile kuaför olmaksızın saçlarınızı şekillendirilebilirsiniz.
  • Hızlı bir şekilde saçlarınızı kurutabilirsiniz.
  • Kısa, uzun, ince telli, kalın telli gibi saç tiplerine göre ayarlanabilmektedir.
  • İyon özelliği ile saçlar ısıya karşı korunmaktadır.

Dezavantajları

  • Isıya tabi tutulduğu için saçlar yıpranabilir.

Saç Kurutma Makinası Modelleri Nelerdir?

Saç kurutma makineleri genel olarak profesyonel, ev tipi ve seyahat tipi saç kurutma makineleri olarak 3 ana türe ayrılmaktadır.

  • Seyahat tipi saç kurutma makinesi, profesyonel ve ev tipi saç kurutma makinelerine göre boyutları oldukça küçük ve bavula sığacak tiptedir. Motor gücü düşüktür. Bu yüzden çok detaylı bir kullanım gerçekleştirmek pek mümkün değildir. Farklı başlık seçenekleri bulunmaz. Genelde amacı saç şekillendirmeden ziyade saçı kurutmaktır.
  • Ev tipi saç kurutma makinesi ise kuaförlerde kullanılmaya çok uygun değildir. Genellikle günlük kullanıma uygun saç kurutma makineleridir. Motor gücü orta düzeydedir. Bu yüzden her türlü saç modelinde rahatlıkla saçı yakmadan kullanılabilmektedir. Farklı başlık seçenekleri ile saçı şekillendirmede yardımcı olur. Piyasadaki birçok ünlü markanın ev tipi saç kurutma makineleri bulunmaktadır.
  • Profesyonel saç kurutma makineleri genellikle kuaför gibi profesyonel olarak çalışılan iş yerlerinde kullanılmaktadır. Motor gücü çok kuvvetlidir. Art arda çok fazla kez kullanılabilir. Isındığı için kapanma gibi problemleri olmamaktadır. Boyutları ev tipi makinelerden daha büyük olabilir ancak yine de evde kullanmak için de bu çeşitten tercih edebilirsiniz. Farklı başlıkları sayesinde saçı şekillendirmeye hazır hale kolaylıkla getirebilir. Birçok rengi ve modeli bulunmaktadır.
Saç Kurutma Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Saç Kurutma Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Seçimlerimiz kendi ihtiyaçlarımız doğrultusunda şekil değiştirir. Genel olarak saç kurutma makinesi için alışveriş yaparken hem maddi hem sağlık hem de ergonomiklik yönleri değerlendirmeliyiz. Dikkat etmemiz gerekenler öncelikle kablosunun yeterince uzun olmasıdır. Bu sayede prizin aynaya uzak olduğu ortamlarda rahatlıkla saç kurutma makinesini kullanabilirsiniz. Motor gücünün yüksek olması hızlı bir şekilde saçı kurutmaya yardımcı olarak zamandan tasarruf sağlar ancak saçlarınızı yakmamaya da özen göstermelisiniz. Isı ayarının kademeli olması her saça uygun kullanımı sağlamaktadır. Aile için alıyorsanız bu özelliği saç kurutma makinenizi alırken göz önünde bulundurabilirsiniz. İyon enerjine sahip olursa saçın daha az yıpranmasına ve parlaklık kazanmasına olanak sağlar. Günümüz teknolojisi ve değişen piyasa şartları ve koşullarıyla birçok saç kurutma makinesi piyasaya da bulunmaktadır. Her bütçeye ve her koşula uygun bu saç kurutma makinelerini tercih ederken ihtiyaca yönelik tercih yapmak önemlidir.

En İyi Saç Kurutma Makinesi Listesi

Saç kurutma makinesi üreten ve piyasada rekabet etmekte olan birçok firma mevcut bulunmaktadır. Rekabetçi firmalar arasında Fakir, Rowenta, Arçelik, Philips, gibi birçok marka bulunmaktadır. Bu çeşitlilik sayesinde kullanıcı ihtiyacına yönelik ürünü daha kolay sağlayabilmektedir. Sizler için derlediğimiz en iyi saç kurutma makinesi listesi.

