Transparan Pudra

390
transparan pudra nasıl kullanılır

Makyaj trendi günümüzde kadınlar arasında giderek çoğalmakta. Özellikle Youtube başta olmak üzere dijital platformda vloggerların ve influencerların popülerleşmesi, makyaj konusunda da çeşitliliği arttırmakta ve her gün yeni bir makyaj trendi ortaya çıkmaktadır. Birçok kozmetik markası Türkiye’de yatırımlar yapmakta ve yeni ürünler lanse etmektedir. Bunlardan popüler bir tanesi de makyajını kusursuzlaştırmak ve doğal görünüm yaratmak isteyenler için çıkarılmış olan transparan pudra.

Transparan Pudra Ne İşe Yarar

Günümüzde kadınlar ya su bazlı fondötenleri tercih etmekte ya da pudralara yönelmekte. Doğallığın ve doğal makyajın popüler oluşuyla birlikte artık çantalardan eksik olmayan transparan pudranın başlıca görevi yüzdeki makyajı sabitlemek. Yağlı ciltler için mat tercih edilirken mat ciltlere ise parlaklık kazandıran pudra çeşitleri mevcut. Makyajımızı yaptıktan sonra gün içinde ciltte oluşan parlamayı gidermek için çantamıza transparan pudra koymamız yeterli. Transparan pudrayı kullanmak için pudra fırçası bulundurmak yeterli oluyor.

Transparan Pudra Nasıl Kullanılır

Makyajı fondöten ile bitirmeden hemen önce transparan pudra ile sabitleyip ince çizgilerin belli olmasının önüne geçebiliyoruz. Normal pudraya nazaran kullanıldığı alanda renk ve doku kaybına neden olmayan pudranın rengi de beyaz. Uygulanış şekline bakacak olursak tüm yüze uygulanması doğal görüntüyü bozacağı için tavsiye etmiyoruz. Cildimizde daha parlayan noktalara ve en hızlı parlama ve bozulmanın olduğu göz altlarımıza transparan pudrayı uygulamalıyız.

Yine transparan pudrayı seçerken cildinizi analiz etmeniz çok önemli zira yağlı bir ciltte parlayan bir transparan pudra kullanılır ise sonuç daha vahim olabilir. Aynı zamanda kaliteli ve birden fazla faydası olan ( hyalüronik asit içeren pudra) bir pudra tercih etmeniz cildiniz için daha sağlıklı olacaktır.

Transparan Pudra Çeşitleri

Transparan pudralarda kendi içerisinde 2 ye ayrılmaktadır;
İlki sıkıştırılmış pudralardır ve dökülme gibi bir problem yaratmadığı için rahatlıkla kullanılabilir.
İkinci pudra çeşidi ise toz şeklinde olan pudralardır. Uygulandığında daha iyi sonuç elde edilen bu pudra çeşidinin kullanışı dökülme problemi yarattığı için zor olmaktadır.

Transparan Pudranın Bilinmeyen Diğer Kullanım Amaçları

Transparan pudranın çok bilinmeyen başka bir yanı da ruju sabitlemek ve matlaştırmak için kullanılmasıdır. Parlak ruja sürüldüğünde ruju mat hale getirebilir. Birçok kozmetik mağazasından transparan pudra ürünlerine ulaşabilirsiniz.

Transparan Pudra Fiyatları

Fiyat skalası minimum 80tl ile-200tl arasında değişiklik göstermektedir.

laura mercier transparan pudra: 150-200 TL

MAYBELLINE NEW YORK Master Fix Transparan Pudra: 60-70TL

Sisley Transparan Pudra: 130-150TL

Master Fix Setting & Perfecting Transparan Toz Pudra: 60-70TL

RIMMEL LONDON Stay Matte Transparan Pressed: 30-35TL

Bare Minerals Original Mineral Veil: 90-100TL

Clinique Blended Face: 170-200TL

BEJ KAT VON D BEAUTY PUDRA Transparan pudra: 40-60TL

 

Bir önceki yazımız olan Rımmel London Fondöten İnceleme başlıklı makalemizde Rımmel London Fondöten hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.