Nazalnem Damla

166
Nazalnem Damla

Nazalnem Damla

Kalıtsal bir refleks olan nefes almak, doğduğumuz aman hiç bilmediğimiz halde bile otomatik bir şekilde nefes almamızı sağlayan bir sisteme sahiptir. Yaşamsal ve en önemli ihtiyaçlarımızdan biri olan nefes almayı sağlayan organımız burundur. Burnumuz aldığımız her nefesin, dış etkenlerden temizlenerek vücudumuza girmesini sağlayan bir mekanizmaya sahiptir. Burun içerisinde bulunan mukus, tüyler ve burnumuzun yapısı, hem nefes almak hem de koku almaya yönelik bir yapıya sahiptir. Burnumuzda yaşadığımız herhangi bir sorun, doğrudan tüm yaşantımızı etkileyen olumsuzlukların ortaya çıkmasına neden olur. Burun tıkanıklığı ve burun kuruluğu, bu açıdan en sık karşılaşılan sorunlardır. Nazalnem damla ve sprey, bu konuda yardımcınız olacak etkili bir ilaçtır.

Burun içinde kızarıklıklar, şişlikler, kuruma, kabuklanmalar gibi olumsuzluklar, aynı zamanda burnun nefes alma sırasında yerine getirdiği nemlendirme, ısıtma ve filtreleme görevlerini de yapamamasına neden olur. Burunda yaşanan kurumalar, hava kirliliği, alerjenler, sigara kullanımı, çeşitli burun operasyonları geçirmek ya da farenjit, sinüzit gibi üst solunum yolu rahatsızlıkları nedeniyle oluşabilir. Nazalnem Damla, sprey ve merhem formunda hazırlanarak kullanıcılara sunulan ve burun içi kuruluğun giderilmesini sağlayan bir ilaçtır.

Nazalnem Damla Nedir

Nazalnem Damla Nedir?

Kullanım kolaylığı sağlaması için üç farklı formda hazırlanarak kullanıcıya sunulan Nazalnem damla, Burun içerisindeki mukozanın nem dengesini korumasını sağlayan, pratikte basit ancak sonuçları açısından son derece değerli bir işleve sahiptir. Burun kuması, kabuklanma, kızarıklıklar, şişlikler ve kısmi tıkanmalar, her sabah uyandıktan sonra başlayan, tüm gün boyunca yaşamınızdan keyif almamanıza hatta nefret etmeye başlamanıza neden olacak kadar yüksek ve olumsuz etkilere neden olan bir sorundur. Çeşitli şekillerde bu sorundan kurtulmak için çözümler oluştursanız da, tekrarlaması ve her çözümün kendine göre sıkıntıları olması, bu sorunla yaşamaya alışmanıza neden olur. Ancak alışılabilir bir durum asla olmadığından, kalitesiz ve mutsuz bir yaşamın kapısını da aralamanızı sağlamıştır.

Nazalnem damla, sprey ve merhem formunda kullanıcılara sunulan, kullanımı son derece kolay, herhangi bir yan etkiye sebep olmayan bir üründür. Aynı zamanda etki süresi dakikalarla ifade edilen süreler içerisindedir. Kısa süre içerisinde burnunuzun rahatlamasını, daha kolay ve rahat nefes almanızı sağlayarak, burun kanamaları, acıma ve rahatsızlık duygularının da ortadan kalkmasını sağlar. Olağan bir düzende nefes alışverişi yapabilmek, hızlı bir şekilde yaşam kalitenizi arttıran bir sonuç oluşturur.

Nazalnem Sprey Bebeklerde Kullanılır Mı?

Nazalnem Sprey Bebeklerde Kullanılır Mı?