Philips HP8232 Saç Kurutma Makinesi

Philips HP8232

2200 W profesyonel makine güçlü bir hava akışı oluşturmaktadır. Bu sayede tüketiciye gücü ve hızı bir arada sunmaktadır. Saçı kurutma ve şekillendirme işlemini daha hızlı ve kolay hale getirir. Saçınızda oluşturmak istediğiniz modeli yapmak için gereken hıza ve ısıya kolayca ayarlayabilirsiniz. Altı farklı ayar, hassas ve özel şekillendirme için tam kontrol sağlamaktadır.

Arzum AR578 Hairstar

Arzum AR578 Hairstar

Listemizin ikinci sırasında seyahat tipi bir saç kurutma makinesine yer verdir. Arzum firması bu ürün ile kullanıcının tüm ihtiyacını karşılamayı hedeflemiştir. Belirttiğimiz gibi seyahat tipi olduğundan dolayı portatif ve pratik bir saç kurutma makinesidir. Aynı zamanda 1200W motor gücüne sahip olan saç kurutma makinesi, 2 kademeli hız ayarına sahiptir. İçerisinde iyon teknolojisi barındırmamaktadır. Tutma kolu olan bölümü katlanabilmekte ve valiz, çanta gibi yerlere kolaylıkla sığabilmektedir. Diğer saç kurutma makinelerine göre çok daha hafiftir.

Remington AC5999 Pro

Remington AC5999 Pro

Piyasadaki benzer saç kurutma makineleri arasında hem bütçe hem de kalite ön plandadır. 2 kademeli hız ayarı ve 3 kademeli ısı ayarı ile her türlü saç tipine uygun olarak günlük kullanılabilen bir saç kurutma makinesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Aynı zamanda soğuk hava üflemesine ve yanı sıra 2300 W motor gücüne sahiptir. Bu yüzden kuvvetli bir güç seviyesi bulunan bu saç kurutma makinesi saçınızı hızlı bir şekilde kurutabilmektedir. Bu kurutma makinesinde ise iyon teknolojisi bulunmaktadır. Dolayısıyla saçı istenilen parlaklıkta ve daha az yıpratarak kullanılabilir. Difüzör ve dar başlıklara sahiptir. Farklı başlık türleri, saçı şekillendirilerek kurutmaya yardımcı olmaktadır.

Braun Satin Hair 5 PowerPerfection HD585

Braun Satin Hair 5 PowerPerfection HD585

2500 W güce sahip bu saç kurutma makinesi, ultra güçlü özelliğiyle kurutma süresini oldukça azaltmaktadır. Oldukça hafif olan bu ürün aynı zamanda kolay kullanım için 360 derece dönebilen kompakt bir yapıya sahiptir. Farklı ısı seviyeleri ve eşit ısı dağılımı ile saçlarınızı daha kolay kurutmanızı sağlayan saç kurutma makinesi, aynı zamanda iyonizer fonksiyonu ile elektriklenmelerin önüne geçmektedir.

Babyliss 6730E Pro Compact

Babyliss 6730E Pro Compact

Babyliss markasının bu model saç kurutma makinesi 2400 W AC motor gücüne sahip olmanın yanında farklı başlıklarıyla saçlarınızı şekillendirmeyi kolaylaştırmaktadır. Bu saç kurutma makinesi aynı zamanda güçlü fan özelliğine de sahiptir. Soğuk üfleme ve diğer farklı ısı ayarları ile saçınızı yıpratmadan kurutmanıza yardımcı olur. Kolay temizlenebilir ve 5 yıl garanti koruması ile uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Sizler için daha önce hazırladığımız En İyi Saç Düzleştirici yazısını da okumadıysanız, okumanızı tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan En İyi Saç Düzleştirici Markaları ve Türleri başlıklı makalemizde en iyi saç düzleştirici hakkında bilgiler verilmektedir.

Önceki İçerikEn İyi Saç Düzleştirici Markaları ve Türleri
Sonraki İçerikEn İyi Bebek Maması

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.