Son Moda Kadın Saç Modelleri (2018)

1735
son moda kadın saç modelleri

Saçlarda Son Moda Kadın Saç Modelleri Nelerdir : Bir kadının en önemli silahı şüphesiz saçlarıdır. Doğru kesim, şekil ve renk seçimi ile olduğundan çok kadın, hem çok daha dikkat çekici hem de daha güzel görünebilmektedir. Aynı şekilde de yanlış bir saç kesimi sizi kilolu, yaşlı ya da çirkin gösterebilir. Bu yıl en çok tercih edilen uzun ve kısa en güzel kadın saç modellerini sizler için listeledik.

 Kısa Saçlar Her Zaman Pratik

kısa saç modeli kadın

Çalışan ve saçlarına fazla vakit ayıramayan kadınların ilk tercihi kısa kesim oluyor. Kurutup şekil vermesi oldukça kolay olan kısa kadın saç modelinin bir avantajı da kişiyi en az beş yaş küçük göstermesi. Biraz jöle ya da köpük ile çok uğraşmadan bakımlı saçlara kavuşulabiliyor.

 

 Pixie Kesimi

pixie kahküllü saç modeli

Kısa saçta bu senenin en trend saç modelleri arasında yer alıyor. Bu modelde yanlar makineyle iyice kısaltılıyor. Üst ve önlerin uzun bırakıldığı pixie birçok ünlü tarafından kullanıyor.

 

 Kahküllü Bob Kesim

kahkull bob kesim saç modeli

Kahkül bu sezon uzun ya da kısa her boy saçta kullanılıyor. Kahküle uyum açısından saç boyu ne olursa olsun uçlar küt kesiliyor. Düz saçlarda çok daha güzel duruyor. Ama dalgalı saçlar da her gün önleri fönleyerek kullanabiliyor. Burada dikkat edilmesi gereken nokta kahkülün boyu. Alnı geniş olanlar kaşların üstünü örtecek boyda, kısa olanlar kaşların daha üstünde kesim yaptırmalılar.

 

 Düz ve Uzun

düz uzun saç modeli kadın

Kadınların birçoğunun asla vazgeçemeyeceği uzun saç da her sezon olduğu gibi moda. Katlar oldukça azaltıldı hatta yok denilebilir. Küt kesimler özellikle düz ya da çok az dalgalı saçlarda mükemmel duruyor. Uçlar küt olduğundan saçlar daha bakımlı görünüyor. Uzun düz kadın saç modelinin modası hiç bitmeyecek gibi görünüyor.

 

 Yüz Şekline Göre Seçim Yapılmalı

Modern kadın farklı tarzını saçları ile de desteklemek istiyor.Bu yılın en trend kadın saç modellerini sizler için sunduk ama her model çoğu yüz şekli ve tarzla uyumlu olmayabiliyor. En şanslı olanlar oval yüzlüler. Tüm boy ve kesim orantılı yüzlerine çok yakışıyor. Yuvarlak ve kare olanlar daha ince görünmesi için çene hizasında bob kesim yaptırabilirler. Ortadan ayrılıp yüzün bir kısmını örten uzun saçlar da bu yüz şekline sahip olanlarca tercih edilebilir.

Bakımlı kadınlar için diğer yazımız olan uygun fiyatlı en iyi fondöten yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz

Bir önceki yazımız olan Kil Maskesi Faydaları başlıklı makalemizde Hangi Tip Kil Maskesi, kil maskesi ve kil maskesi faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Önceki İçerikPoshe Oje Kurutucu
Sonraki İçerikDiş Fırçalama Tekniğinin Önemi

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.