Suna Dumankaya Evde Cilt Soyma

1539
Suna Dumankaya Evde Cilt Soyma

Suna Dumankaya Evde Cilt Soyma

Cildimiz bizim için en önemli bölgelerimizdendir. Özellikle kadınlar olarak cilt temizliğimize mutlaka dikkat ederiz. Ayda bir kez bakım yaptırır her akşam düzenli olarak yıkar haftada bir maskemizi uygularız. Cilt bakımı yaptırmak özellikle problemi ciltler için çok önemlidir. Akne ve leke tedavisi görenler için cilt temizliği ve bakımı oldukça önemlidir. Eğer cildinizde hafif kırışıklıklar var ise, göz altlarınız uyku problemlerinizden, yorgun günlerinizden ötürü morlaşmaya ve yorgun gözükmeye başladı ise kendi yöntemlerinizle ya da cilt bakım merkezlerinde yapılan yöntemlerle cildinizi yenileyebilirsiniz.

Cilt Bakımı Ne Zaman ve Nasıl Yapılmalı?

Cilt için en temel ve evde mutlaka uygulanması gereken hareket sabah uyandığımızda ve akşam yatarken mutlaka cildimizi temizlemektir. Gün içinde cildimizde biriken yağ ve kir cilt problemlerine neden olacağı için mutlaka yatmadan önce temizlenmelidir. Yine gece uyurken özellikle yağlı ciltlerde sabah uyandığınızda çok fazla yağlanma görürsünüz. Bu yüzden mutlaka cilt tipine uygun bir temizleyici ile yüz temizlenmelidir. Gözenek tıkanması, siyah nokta gibi problemlerle baş edebilmek adına ayda 1 mutlaka profesyonel kişilerden cilt bakımı desteği alınmalıdır.

Eğer cilt tipiniz çok fazla yağlı ise ve akne problemleri ile uğraşıyorsanız ilk olarak doktora görünmelisiniz. Cildiniz içeriden problemli olabilir ve sivilce problemlerini içeriden çözmeniz gerekebilir. Dıştan müdahalelerle ciltte iyileşme olmuyor ise ilaç tedavisi ile cildiniz iyileşebilir.

Eğer cilt lekeleriniz var ise leke giderici birçok tedavi günümüzde sunulmaktadır. Özellikle cilt bakım merkezlerinde leke tedavisi adı altında son teknoloji birçok yeni tedavi uygulanmaktadır. Fakat fiyatları yüksek olduğu için evde kendinizin de uygulayabileceği birçok farklı tedavi yöntemi mevcuttur. Bunlardan bir tanesi Suna Dumankaya evde cilt soyma için verdiği önerilerdir.

Suna Dumankaya ile Evde Kolay Cilt Soyma

Suna Dumankaya çoğu insanın bildiği üzere doğal yollarla hastalarının cilt problemlerini çözmeye çalışan bitki bilimcisi ve güzellik uzmanıdır. Doğal otlar ve yağlar ile cilt problemlerine karşı en uygun kişiye özel tedavi programını oluşturur. Suna Dumankaya evde cilt soyma kürü için doğal yağ ve otları genellikle tercih ediyor. Cildimize kimyasalların zarar verdiğini ileri sürüyor ve doğadaki mucizelerden faydalanmamız gerektiğini belirtiyor. Cilt soyma işlemini uygularken cildi mutlaka güneşten korumalı ve ciltte eğer soyulma sırasında aşırı kaşıntı, kızarıklık gibi belirtiler varsa mutlaka bir doktora danışılması gerektiğini de ekliyor.

Suna Dumankaya Evde Kolay Cilt Soyma Tarifi

Bir önceki yazımız olan Saç Beyazlamasını Önleyen Şampuan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.