Kıvırcık Saç Kesim Modelleri

1099

Kıvırcık Saç Kesim Modelleri

Kıvırcık saça sahip kadınlar, saçlarını nasıl kestireceği konusunda çok fazla kararsızlık içerisine girebiliyor. Kıvırcık saçlı kadınlar, saçlarının bakımı ve kesimi konusunda çok zorluk yaşayabiliyor. Çünkü kıvırcık saç düz saça oranla daha risklidir. Kıvırcık saçın havalı görüntüsünün bozulmaması gerekir. Bu yüzden saçınızı kestirirken doğru şekilde kararlar alarak doğru şekiller vermeniz önemlidir. Şekil vermekte zorluk yaşamamak adına kıvırcık saç kesim modelleri nelerdir, nasıl bir saç kesimi yapılmalıdır bilmesi gerekiyor.

yüz şekline göre saç modeli nasıl olmalı

Yüz Şekline Göre Kıvırcık Saç Kesimi Modelleri

Yüz şeklinize göre mutlaka saç kesimi yapılmalıdır. Eğer yüzünüze yakışmayacak bir model seçilirse, hiçte hoşnut olmayacaksınız. Saç kesimin modellerine göz atılırken ilk olarak yüz şeklinize en uygun olanı seçmelisiniz. Yüzünüz oval ise o zaman saçlarınızı kısa şekilde kestirebilirsiniz. Oval yüze sahip kadınlarda kısa saçlar oldukça hoş duruyor. Hiç bir şekilde endişe duymadan bu modeli kolayca yaptırmaya başlayabilirsiniz. Yüz hattınız oval değilde yuvarlaksa o zaman kıvırcık saç kesimi için yanağınıza kadar sarkan bukleler şekilde olması en idealidir. Bu sayede yüzünüze değişik bir hava vermiş olacaksınız. Yüzünüz normalden daha uzunsa, size yakışacak kıvırcık saç daha çok ensenize kadar inen bukleler olacaktır. Köşeli yüze sahip kadınlara da orta uzunlukta kesilmiş kıvırcık saç kesimleri daha fazla yakışıyor.

Erkekler ve Kadınlar İçin Kıvırcık Saç Önerileri

Erkeklerde en az kadınlar kadar kıvırcık saçlarına şekil vermekte zorluk çekebiliyor. Nasıl bir saç kesimi yapacağı konusunda kararsız kalıyor. Erkeklerin de yüz şekline uygun olarak kullanabilecekleri havalı ve bir o kadar da kolay saç kesimleri bulunuyor. İşte erkek ve kadınlara çok yakışan kıvırcık saç modelleri

bonus kıvırcık saç modelleri

Bonus Saç Modeli

Kıvırcık saça sahip olan kadın ve erkeklerin son dönemde en sık şekilde tercih ettiği modellerden birisi olmayı başarıyor. Saçlarınızın daha gür ve güzel durması adına bonus saç kesimlerine başvurabilirsiniz. Eğer yüz hattınız bonus saç kesimi modelini kaldırıyorsa hiç düşünmeden bu şekilde bir kesim yapabilirsiniz.

kıvırcık saçlar için yanları kısa model

Yanları Kısa Bonus Saç Kesimi

Yanları kısa şekilde kesilen bonus saç kesimleri de erkeklerde güzel duran modellerden birisidir. Yan kısımlarının yaklaşık olarak 5 parmak kadar daha kısa şekilde kısaltılması gerekir. Bu saç modeli fazlasıyla havalı duruyor.

kısa kıvırcık saç modelleri

Kısa Kıvırcık Saç Modelleri

Kısa kıvırcık saçlar, hem erkeklere hem de kadınlara en iyi giden modellerden biri olduğu söylenebilir. Son zamanlarda kıvırcık saç modellerinde en çok trend haline gelen modellerden biri olma özelliğine sahiptir.
Erkekler; Saçlarınızın üst bölgesini 4-5 parmak uzunluğunda bırakabilirsiniz.
Kadınlar; Saçlarınızın üst bölgesini 15-20 cm uzunluğunda bırakabilirsiniz.
Bu sayede ortaya daha havalı bir görüntünün çıkmasını sağlamış olursunuz.

kıvırcık saçlılar için katlı kesim

Kıvırcık Saçlılar İçin Kıvırcık Saç Kesimleri

Uzun katlı kesimlere başvurulduğunda saçınızın kıvırcıklığı daha fazla belli olur. Kıvırcık saçlarınız için kısa kesimleri tercih ettiğinizde daha fazla kabarık durmasına neden olabilir. Bu sebepten dolayı kısa saçlar daha fazla risk içermektedir. Omuz hizasında sayabileceğimiz tüm kıvırcık katlı kesimler, bu yılın trend haline gelen kesim modellerinden biri olmayı başarıyor.

Eğer Daha farklı saç modelleri de denemek isterseniz Saç Modelleri yazımıza da bakmanızı tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Sivilce Maskesi başlıklı makalemizde evde sivilce maskesi ve sivilce maskesi hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.