En İyi Bebek Arabası

110
En İyi Bebek Arabası

En İyi Bebek Arabası

İnsanların bebek sahibi olmadan önce yapmış olduğu alışverişler arasında şüphesiz ki bebek arabaları da yer almaktadır. Bebeklerin seyahati esnasında bulunması gereken eşyalardan olan bebek arabaları geçmişten günümüze kadar birçok anne baba tarafından kullanılmaya devam etmiştir. Yolculuk esnasında kolaylık sağlayan bebek arabaları sahip olduğu özellikler ekseninde birbiriyle farklı nitelikler göstermektedir. Bundan dolayı en iyi bebek arabası hangisi diye araştırırken birden fazla marka ile karşılaşmak oldukça muhtemeldir.

Bazıları çok rahat olan bebek arabalarının bazılarından memnun olmayan kullanıcılar ortaya çıkmıştır. Ya da bazı bebek arabaları oldukça konforlu olup bazılarında eksik özellikler bulunması mümkün gözükmektedir. Bu açıdan bakıldığında kendinize ve bebeğinize en uygun bebek arabalarını seçmek yolculuklarınız esnasında daha rahat etmenize neden olacaktır.

Bebek arabaları yalnızca bebeklerin rahatlığı ve konforu için değil bebek arabasını kullanacak olan ebeveynler açısından da önem arz etmektedir. Bu açıdan incelendiğinde bebek arabalarının oldukça dikkatli bir şekilde seçilmesi hem sizin hem de bebeğinizin daha konforlu bir yolculuk yaşamasında son derece önemli bir etken oluşturmaktadır.

Bebek Arabası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bebek Arabası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bebek arabalarında bazı insanların farklı kriterleri olması normaldir çünkü her anne babanın bebek arabasından beklentisi aynı olmayabilir. Bazı kişiler bebek arabasının sürümünün daha rahat olmasını beklerken bazıları onun boyutunda farklı değişiklikler meydana getirilmesini isteyebilmektedir. Bu açıdan bakıldığında bebek arabalarında kişilerin görmek istedikleri her konuda olduğu gibi farklılıklar yaratmaktadır.

Bebek arabaları rahat bir kullanım özelliğine sahip olduğunda yapmış olduğunuz yolculuklarda çok rahat edersiniz ve daha sorunsuz bir yolculuk geçirmiş olursunuz. Bu açıdan bakıldığında hem bebeğinizin hem sizin daha huzurlu bir seyahat süreci yaşaması açısından bebek arabalarının sahip olduğu nitelikler son derece önemli detaylar arasında yer almaktadır.

Bebek arabalarını seçmeden önce o bebek arabasının çok fazla sarsılmaya müsait olmamasına dikkat etmeli ve bebek arabasını sürerken bebeğin bu durumdan etkilenmemesine dikkat edilmelidir. Aksi halde hareket halinden çok fazla etkilenen bebek arabaları bebeğin uyku pozisyonunu ve sürecini olumsuz şekilde etkileyebilecektir.

Bu anlamda sürekli sarsıntı yaşayan bebek de hem vücut anlamında hem de yatış anlamında oldukça sıkıntı yaşayabilecektir. Bu yüzden bebek arabaları hareket halindeyken mümkün olabildiğinde bebeklerin bu hareket esnasından en az derecede etkilenmesi gerekecektir. Aksi halde bu bebek arabalarının hareket halinin çok etkin bir biçimde olması bebeklerin huzurunu bozabilecek ve onların baş kısmının da bu durumdan etkilenmesine neden olabilecektir.

Bebek Arabasında Yaşın Önemi

Piyasada bebek arabası konusunda çok fazla çeşitlilik meydana gelmiş ve bu konuda pek çok farklı model ortaya çıkmıştır. Bu bebek arabaları arasında hepsine ait farklı özellikler var olup bunlar belirli yaştaki bebekler için uygun görülmüştür. En küçük yaştaki bebekler ve biraz daha büyükleri için farklı bebek arabaları olduğunu söylemek mümkündür.

 Bu da bebeklerin yaşıyla doğru orantıya sahip konforlu bebek arabalarının ortaya çıkmasını sağlamıştır. Bebek arabaları içerisinde yer alan bebeğin rahatlığı kadar o bebek arabasını kullanan kişiler (özellikle anne ve baba) için de oldukça önemlidir. Çünkü bu arabayı devamlı olarak kullanacak kişiler açısından bu arabaların da oldukça rahat bir kullanım şekline sahip olması lazımdır. Aksi halde rahat bir yolculuk yaşanmaz ve bu yolculuk esnasında zor anlar meydana gelerek size huzurlu bir seyahat süreci mümkün kılınmaz. Bu yüzden de yolculuk esnasında daha rahat davranabilmek için bebek arabalarının seçimi konusunda önemli detayları dikkate almanız ve bu detaylar doğrultusunda fikir alışverişi yapmanız önemli bir konudur.

En İyi Bebek Arabası Nasıl Olmalıdır?

En İyi Bebek Arabası Nasıl Olmalıdır?

