Türkiye’nin En İyi Giyim Markaları Sıralaması

106
türkiye'nin en iyi giyim markaları

Giyim Sektörünün Tartışılmaz Enleri

Ülkemiz, giyim alanında dünya çapında ünlü markalara sahip ve bu markaların başarılarının sebebi kaliteli, modaya uygun, sezona uygun renk ve çizgilere sahip cesur tasarımlara sahip olması.  Türkiye’nin en iyi giyim markaları sıralaması oluşturmak kaliteli markaların sayılarının fazla olması nedeniyle sanıldığından daha zor olabilir. Bununla birlikte markaların dünyadaki tanınırlığı, müşteriler tarafından gördükleri rağbet ve tekstil sektöründeki çalışmaları Türkiye’nin en iyi giyim markaları sıralaması için bir veri tabanına sahip olmamızı sağlıyor.

türkiye'nin en iyi giyim markaları sıralaması

Türkiye’nin En iyi Giyim Markaları Sıralaması

Karşınızda Türkiye’nin en iyi giyim markaları Top 10 listemiz:

  1. Sarar – Sarar Giyim Tekstil Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş.
  2. Machka – İpekyol Giyim Sanayi Pazarlama ve Ticaret A.Ş.
  3. Koton – Koton Mağazacılık Tekstil Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi
  4. Lc Waikiki – LC Waikiki Mağazacılık Hizmetleri Ticaret A.Ş.
  5. Little Big, LTB – Çak Tekstil Sanayi Ticaret A.Ş.
  6. Mavi – Mavi Giyim San. ve Tic. A.Ş.
  7. Chakra – Kocaer Tekstil San. ve Tic. A.Ş.
  8. Colin’s – Erk Pazarlama ve Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş.
  9. Mudo – Mudo Satış Mağazaları A.Ş.
  10. Penti – Penti Çorap Sanayi ve Ticaret A.Ş

En İyi Giyim Markaları

En iyi giyim markaları sayısız açıdan ele alınabilirler. Kalite, modaya uygunluk, cesur renkler ve renk uyumları, yeni modeller ve çizgiler bunlardan başlıcalarını oluşturuyor. En iyi giyim markaları sayısız ismi akla getirse de bazı markalar var ki diğerlerine göre biraz daha ön plandalar. En iyi giyim markalarını merak ediyorsanız yaptığımız derlemeye göz atın.

Marc Jacobs

Marc Jacobs mağaza sayısını son yıllarda bir hayli arttırdı. Çeşitli renk ve tasarımlara sahip marka genç kadınlar için çekici kıyafetlere sahiptir. Aynı zamanda gerçek güzelliği oluşturan mücevher ürünleri, el çantaları ve ayakkabılar da markanın kategorileri arasında yer alır. Marc Jacobs, çanta ve ayakkabılardan gözlük ve parfümlere kadar geniş bir ürün yelpazesini farklı markalar altında müşterilerine sunar. Marc Jacobs tarafından Marc, çocuklar için Little Marc ve Stinky Rat bu markalar arasında yer alır.

Prada

Prada, dünyada şık giyimin adreslerinden biri olan İtalyan giyim markasıdır. Moda ikonu olan Prada, müşterilerinin moda ve stile dair ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Prada marka kıyafetler basitlik, konfor ve kalite olmak üzere üç özelliğe her daim sahiptir.

Vakko

Kadın giyim & aksesuarları üreten Vakko, kendine has moda anlayışıyla dünya genelinde bir üne sahip. Vakko aynı zamanda oldukça pahalı olmasıyla biliniyor.

Armani

Giyim, moda aksesuarları, kozmetik, mücevher, saat ve gözlük gibi ürünlerin satışını yapan Armani dünya çapında bilinen en iyi giyim markalarından biri. Milano merkezli marka, bugün 36 ülkede mağazaya sahip. Gençlerden aldığı ilham ile marka her geçen sene kendisini geliştirmeye devam ediyor.

En İyi Giyim Markası

En iyi giyim markası pek çok ülke için farklılık gösterse de dünyada en bilinen ve en köklü giyim markası Chanel’dir. Chanel üst düzey lüks giysiler, parfümler, kozmetikler ve daha pek çok şey üretir. Parisli tasarımcı Coco Chanel tarafından 1910 yılında kurulan marka dünya çapında ürünler satmaktadır. Chanel seçkin alışveriş bölgelerinde dünya çapında butiklere sahiptir. Aynı zamanda marka dünyanın en büyük moda şovlarından birini düzenlemektedir. En iyi giyim markası olarak bilinen Chanel 110 senedir kadınlar tarafından artan bir ilgi gördü. En şık moda evlerinden olan Chanel kadın giyim ve moda aksesuarlarında devrim yarattı.

en iyi elbise markaları

En İyi Elbise Markaları

Kadınlara yönelik giyim ürünleri satan markalar genellikle uzmanlık alanlarından dolayı en iyi elbise markaları arasında yer alır. Bununla birlikte pek çok unisex marka da kadınların sıklıkla tercih ettiği elbise modellerine sahiptir. İşte bazı en iyi elbise markaları.

