Bir Huzurlu Mavi-Çeşme Alaçatı

1428

Bugün sizleri huzurlu mavi ye kavuşturuyoruz ve İzmir’in ilçesi olan Çeşme’nin en güzel mahallesine, Alaçatı’ya götürmek istiyoruz. Aşk, huzur, yemek, alışveriş ve deniz keyfinize keyif katacak küçük ama bir o kadar sevimli Alaçatı’ya hiç gitmediyseniz veya gitmeyi düşünüyorsanız bu yazı tam da sizin için aslında.

huzurlu mavi alaçatı çeşme

 

Peki nedir burayı bu kadar özel kılan ?

Alaçatı’yı diğer tatil beldelerinden ayıran en önemli özelliği kesinlikle çok sevimli bir görüntüye sahip olması. Özellikle mavi-beyaz konsepti ve taş sokaklarındaki eski evlerden yapılma restorantlarına aşık olmamak elde değil.Bu şirin kasabayı çekici kılan bir diğer önemli özelliği ise tatilcileri rahat ettirmek için tasarlanmış ”Butik Otel”leridir. Konforun yanı sıra sevimli dekoruyla da sıra dışı bir tatil keyfi sunuyor bu minik kasaba.

huzurlu mavi çeşme alaçatı butik otelhuzurlu mavi çeşme alaçatı butik otel2huzurlu mavi çeşme alaçatı butik otel3

huzurlu mavi çeşme alaçatı butik otel4

”Denizde Babam Çıksa Yerim” cilere..

Söz konusu deniz olunca deniz ürünü sevenlere de gün doğuyor tabi. Alaçatı’ya girer girmez gözünüze çarpan taş evlerden gelen balık kokularının aslında sevimli birer balık lokantası olduğu hemen fark ediliyor. Mavi beyaz masaların süslemiş olduğu deniz kokan lokantalarına birde özlü sözler eklenmiş.

huzurlu mavi çeşme alaçatı balık lokantası

huzurlu mavi çeşme alaçatı balık lokantası1

huzurlu mavi çeşme alaçatı balık lokantası2

huzurlu mavi çeşme alaçatı balık lokantası3

huzurlu mavi çeşme alaçatı balık lokantası4

Çiçek Bahçesi Kafeler de Sohbetler Uzar Gider  

Alaçatı’nın lavanta kokulu sokaklarında dinlenmeniz ve keyifli sohbetler eşliğinde kahvaltı etmeniz için küçük sevimli kafeleri mevcut. Kimi zaman Retro, kimi zaman Vintage kimi zamansa bizleri anılarımıza götürecek konuların işlendiği , pastel renklerin hakimiyet kurduğu bu güzel kafeler den birinde mutlaka bir soluklanmalısınız.

huzurlu mavi çeşme alaçatı cafe restaurant huzurlu mavi çeşme alaçatı cafe restaurant1 huzurlu mavi çeşme alaçatı cafe restaurant2 huzurlu mavi çeşme alaçatı cafe restaurant3 huzurlu mavi çeşme alaçatı cafe restaurant4 huzurlu mavi çeşme alaçatı cafe restaurant5 huzurlu mavi çeşme alaçatı cafe restaurant6 huzurlu mavi çeşme alaçatı cafe restaurant7 huzurlu mavi çeşme alaçatı cafe restaurant8 huzurlu mavi çeşme alaçatı cafe restaurant9 huzurlu mavi çeşme alaçatı cafe restaurant10

Hediyelik Eşya Çarşısı :Çatladı Kapı – Huzurlu Mavi

Alaçatı dan unutulmaz anılarla ayrılacağınız kesin.Peki bu güzel yerden kendinize ve sevdiklerinize kullanışlı hediyelikler götürmek istemez misiniz? O zaman sizi Alaçatı’nın hediyelik eşya çarşısına alalım :Çatladı Kapı. Efendim burası el yapımı-ev yapımı giysiler, takılar; Alaçatı’nın simgesi haline gelen sokakların buzdolabı magnetleri ile buluştuğu minik bir hediyelik eşya çarşısı.Hediyelik eşya yönünden aradığınızı fazlasıyla veren bu sevimli kasabanın aynı zamanda taş sokaklarında özel tasarlanmış ürünleri seyyar şekilde sunuluyor.

huzurlu mavi çeşme alaçatı çatladı kapı

huzurlu mavi çeşme alaçatı çatladı kapı1

huzurlu mavi çeşme alaçatı çatladı kapı2

Huzurlu Mavi: Ünlü Markalar Alaçatıda !

Butik oteller , sevimli kafeler ve lezzetli lokantalarıyla pek çok ünlü markanın da dikkatini çeken Alaçatı da gezerken sevdiğiniz markaların mağazalarını gezebilir ve alışveriş yapabilirsiniz.İşte Alaçatıdaki markalardan sadece bazıları :

Gratis-Watsons-Twiggy-Penti-Madame Coco-White&Beige-Atasun Optik

huzurlu mavi çeşme alaçatı madam coco huzurlu mavi çeşme alaçatı ketenden huzurlu mavi çeşme alaçatı kızçe huzurlu mavi çeşme alaçatı White&Beige

Bir önceki yazımız olan Karneyi Getir Kitabı Götür - T.C. İş Bankasından başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Önceki İçerikMaybelline Rocket Volume Express Maskara
Sonraki İçerikHuggies Little Swimmer Mayo Bezi

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.