En İyi Güneş Kremi

11
en iyi güneş kremi

En İyi Güneş Kremi

Gerek yaz aylarında gerekse de kış mevsiminde güneş özellikle açık tenli insanlar için büyük bir risk faktörüdür. Bilhassa yaz mevsiminde güneşin altında krem sürülmediği zaman birçok cilt hastalığı ile karşı karşıya gelmek mümkündür. Ayrıca ciltte oluşan lekelerin daha pek çok hastalığa davetiye çıkaracağı da unutulmamalıdır. Bilindiği üzere güneşten korunmanın en kolay yolu hiç kuşkusuz güneş kremi kullanmaktır. Böylelikle güneşin zararlı ışınları cilde problem yaratmamakta ve cilt sağlıklı bir şekilde kalabilmektedir. Tabii ki yaz aylarını iple çeken ve bu mevsimde güneşin zararlı etkileriyle karşılaşmak istemeyen kişilerin internet üzerinden yaptığı ilk arama en iyi güneş kremi hangisi olmaktadır.

Ancak bu konuda bazı bilgiler vermek gerekmektedir. Tahmin edileceği üzere açık tenli insanların güneş kremine daha fazla ihtiyaçları bulunmaktadır. Aynı zamanda güneş kreminde faktör kavramı da son derece önemlidir. Yani koyu tenlilerde 20-30 faktör güneş kremleri yeterli olabilirken açık tenli ve güneşe hassasiyet duyan kişilerde 50+ güneş kremi tercih edilmelidir.

Piyasada en iyi güneş kremi olarak lanse edilen pek çok ürün bulmak mümkündür. Ancak ihtiyaca göre güneş kremlerinin tercih edilmesinin çok daha doğru olacağı kesinlikle unutulmamalıdır. SebaMed, Nivea, Vichy, Garnier ve diğer markaların bu ürünleri farklı kategorilerde satışa çıkarttığını, 10 faktörden başlayarak 50+ faktöre kadar güneş kremi ürettiklerini ifade edebiliriz.

doktorların önerdiği en iyi güneş kremi

Doktorların Önerdiği En İyi Güneş Kremi

Özellikle güneş alerjisi olan ve güneş ışığına bir süre maruz kaldıktan sonra cildinde sorunlar ortaya çıkan kişilerin mutlaka doktora gitmeleri gerekmektedir. Uzman hekim gerekli incelemeleri yaparak güneş ışınlarından nasıl korunacağını hastaya anlatacak ve iyi bir güneş kremi tavsiye edecektir. Bu bağlamda hekime gitmeden doktorların önerdiği en iyi güneş kremi araması yapan pek çok kişi de bulunmaktadır. Ancak doktora gözükerek cilt sorunu hakkında bilgi almak ve güneş kremini seçmek çok daha doğru bir uygulama olacaktır.

Bilindiği gibi sektörde güneş kremi üreten pek çok marka insanlar tarafından güvenle kullanılabilmektedir. Burada değerli olan şey kremin faktör oranı ve aldığı olumlu yorumlardır. Aynı zamanda doktorların önerdiği en iyi güneş kremi de mutlaka tercih edilmelidir. Eğer güneş kremi kullanılmazsa ciltte bazı yara ve yanıklar meydana gelebilir, irritasyonlar yaşanabilir ve yeni cilt hastalıkları ortaya çıkabilir. Bu sebeple siz de güneş kremlerini satın almak için araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz.

En İyi Güneş Kremi Nasıl Belirlenir?

Genel olarak insanlar en iyi güneş kremi hangisi sorularını ardı arkasına sıralayarak kendilerine en uygun ürünü satın almayı amaçlamaktadırlar. Ancak bu sorunun kesin bir cevabı maalesef bulunmamaktadır. Yine de belirli doneler kullanıcıların güneş kremi seçmelerine çok ciddi manada yardımcı olacaktır. Clarins Sunscreen Multi-Protection içermiş olduğu Frenk üzümü, beyaz çay ve kavun özleriyle antioksidan görevi gören güneş kremi, cildin yaşlanmasını geciktiren yağsız formülüyle en iyiler arasında yerini almakta.

Türkiye’de birçok kişi yaz aylarında güneş kremini ihmal etmekte ve bu yüzden cilt sorunları yaşamaktadır. Ayrıca bazı insanlar da güneş kremi almalarına rağmen ciltlerine uygun ürünü seçememekte ve problem yaşamaktadırlar. Dolayısıyla en iyi güneş kreminasıl belirlenir sorularına yanıt vermek gerekmektedir.

Güneş kreminin en iyisini bulmak isteyen bir kişinin bakacağı ilk şey hiç şüphesiz faktör oranıdır. Yani beyaz tenli ve güneşten çok fazla etkilenenlerin yüksek faktörlü kremlere yönelmeleri gerekmektedir. Ancak koyu bir tene sahip olan ve güneşten çok etkilenmeyenler düşük faktörlü güneş kremlerini tercih edebileceklerdir. Bunun yanı sıra güneş kremi seçerken fiyattan ziyade krem ile alakalı yapılan geri dönüşler bakmak çok daha doğru olacaktır. Çünkü kaliteli ürün, kişilerin güneşten daha iyi korunmalarına olanak tanıyacaktır. Bunlardan bir diğeri de Shiseido Urban Environment Tinted UV Protector olarak karşımıza çıkıyor. Shiseido’nun bu ürünü cildinizi güneş ışınlarına karşı korurken makyaj yapmak istemediğiniz günlerde hafif kapatıcı özelliğiyle yardımınıza koşuyor, üstelik 3 farklı rengi de mevcut.