Bebek arabalarının birçok kişinin kullanım kriterlerine hitap etmesinin yanında bazı markaların bu konu hakkında tam not aldığına da dikkat edilmiştir. Özellikle bebek arabası üretiminde bazı markalar ve modeller öne çıkmış olup bu alanda çok fazla çeşitliliğin yer alması kullanıcıların kafasının karışmasına neden olmuştur. Bu açıdan bakıldığında önemli ve sizin için yeterli görülen özelliklere sahip olunan arabaların satın alınmasında fayda vardır. En iyi bebek arabası nasıl olmalıdır sorusuna birkaç madde ile cevap verebiliriz.

  1. Pratik kullanıma sahip olmalıdır.
  2. Hafif olmalıdır ve taşınması zorluk çıkarmamalıdır.
  3. Her yere götürülebilecek ebatlarda ve ağırlıkta bulunması önemlidir.
  4. Kullanımı kolay ve sizi yormayacak şekilde olmalıdır.
  5. Toplu taşıma araçlarında kolay bir şekilde katlanabilir olmalıdır.
  6. Tekerlek kısımlarının sürüm açısından sıkıntı yaşatmaması gerekmektedir. Rahat bir sürüme sahip olması için özellikle bebek arabasının bu bölümüne dikkat etmeniz gerekmektedir.
  7. Birçok kademede kullanılabilir olması rahat etmeniz açısından çok önemlidir.
  8. Kullanım alanına dikkat edildiğinde onun çift yönlü olması daha konforlu bir arabanın oluşmasına destek olacaktır.
  9. Sepet bölümünün kullanılabilirliğinden emin olun ve bu kısmın boyutlarına dikkat edin. İşe yaramaz bir sepet bölümü yerine geniş ve içine eşya sığabilecek, kaliteli bir sepet bölümü bulunan bebek arabalarını tercih edin.
  10. Kişisel zevklerinizden ziyade (renk, model) kullanışlı olmasına özen gösterirseniz yolculuk esnasında çok rahat edersiniz.

En İyi Bebek Arabası Markaları

Bebek arabalarını seçmeden önce ilk olarak dış özelliklerinden ziyade onun nasıl çalıştığını ve konforuna dikkat etmekte fayda vardır. Yalnızca bebek arabalarını görüntüsü için tercih ettiğinizde bir süre sonra o bebek arabalarının işinize yaramadığından şikayetçi olabilirsiniz. Bu durumların yaşanmaması için de bebek arabalarının konforlu ve kaliteli olmasına özen göstermenizde fayda vardır. Eğer bu bebek arabalarının kaliteli olmasına özen göstermezseniz zaman içerisinde çabuk bozulan ve bebeğinizin rahatını bozan bebek arabalarıyla karşı karşıya kalırsınız. Bu durumda da bebek arabaları hem rahatsız oldukları için bebeğinizi huzursuz eder hem de bebeğiniz huzursuz olduğu için siz rahat bir gün geçiremezsiniz. Sizin için hazırlamış olduğumuz en iyi bebek arabası markaları listesine göz atalım.

Yoyko Luxury Seyahat Sistem Bebek Arabası

Yoyko Luxury Seyahat Sistem Bebek Arabası

25 kilogram taşıma kapasitesi olan bu bebek arabası, seyahatleriniz için birebirdir. Bebeğiniz için son derece konforlu olmasının yanı sıra taşımasının pratik olması sizlere kolaylık sağlamaktadır. Çift taraflı kullanılabilmesi de bu bebek arabasının en kullanışlı özelliklerinden bir tanesidir. Bu Bebek arabasının piyasa fiyatı 1.400 TL civarında seyretmektedir.

Wllgro Golden Horn Travel Set

Wellgro Golden Horn Travel Set Bebek Arabası

Annelerin en çok tercih ettiği bebek arabası markalarından biri de Wellgro’dur. Ayarlanabilir tutma sapı ve kademeli sırt ayarı bulunan bu model, amortisör sistemi sayesinde bebeğinize oldukça konforlu bir seyahat imkanı sunmaktadır. Wellgro bebek arabasının piyasa fiyatı 1.000 TL civarında seyretmektedir.

Quinny Zapp Xtra 2

Quinny Zapp Xtra 2 Bebek Arabası

Bebeğinizin doğduğu günden itibaren 3,5 yaşına kadar kullanabileceği lüks bir bebek arabasıdır. Bu markanın 3 tekerlekli bebek arabaları birçok kişi tarafından ilgi çekmektedir. Oturma ünitesinin katlanabilir olmasında dolayı seyahatlerinizde sizlere oldukça kolaylık sağlar. Bu bebek arabası da çift yönlü kullanıma olanak sağlamaktadır. Quinny marka bebek arabalarının piyasa fiyatı 2.700 TL civarında seyretmektedir.

Bir önceki yazımız olan En İyi Bebek Maması başlıklı makalemizde en iyi bebek maması hakkında bilgiler verilmektedir.

Önceki İçerikEn İyi Tatil Yerleri
Sonraki İçerikEn İyi Valiz Markaları

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.