En İyi Saç Düzleştirici Markaları ve Türleri

79
En İyi Saç Düzleştirici

En İyi Saç Düzleştirici

Eskiden kadınlar dümdüz ve şık saçlara sahip olmak için evlerde ütüler yardımıyla bu işlemi yapardı. Ancak zamanımızda gelişen teknoloji ve ürünler sayesinde tercih edilen bir model olan ve spor ve şık görünüm sağlayan dümdüz saçlara saç düzleştiriciler sayesinde sahip olmak oldukça sıradan bir hal almış bulunmakta. Saatlerini kuaförde geçirmek istemeyenler ve saç bakımına önem verenler için hayat kurtarıcı olan saç düzleştiriciler, ev kullanımında da her geçen gün daha popüler hale geliyor. Hem saçınıza zarar vermeyen hem de istediğiniz gibi düzleştiren bir saç maşası modeli bulmak ise bir hayli zor! Ancak endişelenmenize hiç gerek yok, sizler için en iyi saç düzleştirici markalarını araştırdık ve derledik. İşte dakikalar içerisinde bakımlı ve düz saçlara sahip olmanızı sağlayacak en iyi saç düzleştirici listesi.

Saç Düzleştirici Türleri

Saç Düzleştirici Türleri

Günümüzde saç düzleştiricilerin farklı amaçlara hizmet eden birden çok türleri bulunmaktadır. Bu türleri ise biz kullanılan plakanın yapıları ile ayırt etmekteyiz. Saç düzleştirici türleri olarak 3 farklı plakada 3 tür kullanılmaktadır. Bunlar ise titanyum, seramik ve turmalindir.

Bir çeşit kristal minerali olan turmalin saç düzleştirici plakalarına ezilme suretiyle yerleştirilmekte olup ağır hasarlı, yıpranmış ve kuru saçların düzleştirilmesi için ideal olarak tasarlanmıştır. Turmalinli saç düzleştiriciler, saçların daha parlak, düz ve yumuşak olmasını sağlar.

Seramik saç düzleştiriciler, saçın yanma ihtimalini en aza indirgeme prensibi ile seramik plaka ısının eşit dağılımını sağlamaktadır. Ancak her üründe olduğu gibi seramik düzleştirici diye seramik kaplama plakalı ürünler satılmakta ve saçlara zarar vermektedir. Bunun için güvenilir markaları tercih etmeniz saç salığınız ve paranız için faydalı olacaktır. Seramik düzleştiriciler oldukça ekonomik ve popülerdir.

Titanyum saç düzleştiriciler düzgün kullanımı ile saça gelebilecek zararları minimize eden bir üründür. Bu ürün en hızlı ısınan plaka olmanın yanı sıra ısıyı da hızlı iletmektedir. Bu sebeple çok uzun süre saç ile temasından kaçınılmalıdır. Titanyum saç düzleştiriciler kalın ve kıvırcık saçların düzleştirilmesinde ideal ürün olarak ön plana çıkmaktadır.

Saç Düzleştiricilerde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kuaför veya güzellik salonlarında harcadığımız paralar yerine saçlarımızı ev rahatlığında da bakımlı hale getirebiliriz. Bu konuda bize en çok yardımcı olan hiç şüphesiz saç düzleştiricileridir. Her saç tipine farklı şampuan ya da bakım ürünleri olduğu gibi, saç düzleştiricileri de gruplara ayrılır.

Saç uzunluğunuza göre saç düzleştirici seçmeniz önemli olan bir durumdur. Kısa saçlar için 19 mm saç düzleştirici yeterli olurken 22 mm düzleştirici saçınız kısa ve kalın ise sizin ihtiyacınızı karşılayabilecektir. 25 mm saç düzleştiriciler ise orta kalınlıkta ve orta uzunluktaki saçlar için kullanılırken kalın, uzun ve kıvırcık saçlar içinse 28 mm saç düzleştiriciler ideal olacaktır. Eğer saçınız çok uzun ise bu sefer sizlere 32mm saç düzleştirici kullanımını tavsiye etmekteyiz. Bu nedenlerden ötürü saçın yapısı ve uzunluğu saç düzleştirici seçiminde ana etkenlerden biri olmaktadır. Aynı zamanda oldukça önemlidir.  

Saç düzleştirici kullanırken en çok dikkat etmek gereken bir diğer etken ısı ayarıdır. Saç düzleştiricilerin en yüksek ısı ayarı 230 civarıdır ancak unutulmamalıdır ki saç, oldukça hassas ve kırılgan bir yapıya sahiptir. Eğer çok kalın telli ve gür saçlarınız varsa en fazla 200 dereceyi; daha ince telli ve yıpranmış saçlarınız varsa 160 santigrat dereceyi geçmemeniz saç sağlığınız açısından önemlidir.