Raulph Lauren

Dünya çapında kadınların gözdesi olan Raulph Lauren, en iyi elbise markaları arasında ilk sıralarda yer alır. Amerika merkezli marka 1970 yılında kuruldu. Raulph Lauren kendine özgü tasarımları ile kadınların tercih ettiği elbiseler üretirler.

Boss

Boss erkek ürünlerinin yanı sıra kadın ürünleri ile de oldukça başarılı satış oranlarına sahiptir. Boss, biraz pahalı olsa da son derece iyi elbiseler ile kadınları memnun eder. Almanya’da kurulan marka dünyanın en köklü giyim markalarından biri.

Calvin Klein

Modayı takip eden her kadının hayranlıkla takip ettiği Calvin Klein, kendine has renk ve çizgileri ile en çok tercih edilen elbise markalarından biridir.

Michael Kors

Çantaları ile ön planda olan Michael Kors, elbiseleri ile de kadınların vazgeçilmez markalarından. Amerika merkezli marka yıllardan beri giyim dünyasında en çok tercih edilenlerden biri. Michael Kors, defileleri ile de herkesi kendine hayran bırakmakta.

dünyanın en iyi giyim markaları

Dünyanın En İyi Giyim Markaları

Milyonlarca insanın dolabında yer alan dünyanın en iyi giyim markaları köklü ve kalitesinden ödün vermeyen markalardır. Dünya genelindeki milyonlarca insanın benzer ayakkabı, tişört ve ayakkabılar giymesini sağlayan dünyanın en iyi giyim markaları modaya yön verirler. Bu markaları bilmek istiyorsanız sizin için derlediğimiz dünyanın en iyi giyim markaları listemize bakabilirsiniz.

Nike

Dünyanın en bilinen markalarından biri olan Nike, spor kıyafetleri ve ekipmanları üretir. Bugün pek çok insan Nike ürünlerini giyiyor.

H & M

2017’deki en iyi giyim markaları sıralamasında ikinci sırada yer alan İsveç devi bu yıl bir kez daha Nike’ın arkasında. Satışlarda %1 düşüş ile markanın hala 19 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

Zara

Bu yıl yine sıralamada 3. olan İspanyol markası için ürünlerini her sene geliştiriyor. Ancak Nike ve H&M’den farklı olarak Zara, satışlarında %21 artış olduğunu bildirdi.

Adidas

Tıpkı 2017’de olduğu gibi 4. sırada yer alan Adidas, spor ürünlerinin satışını yapıyor. Kaliteli ayakkabıları ve sporculara özel serileri ile Adidas hiçbir zaman modası geçmeyecek markalardan. 17,1 milyar dolar değerinde olan Alman markası satışlarında %41’lik oldukça iyi bir artış gözlemledi.

Hermes

Hermes eşarplarını duymayan yoktur. Dünya çapında meşhur Fransız markası Hermes şık ürünlerin satışını yapıyor. Hermes bu sene satışların da %36 artışla 5. sırada yer aldı.

Louis Vuitton

Satışlardaki bir diğer dikkate değer artış ise 6. sırada yer alan Louis Vuitton’da. Louis Vuitton satışlarında %17’lik artış göstererek değerini arttırdı. İyi bir Louis Vuitton şapkasına kimse hayır diyemez.

Gucci

Gelişmeye devam eden ve giderek daha popüler olan İtalyan etiketi bu yıl bir yer kazanıyor ve satışlarda %25’lik güzel bir artışla sıralamada Louis Vuitton’dan sonra yer alıyor. Gucci defileleri ve ürünleri ile her zaman en çok konuşulan giyim markalarından.

Uniqlo

Japon giyim markası olan Uniqlo satışlarında %16 düşüş kaydetti. Buna rağmen hala dünyanın en çok tanınan Japon giyim markası olma ünvanını koruyor.

Dünyanın en iyi giyim markalarından çoğu Türkiye’de kolaylıkla bulunabilecek yüzlerce şubeye sahip. Ayrıca internetten de satış yapan markalar Türkiye’nin en iyi giyim markaları sıralaması içerisinde de yer almakta.

Bir önceki yazımız olan Suma Beach Giriş Ücreti başlıklı makalemizde kilyos suma beach, suma beach ve suma beach giriş ücreti hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.