En İyi Kepek Şampuanı

83
En İyi Kepek Şampuanı

En İyi Kepek Şampuanı

Kepek; kadın erkek fark etmeksizin her yaştan insanın en büyük problemlerinden birisidir. İnsanların dış görünüşünü olumsuz etkileyen kepek sorununa çözüm bulmak adına kepek şampuanı kullanılmalıdır. Ancak, saçlarınızın bakımı ve sağlığı noktasında kepek şampuanı alırken birtakım hususlara dikkat etmelisiniz. Yazımızda hem en iyi kepek şampuanı hem de kepek şampuanı alırken önem verilmesi gereken hususlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kepek Şampuanı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kepek Şampuanı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kepek şampuanı satın alırken her şeyden önce saç tipiniz için en doğru şampuanı tercih etmeniz gerekir. Satın almayı düşündüğünüz şampuanın özellikleri hakkında fikir edinmelisiniz. İnsanların kepek sorunu yaşamasının birden fazla sebebi olabilir. Bilhassa saç derisinin kuru olmasından dolayı bu sorunu yaşayanların sayısı bir hayli fazladır. Kepek; herkesin bildiği üzere saç derisinin dökülmesidir. Saçınızın akla gelebilecek her yerinde kendisini gösteren kepek; tahmin edebileceğiniz üzere kötü bir görünüm yaratır. Buna ek olarak, saç derinizin sağlıksız olduğunu ispat eder. Tüm bu sebeplerden dolayı, kepek sorunu ile yüzleştiyseniz vakit kaybetmeden kepek önleyici şampuanı satın almalısınız.

Kepek şampuanı satın almadan evvel mutlaka şampuanın içeriğini kontrol etmelisiniz. Derinize zarar vermesi muhtemel olan veya alerji yaratacak türden bir şampuanı asla tercih etmemelisiniz. Buna ek olarak, şampuanın gerçekten de kepek önleyici özellikte olup olmadığına bakmalısınız. Bir başka deyişle hem kepek önleyici hem de saç derinize uygun bir şampuanı satın almalısınız.

Kepek sorununuz varsa bunu dünyanın sonu olarak görmemelisiniz! Düzenli bir bakım ve doğru temizleme ürünleri sayesinde bu sorundan kurtulabilirsiniz. Şampuan kullanımının ardından bakım yağlarını da muhakkak kullanmalısınız. Kepek şampuanı seçiminde yağlı, kuru ve karma saçlar için uygun olan şampuanlar arasından seçim yapmalısınız. Bir başka deyişle, saç yapınıza uygun bir şampuan olmasına dikkat etmelisiniz.

Şampuan kullanımında da birtakım hususlara önem vermeniz şart! Kepekli saçlarınız varsa duş öncesi bakım yapmalısınız. Saç bakım ürünlerini saç köklerine uygulamalısınız. Bu sayede, duş öncesinde saçlarınızın yumuşamasını sağlarsınız. Duşa girmenizle beraber derinizin en iyi şekilde temizlendiğini göreceksiniz. Duştan çıktıktan sonra farklı bir prosedür izlemelisiniz. Saçlarınızın kurulanması başta olmak üzere taranmasını da dikkatli bir şekilde yapmalısınız. Normal ısıda, yavaş yavaş ve saçınıza asla zarar vermeyecek şekilde kurutma işlemini yapmanız gerekir. Sonuç olarak, düzenli bakım yaptığınız takdirde kepek sorunundan temelli kurtulabilirsiniz.

Kadınlar İçin En İyi Kepek Şampuanı

Kepek şampuanını nasıl kullanmanız gerektiğinden bahsettik! Sırada en iyi kepek şampuanları hakkında bilgi vermek var! Bu noktada, ilk olarak kadınlar için ideal kepek şampuanlarını sıralayacağız.

Head & Shoulders Supreme Arındırıcı ve Besleyici Şampuan

Head & Shoulders Supreme Arındırıcı ve Besleyici Şampuan

Saç bakım ürünleri denildiği zaman akla ilk olarak Head & Shoulders geliyor. Markanın Supreme serisi ile beğeni topladığından bahsetmeliyiz. İçeriğinde bulunan Argan yağı ve Micellar suyu ile arındırıcı ve besleyici şampuan özelliği kazandığını ifade etmeliyiz. Buna ek olarak, şampuanın üç farklı adımda bakım sağladığından bahsetmek gerekir. Micellar temizleyici ile arındırıcı etki yaratır. Ardından, Argan yağı içeriğiyle saç derisine en iyi şekilde etki ederek saç derisinin temizlenmesini mümkün kılar. Son olarak, yine Argan yağı ile yıpranmış saç tellerine en iyi şekilde bakım yapar. Şampuanın nemlendirici etkisi de bulunur. Bu sayede, saçınıza ihtiyacı olan nemi kazandırır.

Clear Nem Terapisi 

Clear Nem Terapisi

Clear; hiç şüphesiz en çok kullanılan şampuan markası! Bu ürünün bilhassa kadınlar için harika bir seçenek olduğunu ifade etmeliyiz. Chia, ayçiçeği ve moringa içeriği sayesinde kepeğe karşı etkili harika bir formül vaat ediyor. Şampuanı kullandıktan sonra saç derinizin beslendiğini ve kuruluğunun ortadan kalktığını siz de göreceksiniz. Ayrıca, saçınıza ihtiyacı olan nemi verirken asla ağırlaştırmaz. Nemlendirme, canlandırma ve bakım gibi üç aşamayla saçınızı kepeğe karşı koruyor. Son olarak, birçok şampuanda bulunan paraben ve renklendirici gibi içeriklere bu üründe rastlayamazsınız.

