En İyi Saç Modelleri

67
En İyi Saç Modelleri

En İyi Saç Modelleri

Kadınların dış görünüşlerine ne kadar önem verdiği bilinen bir gerçek! Toplumsal kalıpların ve özgürlüğün bir simgesi olan saçlar ile hem kendinizi iyi hissedebilir hem de kıyafet ve aksesuarlarınızı daha şık ve cazip hale getirebilirsiniz. Ayrıca, saç modeliniz ile kişiliğinizi en iyi şekilde ifade edebilirsiniz. Uzun yıllara dayanan ve kültürde önemli bir yeri bulunan saç modelleri ile kendi tarzınızı en iyi şekilde yansıtabilirsiniz. En iyi saç modelleri demişken bu konunun son derece geniş olduğunu söylemeliyiz. İstediğiniz takdirde belinize kadar uzanan saçlar ile insanların karşısına çıkabilirsiniz. Yine istediğiniz takdirde kısacık saçlarınız ile kendinizi mutlu hissedebilirsiniz.

Her dönemin kendi modasını yarattığını da söylemeliyiz. 1990’lı yıllarda kadınlarda permalı ve biraz da abartılı saçların moda olduğu bilinirken 2000’li yıllarla beraber daha asimetrik ve keskin saç kesimleri ortaya çıkmaktadır. Günümüz dünyasının en çok tercih edilen saç modellerini incelemeden evvel size saç bakımı ile birkaç tüyo vermeliyiz. Bir başka deyişle, sevdiğiniz saç modeline uzun süre sahip olmak adına aşağıdaki tavsiyeleri uygulamalısınız!

Saç Bakımında Nelere Dikkat Edilmeli En İyi saç Modelleri

Saç Bakımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Uzun saçların neredeyse her dönemde popüler olduğunu söylemeliyiz. Ancak, bu noktada, yüzünüze ve saç renginize uygun bir uzun saç modelini tercih etmelisiniz. Buna ek olarak, uzun saçın nasıl kullanılacağı ve bakım yapılacağı hakkında fikir edinmelisiniz. Uzun saçlara sahip olmak bir avantaj! Ancak, sağlıklı ve bakımlı uzun saçlara sahip olmak çok daha önemli! Saçlar hem vücudu besler hem de vücudun yapısından beslenir.

 • İlk olarak, düzenli bir şekilde saç kırıklarını kestirmelisiniz. Bu sayede, saçınız çok daha kısa bir sürede uzayacaktır.
 • Saçlarınız beslenmenizle yakından alakalıdır. Bu noktada, saçlarınızı güçlendirecek ve ona hacim kazandıracak türden şeyler yemelisiniz.
 • Duş ve duş sonrası bakım da önem taşımaktadır. Bu noktada, doğru duş sonrası bakım ürünlerini kullanmalısınız. Bunun yanı sıra, duş sırasında saçlarınızı ılık suyla yıkamalısınız. Ayrıca, son durulama suyunu muhakkak soğuk suyla almalısınız.
 • Duş aldıktan sonra saçlarınızı çok sert olmayan pamuklu bir havluyla sarmalı ve bu şekilde ıslaklığını almalısınız.
 • Saç kurutma makinesi kullanmaktan olabildiğince kaçınmalısınız. Çünkü, yüksek ısıya maruz bıraktığınız saçlarınız yüzünden sorun yaşayabilirsiniz.
 • Saç kurutma işlemlerinin ardından saç kremi veya saç bakım yağı kullanmalısınız. Haftada ortalama iki kere saç bakım yağı kullanmanız sayesinde saçlarınızın uçları beslenecektir. Buna ek olarak, çok daha parlak saçlara sahip olacaksınız.
 • Saç bakımı sırasında haftada bir kere saç köklerine uygulanacak saç bakım maskesiyle saç köklerini güçlendirmek mümkün olacaktır.
 • Sonuç olarak, uzun ve sağlıklı saçlara sahip olmak adına doğru saç kesimi, doğru kuaför ve doğru bakım ürünleri hususları bir arada olmalıdır.

Kadınların En Çok Sevdiği En İyi Saç Modelleri

Kadınlar için saçlarının çok önemli olduğunu söylemeliyiz. Hatta, bir kadının ruh halini saçlarında görebilirsiniz. 2020’li yıllarda olduğumuz şu günlerde bilhassa gençlerin en çok sevdiği saç modellerine yakından bakmaya ne dersiniz?

