NYC Big Bold Maskara ile Tanışın

1521
NYC Big Bold Maskara Nasıldır? Nasıl Kullanılır?

NYC Big Bold Maskara : Watsons Mağazalarına ait NYC (New York Color) markasının Big Bold maskarasını merak edenler olmuştu. Yaklaşık 2 aydır kullanmakta olduğum bu maskarayı iyi ve kötü yanlarıyla sizlerle paylaşmak istiyorum.

Maskaralar için göz makyajının starı, olmazsa olmazı diyebiliriz. Bu yüzden maskara seçimi kusursuz bir makyaj için gerçekten çok önemli bir unsur. Çabuk kuruması, akma ve bulaşma yapmamasının yanı sıra suya dayanıklı olması da bir maskarada aradığımız en önemli özellikler arasında. Dolgun, hacimli ve uzun kirpiklere sahip olmak artık hayal değil. Piyasada bu özelliklere sahip olduğunu iddia eden yüzlerce marka maskara mevcut.

Peki NYC Big Bold Maskara hangi özelliklere sahip ?

Resimde de görüldüğü gibi büyük bir kıl fırçaya sahip. Kıl fırçaların ortak özelliği dolgun bir görünüm vermelerinin yanı sıra kirpikleri bitiştirerek yoğun ve bitişik bir görünüm sağlamalarıdır. Tek tek ayrılmış kirpikleri tercih ediyorsanız baştan söyleyelim ki bu maskara kesinlikle size göre değil. Eğer aradığınız yoğun, dolgun ve bitişik kirpikler ise aradığınız maskara NYC Big Bold olabilir.

NYC Big Bold Maskara Nasıldır?

NYC Big Bold Maskara Nasıl Kullanılır?

Yoğun görünüm vermesinin sebebi koyu siyah renkte olması. Öyle ki tek kat sürdüğünüzde bile simsiyah kirpiklere sahip olabiliyorsunuz. Daha doğal bir görünüm elde etmek için tek kat sürmeniz yeterli olacaktır.  Ama dolgun ve takma kirpikleri andıran  bir görünüm için iki kat sürmek gerekebiliyor.

NYC Big Bold Maskara Fırçası

Tüm bu iyi özelliklerinin yanı sıra sevmediğim iki özeliği var bu maskaranın. Birincisi suya dayanıklı olmadığı için dökülme ve akma yapabiliyor. Uzun süre kalıcılık sağlamıyor. İkinci sevmediğim özelliği ise çabuk kurumadığı için sürerken göz kapaklarına bulaşma yapabiliyor. Bu yüzden yavaşça ve dikkatlice sürmek durumunda kalıyorsunuz. Farklı maskaralar deneyenler bilirler. Neredeyse bütün maskaraların ortak dezavantajıdır bu.

NYC Big Bold Maskara Nerelerde Bulunur ?

Yazının başında da söylediğimiz gibi New York Color Big Bold Maskara sadece Watsons Mağazalarında bulunuyor. İndirim zamanında ise 7-8 liraya kadar düşebiliyor. Sizlerde bu ürünü kullanıyorsanız aşağıda ki yorum bölümünden üye olmadan görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

İyi Alışverişler Dileriz. 🙂

 

Bir önceki yazımız olan Garnier BB Krem Saf & Temiz 'Problemli Ciltler İçin' başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.