Bebeklerin doğum sonrasında, gelişmemiş olan tüm vücut sistemi, yeni koşullara uyum sağlama ve gelişim sürecini geçirmektedir. Bu aşamada burun mukozası gelişmemiş olan bebeklerde, burun kuruması çok sık yaşanan bir durumdur. Henüz her konuda gelişmeye çalışan bu küçük mekanizmanın, en fazla ihtiyaç duyduğu şeylerden biri ise temiz ve gerektiği kadar nemli havadır. Buna karşın mukozasının gelişmemiş olması nedeniyle, burun için kabuklanma ve kuruma sıklıkla yaşanacak, burun tıkanıklığı gibi daha ileri sorunların oluşmasına neden olacaktır. Nazalnem sprey, damla ya da merhem bebeklerde, doktor önerisiyle ve onların önerdiği dozajda kullanılmalıdır. Kullanımıyla birlikte, bebeğin çok daha konforlu bir yaşam sürdürmesine ve dünyaya daha kolay uyum sağlamasına yardımcı olabilirsiniz. Herhangi bir yan etki görülmemiş olsa bile, hamileler, bebekler ve çocuklarda da kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Nazalnem Damla Sprey Nasıl Kullanılıır?

Nazalnem Damla Sprey Nasıl Kullanılır?

Mukozanın kuruması, burun içinde kurumaların oluşması ve damar çatlamasına varan etkilere neden olan bir sorundur. Burun kurumasının nefes almada güçlük çekilmesi, burun yerine ağızdan nefes alma, çatlayan damarlar nedeniyle sık sık yaşanan burun kanamaları ve devamında yaşanan üst solunum yolları şikayetlerinin ortaya çıkması gibi etkilere neden olur. Süreklilik arz eden bu etkiler, yaşamı katlanılmaz bir hale getirir. Nazalnem sprey, her gün güne başlarken, gün ortasında ve akşam saatlerinde olmak üzere 3 ya da en az 2 defa kullanıldığında, burun içerisinde yumuşama ve nemlendirme sağlar. Mukozanın da nemlenmesi sayesinde, damar çatlamalarının önüne geçer. Burunda yaşanan acı ve kuruma hissinin kaybolması, rahat ve kaliteli bir şekilde nefes almanızı sağlar. Günlük kullanım dozajı 2 ya da 3 defa olarak önerilse de bu konuda doktorunuzun önerilerini dikkate almanız gereklidir.

Yetişkinlerde günde 2 ya da 3 defa olmak üzere 2’ şer damla ya da sprey olarak önerilen kullanım dozajı, çocuklarda günde 2 ya da 3 defa 1’ er damla ya da sprey olarak önerilir. Ancak yine doktorunuzun önerileri, sorununuzun büyüklüğüyle doğru orantılı olarak değişiklik gösterebilir ve mutlaka uyulmalıdır. Nazalnem sprey, herhangi bir yan etki oluşturmaz. Bununla birlikte içeriğinde bulunan bileşenlere alerjisi olan kişilerde çeşitli yan etkiler görülebilir. Herhangi bir yan etki ya da olumsuzluk görüldüğünde, doktorunuza mutlaka danışmanız gereklidir.

Kaliteli Nefes Kaliteli Yaşamın Kapısını Aralar

Burnumuz, nefes alma ve koku alma görevlerini yerine getirirken, sağlıklı bir şekilde yaşamımızı sürdürme konusunda ehemmiyetli bir rol oynar. Tat alma duyumuzun yüksek oranda koku alma duyusuyla tamamlanması, aynı zamanda beslenme ve lezzetli besinler tüketmemizi de sağlar. Koku alma duyumuzun, nefes alma kalitemizin tüm yaşam kalitemizi doğrudan etkileyen bir önemi bulunur. Bu sebeple burunda yaşanan kuruma, kabuklanma, mukoza kuruması, kısmi ya da tam tıkanıklıklar, yaşam kalitemizin de doğrudan düşmesine yol açar.

Bir önceki yazımız olan En İyi Bebek Arabası başlıklı makalemizde en iyi bebek arabası hakkında bilgiler verilmektedir.

Önceki İçerikİbrahim Saraçoğlu Doğal Güneş Kremi
Sonraki İçerikİbrahim Saraçoğlu Böbrek Büyümesi

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.