 • Afrika Örgüsü: Farklı renklerde ve kalınlıklarda karşınıza çıkan afrika örgüsü sayesinde kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz. Son dönemde özellikle Instagram gibi paylaşım sitelerinde bu tip saç modellerine sıklıkla rastlayabilirsiniz. Özellikle otuz yaş altı genç kadınların afrika örgüsünü denemelerini tavsiye edebiliriz.
 • Afrika Dalgası: Afro dalga adı verilen bu saç modelini sıradışı bulabilirsiniz. Ancak, özgüvenli bir kadınsanız size ısrarla tavsiye ediyoruz. Saça doğal bukleler kazandıran bu saç modeli ile uzun saçların olduğundan kısa görünmesini sağlayabilirsiniz.
 • Undercut: Biraz cesaret isteyen bir saç modeli olsa da özgür ruhunu yansıtmak isteyenler için doğru bir tercih olduğunu söyleyebiliriz.
 • Balık Sırtı: Modern örgü modellerinin kadınlar arasında ne kadar yaygın olduğunu bilmeyen yoktur. İsteğe ve saç yapısına bağlı olarak tek veya çift örgü şeklinde uygulanabilen balık sırtı saç modellerini istediğiniz takdirde günlük hayatınızda istediğiniz takdirde özel gün ve gecelerde kullanabilirsiniz.
 • Balık Sırtı Topuz Modeli: Balık sırtı şeklinde ördüğünüz saçlarınıza çok daha romantik bir görünüm katmak istiyorsanız bu topuz modelini tercih edebilirsiniz. Bilhassa ünlü film yıldızlarında görmeye alışık olduğumuz bu modeli siz de özel gün ve gecelerde daha şık olmak adına tercih edebilirsiniz.
 • Atkuyruğu: Bu modelin her yaştan kadın arasında ne kadar popüler olduğunu bilmeyen yoktur. Bu noktada, atkuyruğu ve modern örgünün bir araya geldiği farklı bir tarzı deneyerek tarzınızı zenginleştirebilirsiniz.
 • Dalgalı Saç Modelleri: Belki de kadınların görmekten en çok zevk aldıkları saç modeli olduğunu söyleyebiliriz. Duştan sonra saç kremi kullandığınız takdirde saçlarınızı doğal hacim ve dalgası ile kullanabilirsiniz. Dalga örgüsünün çok farklı modellerinin olduğunu söyleyebiliriz. Romantik ve şık modeller ile hayalinizdeki güzelliğe erişebilirsiniz.
Her Kadın Tarafından Sevilen Dört Farklı En İyi Saç Modelleri

Her Kadın Tarafından Sevilen Dört Farklı Saç Modeli

Düz, dalgalı veya kıvırcık demeden her kadına uyacak saç modellerinin olduğunu söyleyebiliriz. Seçmiş olduğunuz saç modeli ile hem sevimli hem şık hem de özgün bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Dağınık saç topuz modelinin neredeyse her yerde karşınıza çıktığını biliyoruz! Ancak, bu saç modeli dışında da farklı saç modellerini dikkate almanız gerekiyor.

 • Çift topuz saç modeli: En sevimli saç modellerinden birisi olduğunu kesinlikle söyleyebiliriz. Bilhassa ev haliniz için bu saç modelini tercih edebilirsiniz. Dışarıya çok ciddi olmayan ihtiyaçlarınız için çıktığınızda da bu saç modeli favoriniz olmalıdır.
 • Düşük Atkuyruğu: Hem ciddi hem de sıradan ortamlar için uygun bir saç modeli olduğunu söyleyebiliriz. Her yaştan kadının tercihi olan bir modeldir. Saçınızın pürüzsüz gözükmesi adına saç güzelleştirici yağ kremini kullanabilirsiniz. Bu sayede, bu modelden daha çok verim alabilirsiniz.
 • Boksör Örgüleri: Bilhassa yirmili yaşlardaki genç kızlarda göreceğiniz bu modeli siz de çok seveceksiniz! Farklı bir saç modeli arıyorsanız tercihiniz olabilir. İnternetten nasıl yapıldığını da öğrenebilirsiniz.
 • Yarım Topuz: Sokak stiline uygun bir saç modeli olsa da defilelerde dahi kendisini göstermeye başlamıştır. Bu saç modelini yapmaya başlamadan evvel saçlarınızın uçlarına bakım kremi uygulamalısınız. Bu sayede hem saçlarınız onarılır ve beslenir hem de çok güzel kokar.

En Çok Tercih Edilen Saç Modelleri

 • Dağınık Topuz: Dağınık ve bohem saç modellerini seviyorsanız tercihiniz olabilir. Son derece sevimli ve seksi bir görünüm sağlayacak olan bu modele siz de hayran kalacaksınız.
 • Yüksek Atkuyruğu: Bir kadının son derece havalı gözükmesini sağlayan bu saç modeline siz de hayran kalacaksınız. Yapılması çok kolay olmakla beraber kısa sürede şık olmanızı sağlayacaktır. İyi bir saç spreyi ile bu modelden istediğiniz verimi alabilirsiniz.
 • Yandan Ayrılmış Saçlar: Bu saç modelinin her zaman çok daha havalı olduğunu söylemeliyiz. Yüz şeklinize uygun saç ayrımını bulduğunuz takdirde siz de bu modelden faydalanmış olacaksınız.
 • Taç Örgü: Zor bir model olduğunu düşünenler bulunsa da aslında çok vakit harcamadan saçlarınıza uygulayabileceğiniz türdendir. Zorlanıyorsanız bu modeli bilen birisinden yardım alabilirsiniz.

Sonuç olarak, yukarıdaki saç modellerinin her birini kendi saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Ancak, bu noktada önemli olan sizin kendinizi nasıl iyi hissettiğinizdir. O yüzden, size en çok yakışan saç modeline yer vermelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Saç Dökülmesine En İyi Gelen Şampuan başlıklı makalemizde saç dökülmesine en iyi gelen şampuan hakkında bilgiler verilmektedir.

Önceki İçerikSaç Dökülmesine En İyi Gelen Şampuan
Sonraki İçerikEn İyi Fal Uygulaması

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.