Siveno %100 Doğal Kepeğe Karşı Etkili Şampuan

Siveno %100 Doğal Kepeğe Karşı Etkili Şampuan

Diğer kepek şampuanlarından farklı olarak içeriğinde çay ağacı yağı bulunur. Bu sayede, kepeğe sebep olan mayaları ortadan kaldırır. Şampuanı kullandıktan sonra saçınızdaki ölü derinin hızlıca yenilendiğini siz de fark edeceksiniz. Ayrıca, kepek oluşumunun yanı sıra pullanma sorununu da ortadan kaldıran bir üründür. Son olarak, saç dökülmesine karşı da etkili olduğunu ifade etmeliyiz.

Davines Purifying Kepeğe Karşı 

Davines Purifying Kepeğe Karşı

Karahindiba içermesiyle farkını ortaya koyar. Saçı beslemesi ve güçlendirmesi de şampuanın özellikleri arasında bulunur. Saçın doğal yapısına hiçbir zarar vermeden son derece nazik bir şekilde temizlenmesini sağlar. Buna ek olarak, içeriğinde bir de adaçayı bulunuyor. Adaçayı; saç derinizin rahatlaması noktasında harika bir etki bırakıyor.

Kerastase Specifique Kepek Önleyici 

Kerastase Specifique Kepek Önleyici

Yağlı veya kuru saçlarınız varsa bu şampuanı kullanabilirsiniz. Daha güçlü ve canlı saçlara sahip olmanızı sağlayan bu şampuanın kısa sürede etkisini göstermesine siz de hayran kalacaksınız. Kaşıntı, kızarıklık ve kepek gibi problemlerden şikayet ediyorsanız bu şampuanı düzenli olarak kullanmalısınız. Buna ek olarak, ürünün içeriğinde bir de pyrithione zinc yer alır. Saç derisindeki sorunları iyileştiren ve zararlı mikroorganizmaları ortadan kaldıran bu şampuanı mutlaka kullanmalısınız.

Erkekler İçin En İyi Şampuan

Kadınların ardından sırada erkekler var! Aşağıdaki şampuanları kepek ile mücadele noktasında gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Clear Men Kepeğe Karşı Yoğun Arındırıcı 

Clear Men Kepeğe Karşı Yoğun Arındırıcı

Clear; hem erkekler hem de kadınlar için en iyi kepeğe karşı etkili şampuanlara sahip olmasından dolayı değerli! Bu şampuanın da erkeklere özel olduğunu ifade etmeliyiz. Yoğun arındırıcı kömür etkisiyle hem saç derisini besler hem de derinin kir ve yağdan arınmasını sağlar.

Head & Shoulders Men Ultra Anında Saç Derisi Rahatlatıcı

Head & Shoulders Men Ultra Anında Saç Derisi Rahatlatıcı

Kepeği önleme noktasında yüzde yüz etkili olduğunu söylemeliyiz. Taze nane ferahlığıyla da saçlarınıza ayrı bir hava katar. Hiçbir şekilde kepek yapmayan şampuanlar arasında belki de ilk sırada yer alır.

Blendax Erkekler İçin Kepeğe Karşı Etkili Şampuan

Blendax Erkekler İçin Kepeğe Karşı Etkili Şampuan

İçeriğinde bulunan şerbetçi otu özüyle en iyi kepek şampuanlarından birisi olduğunu ispat eder. Saç derinize ihtiyacı olan bakımı en iyi şekilde yapar. Saçlarda oluşması muhtemel kepekleri önlediği gibi saçların çok daha dolgun ve parlak görünmesini sağlar.

Elidor Kepeğe Karşı Etkili 

Elidor Kepeğe Karşı Etkili

Elidor; hiç şüphesiz en iyi şampuan markalarından birisi! Bu ürünü kullandığınız takdirde siz de bitmek bilmeyen kepek sorununuza çözüm bulabilirsiniz. Ancak, şampuanı düzenli kullanmanız gerekiyor. Birçok şampuanda olduğu gibi bu üründe de Zinc Pyrithione içeren özel bir formül bulunuyor. Bu sayede, saçlarınızın çok daha yumuşak bir görünüm kazanmasını sağlıyor. Sonuç olarak hem var olan kepeği gideren hem de yeni kepek oluşumunu önleyen bir şampuandır.

Biomen Energy Kepek Önleyici

Biomen Energy Kepek Önleyici

Diğer şampuanlardan farklı olarak içeriğinde kafein bulunur. Bu sayede, saç köklerinizi en kısa sürede güçlendirir. Buna ek olarak, kepeği en kısa sürede ortadan kaldırır. Kepek kadar saç dökülmesini önleme noktasında da fayda sağlar.

Sonuç olarak, yukarıdaki ürünleri kepeği önlemek adına gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Seçim yaparken şampuanların içeriklerine de muhakkak göz atmalısınız.

Bir önceki yazımız olan En İyi Far Paleti başlıklı makalemizde en iyi far paleti hakkında bilgiler verilmektedir.

Önceki İçerikEn İyi Saç Spreyi
Sonraki İçerikSaç Sırları ve Saç Bakımı ile İlgili Merak Edilenler

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.