Kış Aylarında Ruj Seçimi Nasıl Olmalı?

1605
Kış Aylarında Ruj Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Ruj Seçimi için Tüyolar: Ekim ayını geride bırakırken dışarıda pek çok renkli ruj seçimleri görüyorum. Kimisi gerçekten olması gereken tonlarda iken kimisi ise yok artık dedirtiyor gerçekten. Moda tabi ki insanın kendine yakışanı yapmasıdır. Ama bazı kalıplamış standartların dışın çıkınca da gözümüze hitap etmiyor ne yazık ki.

Kış Aylarında Ruj Seçimi

Neden Mevsimlere Göre Ruj Seçimi?

Ruj seçimi başarılı bir makyaj için son derece önemli bir etken. Çünkü göz makyajından sonra fark edilen diğer nokta dudaklar oluyor. Peki rujlar mevsimlere göre mi seçilmeli? Aslında böyle bir standart yok. Fakat ünlü makyözler ve modacılar ten renginin mevsimlere göre değişmesinden dolayı kışın koyu renkli, yazın ise açık renkli rujların tercih edilmesinden yana. Zaten dikkat ederseniz rujlarınızı kullanırken, mesvimlere göre farklı tercihlerde bulunduğunuzu fark edebilirsiniz.

Peki Kış Aylarında Ruj Seçimi Nasıl Olmalı ?

Ruj Seçimi - Kış Aylarında Koyu Tonları Seçin

Kış mevsiminde cilt rengimiz güneşe daha az maruz kaldığımızdan dolayı yaz mevsimine göre biraz daha açık renkli olabiliyor. Aslına bakarsanız kışın tenimiz orjinal rengine dönmüş oluyor. Bu yüzden yazın tenimize uygun bulduğumuz açık renkli rujlar kış aylarında tenimizde hoş durmayabiliyor. Bu yüzden kışın daha koyu tonlar dudaklarda daha popüler kullanılıyor. Bordo, mürdüm, koyu kahve gibi dudakları ön plana çıkartan renkler pek çok ünlü markanın kış kreasyonlarında yerini alıyor. Bu sene alışılagelmiş renklerin dışına da çıkan pek çok ünlü marka özellikle Lacivert, Mor ve hatta siyah rujları ön plana çıkarmış durumda.

Sallamıyoruz, Tüm Ruj Markalarını Takip Ediyoruz!

Pastel, Maybelline, WetnWild, GoldenRose gibi kozmetik devleri de kışın çok çok koyu tonlar kullanılmasından yana olduğunu yeni ruj serilerinde vurgulamayı ihmal etmemiş. İster mat ister parlak tercih edin. Bu kış favori renkleriniz kesinlikle koyu tonlar olmalı! Yeni bir trend gelene kadar kışın koyu tonlar tercih edilmeye devam edecek.

Örnek vermek gerekirse Pastel’in rujlar sayfasını incelediğinizde kış hazırlığının yapıldığını görebilirsiniz. En üstte çıkan tüm rujların renklerinin koyu renkler veya bu renklerin farklı tonları olduğunu görebilirsiniz. Tabi ki açık renkli rujlar mevcut. Ne yani, açık renk kullanmak isteyenlere ruj satmasınlar mı yani? 🙂

Bir önceki yazımız olan Uygun Fiyatlı En iyi 10 Fondöten Markası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Önceki İçerikUygun Fiyatlı En iyi 10 Fondöten Markası
Sonraki İçerikISANA Saç Bakım Ürünleri ile Saçlarınızı Kışa Hazırlayın

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.