 En İyi Saç Düzleştirici Modelleri

Kendiniz için en uygun ve iyi saç düzleştirici modelini arıyorsanız, güzellik sektörünün en önemli ürünlerinden biri olan saç düzleştiricileri, gelişen teknoloji ile durmadan kendini yeniliyor ve yeni özelliklerle piyasaya sürülüyorlar. Eğer bir saç düzleştiricisi alacaksanız öncesinden iyi bir araştırma yapmanız ve sizin için hangi saç düzleştiricisinin daha uygun olacağını seçmeniz gerekir. Çeşitli markalar birbirinden farklı özelliklere sahip olduğundan hem saçınıza zarar vermeyen hem de istediğiniz her işlemi yapmanıza olanak sağlayan bir saç düzleştiricisi seçmenizde fayda var. Hazırladığımız saç düzleştirici tavsiye yazısı ile kendinize uygun olan modeli bulabilirsiniz.

ARZUM AR5002 Creativity

ARZUM AR5002 Creativity

Arzum AR5002 Creativity saç düzleştiricisi saçınızı düzeltirken, ısıların saça zarar vermesini ve yıpranmasını da engeller. Bunu da 4 lü plaka sistemi ve keratin katkısı ile yapmaktadır. Eğer yoğun bir şekilde saç düzleştirici kullanıyorsanız, saçınızı korumak adına tercih edebileceğiniz bir model olan ve İtalyan tasarıma sahip olan Arzum Creativity saç düzleştirici ile kolay bir şekilde bukleler de yapabilirsiniz.  İkili kullanım sunması ve keratin katkılı plakaları ile uzun ömürlü ve her ihtiyacı karşılayan bir ürün olduğunu söyleyebiliriz.

Philips HP8342

Philips HP8342

Philips HP8342 saç düzleştiricisinin 230°C profesyonel sıcaklığı saçınıza kuaförde yapılmış gibi muhteşem bir görünüm kazandırıyor. Seramik plakalar ise saçlarınızda kolayca kaymasına ve saçınızı sağlıklı düzleştirmenize yardımcı oluyor. Gelişmiş Philips EHD+ eşit ısı dağılımı teknolojisi ile ısıyı her zaman, yüksek sıcaklıklarda dahi eşit olarak dağıtıyor ve saçınızın zarar görmesini engelliyor. Bu özellik sayesinde saçlarınız sağlıklı ve parlak görünüme kavuşuyor.

Remington S9500 Pearl

Remington S9500 Pearl

Seramik kaplamayı inci ile birleştiren S9500 Pearl, en hızlı ve en yumuşak saç düzleştiricilerden biri. Süper ince ve esnek plakaları sayesinde adeta saçın üzerinde kayan cihaz; saça parlaklık ve yumuşaklık veriyor, aynı zamanda saç tellerini de birbirinden ayırmıyor. Gerçek inci ile geliştirilen seramik plakalar, diğer plakalara göre 8 kat daha pürüzsüz ve 5 kat daha etkili. Cihazın sıcaklık ayarı ise minimum 150, maksimum 235 derece. Ek olarak cihazın ısı kilidi ve kolay saklama için plaka kilidi bulunuyor.

Babyliss ST387E Diamond i-Pro

Babyliss ST387E Diamond i-Pro

Genelikle zaman sıkıntısı yaşıyor ve saçlarınız nemliyken düzleştirmek zorunda kalıyorsanız, Babyliss Diamond i-Pro tam size göre. Çünkü Saçlarımızı düzleştirmek için her zaman kurutmaya vaktiniz olmayabilir. Henüz daha kurumayan saçlarınızı düzleştiremeye kalkarsanız, onlara veda etmek zorunda kalabilirsiniz. 235 dereceye kadar ısınabilen Babyliss Diamond i-Pro‘nun fiyatı ise benzerlerinden daha cazip olmaktadır. Koruma ve hassas program seçenekleri sayesinde saça zarar vermeyen cihaz, yoğun program seçeneği ile de en inatçı saçları bile düzleştirebiliyor.

Braun Satin Hair 7 Iontec

Braun Satin Hair 7 Iontec

Her hareketle saçınızı iyon yağmuruna tutan plakalar, saçlarınızı parlatır ve yumuşatır. 15 farklı sıcaklık ayarına sahip olan cihaz, sağlıklı bir şekillendirme imkanı sunar. Diğer plaka çeşitlerine göre 3 kat daha düzgün bir şekilde baştan sona kayan seramik plakalar, 40 saniye içerisinde ısınır ve kullanıma hazır hale gelir. Soğuk uç özelliği sayesinde dalga ve bukle yapma imkanı sunan cihazın minimum sıcaklık ayarı 130, maksimum sıcaklık ayarı ise 200 derece.

Rowenta SF7460 Premium Care 7/7 saç düzleştirici

Rowenta SF7460 Premium Care 7/7

Rowenta Premium Care, hızlı ısınma ayarı sayesinde 30 saniye içinde kullanıma hazır hale geliyor. Keratin ve Tourmalin alaşımlı plakalar sayesinde saçlarınızı elektriklendirmeden ve ışıl ışıl bir görünüm kazandırıyor. Rowenta Premium Care 200 dereceye kadar ısı sağlama özelliğine sahip bulunmakta ve saç düzleştiriciler arasında oldukça tercih edilen bir model olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan En İyi Kadın Parfümü Markaları ve Çeşitleri başlıklı makalemizde en iyi kadın parfümü hakkında bilgiler verilmektedir.

Önceki İçerikEn İyi Kadın Parfümü Markaları ve Çeşitleri
Sonraki İçerikEn İyi Saç Kurutma Makinesi Markaları ve Çeşitleri

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.