dermatologların tavsiye ettiği güneş kremi

Dermatologların Tavsiye Ettiği Güneş Kremi

Cilt hastalıklarıyla direkt olarak dermatologlar ilgilenmektedir. Tabii ki dermatolog olmuş kişiler artık bu konuda uzmanlaştıkları için cilt tiplerini çok iyi bilmekte ve hastaların güneş karşısında yaşadıkları sorunları çok iyi anlamaktadırlar. Bu nedenle hastalarına uygun ve kaliteli güneş kremi tavsiye eden birçok dermatoloğun olduğundan söz etmek mümkündür. Ancak insanlar internet üzerinden doktorların önerdiği en iyi güneş kremi hangisi gibi söylemlerde bulunmakta ve yanıt beklemektedirler. Yalnız burada tek bir cevaptan bahsetmek hiç de uygun olmayacaktır. Çünkü her doktor kendi hastasının durumuna göre güneş kremi önermektedir.

Şayet beyaz tenli ve güneşten çok fazla rahatsızlık duyan bir kişi dermatoloğa gittiği zaman uzman hekim yüksek korumalı güneş kremlerini hastasına tavsiye edecektir. Ancak güneşin zararlı etkileriyle yüzleşmeyen hastalarda daha düşük faktörlü güneş kremlerini tercih edildiği unutulmamalıdır. Sonuç olarak doktorların önerdiği en iyi güneş kremi bilgisini alabilmek adına hekimlerle temasa geçmek esastır.

Güneş Kremi Kullanmanın Önemli

Açık tenli insanlar özellikle yaz aylarında güneşten çok ciddi şekilde olumsuz etkilenmektedirler. Güneş yaşanılan deri hastalıklarını artırırken yanık ve yaralara sebebiyet verebilmekte, ayrıca kaşıntılı durumlar da ortaya çıkarabilmektedir. Tabii ki güneşten etkilenen ve bu durumu çözmek isteyenlerin yapacakları ilk şey hiç kuşkusuz bir uzman hekime danışmaktır. Sonrasında güneş kremi kullanmak ve öğlen güneşin dik geldiği saatlerde dışarı çıkmamak da belirtilerin giderilmesine katkı sağlayacaktır.

Genel olarak en iyi güneş kremi mutlaka hastalar tarafından merak edilmekte ve sonuç alınmak istenmektedir. Ancak bu sorunun yanıtını yalnızca uzman hekimler ve bu konuda yetkili kişiler verebilmektedir. Yine de sektörde çok fazla bilinen SebaMed, Garnier, Nivea, Vichy vb. markaların güneş kremlerinin yoğun olarak tercih edildiği unutulmamalıdır.

En iyi güneş kremi, kişinin güneşten en az etkilenmesini sağlayacak olan kremdir. Dolayısıyla bu durum şahsi bir konudur. Haliyle ilk başta dermatologlardan bilgi almak, sonrasında da güneş kremi satan kişilerle görüşmek daha doğru bir uygulamadır. Aynı zamanda eczacılar da hastalara gerekli yönlendirmeleri yapmaktadırlar.

güneş kremi nasıl kullanılır

Güneş Kremi Nasıl Kullanılır?

Güneş kremi mutlaka güneşe çıkılacağı zaman tatbik edilmelidir. Ayrıca suya dayanıklı ürünlerin tercih edilmesi bilhassa denize ya da havuza girecekler için kıymetlidir. Bunun haricinde güneş kremi ince bir tabaka halinde sürülmeli, mümkünse birkaç saat içerisinde tazelenmelidir. Aynı şekilde güneş ile temas eden bütün alana kremi iyice yedirmenin doğru olacağı da unutulmamalıdır.

Genel olarak doktorların önerdiği en iyi güneş kremi kişiler için daha sağlıklı olabilmektedir. Tabii ki eczanelerden veya bu ürünleri satan yerlerden bilgi almak da isabetlidir.

Güneş Kremi Zararlı mıdır?

Bugüne kadar güneş kremi kullanmaktan imtina etmiş kişiler ürünlerin zararlı olduğunu düşünmektedirler. Ancak klinik testler ve yapılan araştırmalar gereğince uygun kullanıldığı takdirde güneş kremlerinin hiçbir şekilde zararı bulunmamaktadır. Yani doktorların önerdiği en iyi güneş kremi kullanılması halinde sıkıntının ortaya çıkmayacağını ifade etmek mümkündür. Yine de güneş kremini satın aldıktan sonra ilk başta ufak bir alanda denemek, sonrasında da bütün vücuda tatbik etmek daha doğru bir eylemdir.

Güneş ışınları bilhassa dik açıyla insan bedenine temas ettiği zaman yakıcı olabilmekte ve sağlık sorunları ortaya çıkabilmektedir. Bu sıkıntıdan korunmanın en kolay ve zahmetsiz yöntemi de hiç şüphesiz güneş kremi kullanmaktır. Dolayısıyla cilt tipine ve kullanım amacına göre uygun en iyi güneş kremi mutlaka tatbik edilmelidir.

Bir önceki yazımız olan Dünyada En Etkili Zayıflama İlacı başlıklı makalemizde dünyada en etkili zayıflama ilacı, kamboçya yeşil ağacı özü ve zayıflama ilacı hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.